Zaloguj się do konta

Buchta okolice Narwi

utworzono: 2012/09/19 20:18
Spawciu

widziałem w WŚ 09/2012 cos na ten temat  ma ktos online ten artykul o tym łowisku żeby poczytać ?
dzieki  [2012-09-19 20:18]

DAN666

A co konkretnie chcesz wiedzieć na temat ??? [2012-09-20 06:47]

piagu

Witam

Jako że pierwszy raz na tym forum Witam Wszystkich Kolegów po kiju.

Tak jak w temacie kolegi Spawciu chętnie coś się dowiem więcej na temat łowiska Buchta, czytałem ten artykuł w WŚ ale tam bardzo skromnie jest to łowisko opisane. Interesuje mnie szczególnie metoda spiningowa, dostępność łowienia z brzegu, jakie przynęty(gumy, woblery,blachy itp) głębokość łowiska(oczywiście średnia) sukcesy na tym łowisku.
Dziękuję.  
[2012-09-20 21:01]

Spawciu

im wiecej tym lepiej . bylem tam ale nie wiem czy to ta buchta bo ma polaczenie z rzeka a jest tez po prawej stronie walu . wydawalo sie ze jest gleboko jak chwile ze splawikiem postalem . uklejki braly ale jakos tak bez przekonania:p [2012-09-20 22:26]

DAN666

Buchta to tak zwana miejscówka na Narwi za Okuninem , jak wszystkie miejsca w rejonie Nowego Dworu często odwiedzana przez amatorów połowów gruntowych , spinningistów rzadziej łapiących  na spławik , interesujące są dwa miejsca główka ( a właściwie rynna za główką ) w okolicy starorzecza oraz jakieś 200m w dół rzeki stara krótka główka i kamienie w nurcie , głównie łowi się tam szczupaki i małe do 60cm sandacze ( choć coraz rzadziej ) , trafia się też okoń. Najlepiej wybrać się tam w miesiącach jesiennych ( październik , listopad , a nawet grudzień ), wędkarzy mniej i więcej miejsca do obłowienia. 
Co do DS to warto tam zapolować na miętusa, jest to chyba jeden z niewielu rejonów Narwi w okolicy Nowego Dworu gdzie z powodzeniem można złapać tą smaczną rybkę ( przynajmniej ja nie znam innego ).
dostępność - brzeg ogólnie dostępny , choć przydadzą się wodery do przejścia w górę rzeki przez wpływ do starorzecza głębokość - średnia głębokość to około 2m w korycie , w dole za główką schodzi do 6m ( główka 25g ) przynęty to przede wszystkim gumy w rozmiarach 5 - 8cm ( twister , ripper , kopyto ) o kolorach nie mówię bo każdy preferuje swoje :) dużych ryb nie zanotowałem , ostatni sandacz 57cm złapany 06.09.2012 w rynnie za główką około godz. 18:30 
Jako że sporo tam ludzi preferuje inne rejony Narwi i pobliskiej Wisły mam nadzieję że w jakiś sposób pomogłem 
DAN66 NRST 


   [2012-09-21 06:54]

piagu

Podziękowania dla DAN66 za wyczerpującą odpowiedź co prawda nie napawa optymizmem jesli chodzi o drapieżnika ale pewnie spróbuję tam trochę pochlapać ponieważ wody na rzekach jak na lekarstwo.
Połamania kija.  

[2012-09-21 18:45]

Spawciu

przyda sie ta informacja dzieki kolego [2012-09-21 21:50]

Spawciu

dzis podjezdzam a tu z 15 wedkarzy i to jeszcze na lodzie , podobno gruby i spokojnie mozna wchodzic

byl ktos dzis z forum ?


a ja tu z gruntowkami sie wybralem dzis obok na narew ale prad i wysoka woda jak nie wiem , 100g ledwo sie dna trzymalo ale i tak szczytowka pod naporem wody sie ruszala:(
[2013-02-17 18:55]