Zaloguj się do konta

Brzany w Bzurze

utworzono: 2012/08/25 19:37
Pablo1979

Witam
czy ktoś łowi może brzany w Bzurze metoda spinningową? jakie przynęty są najskuteczniejsze?Pozdrawiam [2012-08-25 19:37]

Kwachu

Witam,

w tym sezonie kilka ładnych brzan z bzurki udało mi sie złowic. Na spina siadaja takie od 60cm wiec jest już zabawa.Łowie głównie na woblery głęboko zchodzące z naprawdę dużym sterem wobek musi chodzić przy dnie brzana ma go od góry obserwować wielkość 3-4 cm. Mocna żyłka 0,25 lub plecionka i mega mocne kotwice niewiarygodne jak brzana rozgina wszystkie seryjne kotwiczki.
[2012-08-27 11:38]

Pablo1979

A czy na wysokości Sochaczewa występują?

 

Pozdrawiam

[2012-08-27 13:28]

Kwachu

jasne ze tak.Jestem ze skierniewic wiec łowie od ujscia rawki do sochaczewa na dalsze wyjazdy nie mam czasu mimo ze za sochaczewem jest wiele płytkich kamienistych rynien w których siedzą brzany.Polecam zalożyc okulary polaryzacyjne i pochodzić po kamienistych rwących odcinkach z dołkami 1,0-1,5m i poobserwowac ja w ten sposób znalazłem kilka miejsc w których zyja brzany w stadach ok 15szt.Woda aktualnie w bzurze jest niska i krystaliczna wiec to swietny okres do brodzenia i poszukiwań tej ryby. Nie jest tak płochliwa jak kleń wiec łatwiej ja zauważyć i podejść lecz złowić nie zawsze można-czasami ignoruje wszystkie przynęty a czasami w tym samym miejscu kilka rzutów i kilka rybek.Polecam ja z jazio-kleni przestawiłem sie po pierwszym holu brzany jak narazie zaobserwowałem ryby do 75-80cm a udało mi sie wyholowac do 70cm brakuje mi szcześcia, bzura to waska rzeka z duza ilością zawad hol brzany musi byc czasami siłowy i szczeście musi dopisac.
[2012-08-27 13:54]

forelle15

dusza sie raduje, jak to czytam, pamietam ta rzeke sprzed 30. lat kolo Lowicza, miala kolor czerwonej farby i zadnego w niej zycia, jestem z Zielonej Gory, sporo tu czystych wod, a teraz macie nie tylko czysta Rawke (od dawna) ale i Bzure, dwie piekne rzeki. A moze w Skierniewce (Lupii) sa juz wieksze ryby, kiedys byla brudna [2012-08-29 10:09]

adamo0

jasne ze tak.Jestem ze skierniewic wiec łowie od ujscia rawki do sochaczewa na dalsze wyjazdy nie mam czasu mimo ze za sochaczewem jest wiele płytkich kamienistych rynien w których siedzą brzany.Polecam zalożyc okulary polaryzacyjne i pochodzić po kamienistych rwących odcinkach z dołkami 1,0-1,5m i poobserwowac ja w ten sposób znalazłem kilka miejsc w których zyja brzany w stadach ok 15szt.Woda aktualnie w bzurze jest niska i krystaliczna wiec to swietny okres do brodzenia i poszukiwań tej ryby. Nie jest tak płochliwa jak kleń wiec łatwiej ja zauważyć i podejść lecz złowić nie zawsze można-czasami ignoruje wszystkie przynęty a czasami w tym samym miejscu kilka rzutów i kilka rybek.Polecam ja z jazio-kleni przestawiłem sie po pierwszym holu brzany jak narazie zaobserwowałem ryby do 75-80cm a udało mi sie wyholowac do 70cm brakuje mi szcześcia, bzura to waska rzeka z duza ilością zawad hol brzany musi byc czasami siłowy i szczeście musi dopisac.

Kolego czy oby nie przesadzasz?! Brzana w Bzurze czasami się komuś trafi,ale są to raczej sporadyczne przypadki.Jej pogłowie jest tak małe że o obserwacji jej stad raczej niema mowy.Chyba że udało ci się zaobserwować je na tarle?Te krążące rybska to Klenie! Nie brakuje ich do samego ujścia! W wodzie można je poznać po szaro popielatej płetwie ogonowej.Reszta jej ciała owszem może przypominać tą rybę. Osobiście kocham ten gatunek ryby i marzę by w Bzurze był on b.b.liczny. Pozdrawiam i wolałbym żebyś to ty miał rację.
[2012-08-29 10:33]

Kwachu

witam.Oczywiście zgodzę się z kolegą ze populacja brzany nie jest duża w bzurze z faktu małej liczby odpowiednich stanowisk do tarła i bytowania.Bzura nie jest idealnym biotopem dla brzany w przeciwieństwie do klenia który odnajduje się w niej znakomicie i licznie występuje na całej jej długości.Ale brzana jest i dokładnie taka jak pisałem wczesniej, znalezienie kilku miejsc jej stałego i licznego występowanie zajęło mi 3 lata wędrówek za kleniami wiec nie jest to łatwa sprawa a to że trafia się sporadycznie to tylko się cieszyć że sporadycznie ląduje w siatkach a potem na  talerzach miłośników wędkarstwa.
Pozdrawiam
[2012-09-03 07:40]

ryukon1975

witam.Oczywiście zgodzę się z kolegą ze populacja brzany nie jest duża w bzurze z faktu małej liczby odpowiednich stanowisk do tarła i bytowania.Bzura nie jest idealnym biotopem dla brzany w przeciwieństwie do klenia który odnajduje się w niej znakomicie i licznie występuje na całej jej długości.Ale brzana jest i dokładnie taka jak pisałem wczesniej, znalezienie kilku miejsc jej stałego i licznego występowanie zajęło mi 3 lata wędrówek za kleniami wiec nie jest to łatwa sprawa a to że trafia się sporadycznie to tylko się cieszyć że sporadycznie ląduje w siatkach a potem na  talerzach miłośników wędkarstwa.
Pozdrawiam






Tylko się cieszyć że sporadycznie ląduje w siatkach?
Czyli cieszyć się z tego że człowiek tak zwyrodnił rzeki że brzana nie ma miejsca do bytowania?
[2012-09-03 08:00]

ryukon1975

Żebyśćie nie mówili że nie wiem o czym piszę u mnie też kleń opanowuje wszystko a brzana musi mieć swoje szczególnie taka długa na szerokość podbieraka.:)
[2012-09-03 09:01]

rutra

Łowię już kilka lat w Bzurze ale dopiero w tym roku przy niskim poziomie dość czystej wody udało mi się namierzyć tą rybę-stały stadem w przewężeniu rzeki w dość głębokiej rynnie kilkanaście osobników jedna obok drugiej,piękne miedziano złote,większość długością przekraczająca 80cm. Próby ich połowu na razie spełzły na niczym ale powoli kompletuję sprzęt pod ten gatunek.
[2012-10-15 12:11]

Pablo1979

A jakich metod/przynet próbowałeś? ja na razie tylko woblerków stojąc w nurcie, ale bez efektów. Może warto spróbować innych przynet? jakie macie doświadczenia w tym temacie? Czy dobrze dociążona minigumka sprawdziła by się?

 

Pozdrawiam

[2012-10-25 16:10]

Robek

Ja złowiłem w Bzurze brzane 75cm, kolega 46cm na kamienistym odcinku. Rybki złowione na spinning. Troche ich tam pływa

[2012-12-09 21:43]

Pablo1979

Robek, na jakie przynęty je złowiliście? Pozdrawiam Paweł [2012-12-12 16:18]

szogun1

dusza sie raduje, jak to czytam, pamietam ta rzeke sprzed 30. lat kolo Lowicza, miala kolor czerwonej farby i zadnego w niej zycia, jestem z Zielonej Gory, sporo tu czystych wod, a teraz macie nie tylko czysta Rawke (od dawna) ale i Bzure, dwie piekne rzeki. A moze w Skierniewce (Lupii) sa juz wieksze ryby, kiedys byla brudna





Rawka jest czysta??? Wybacz kolego ale mnie rozbawiłeś teraz [2012-12-12 16:51]

dusza sie raduje, jak to czytam, pamietam ta rzeke sprzed 30. lat kolo Lowicza, miala kolor czerwonej farby i zadnego w niej zycia, jestem z Zielonej Gory, sporo tu czystych wod, a teraz macie nie tylko czysta Rawke (od dawna) ale i Bzure, dwie piekne rzeki. A moze w Skierniewce (Lupii) sa juz wieksze ryby, kiedys byla brudna





Rawka jest czysta??? Wybacz kolego ale mnie rozbawiłeś teraz


Kilka lat temu była zdecydowanie bardziej czysta od Bzury(widać to było wyrażnie na ujściu Rawki do Bzury w Kęszycach). Teraz dawno tam nie byłem ale chyba trochę przesadzasz kolego. [2012-12-12 17:52]

szogun1

dusza sie raduje, jak to czytam, pamietam ta rzeke sprzed 30. lat kolo Lowicza, miala kolor czerwonej farby i zadnego w niej zycia, jestem z Zielonej Gory, sporo tu czystych wod, a teraz macie nie tylko czysta Rawke (od dawna) ale i Bzure, dwie piekne rzeki. A moze w Skierniewce (Lupii) sa juz wieksze ryby, kiedys byla brudna





Rawka jest czysta??? Wybacz kolego ale mnie rozbawiłeś teraz


Kilka lat temu była zdecydowanie bardziej czysta od Bzury(widać to było wyrażnie na ujściu Rawki do Bzury w Kęszycach). Teraz dawno tam nie byłem ale chyba trochę przesadzasz kolego.




Kolego mam do rawki 5min na pieszo kompe sie w niej łowię ryby splywam kajakiem kilka razy w roku wlasnie polecam splyw kajakiem zobaczysz ile swinstw wpuszczaja ludzie przetwornia owocow zwlaszcza w sezonie i dwie elektrownie w gore rzeki tez nie jest kolorowo wystarczy ze przypomne sobie jak bylo nad nia te 10 lat w tyl kiedy byly piekne dolki kamieniska i piasek teraz brodzac w 80% taplam sie po kostki w mule Najzabawniejsze ze nikt sie tym niechce zajac mimo wielu pism itd. Ale koledzy nie odbiegajmy od watku a przeciez nie jest on o rawce i jej zanieczyszczeniu
Pozdrawiam  [2012-12-12 21:13]

Robek

Pablo brzany złowiliśmy na woblery 4 cm siek-m i gębale. Sieki są zdecydowanie za delikatne na tą rybę sam się o tym przekonałem. Dobieraj wobler tak aby dosięgnąć dna rynienki i wolno ściągaj.
[2012-12-15 16:51]

Pablo1979

Witam,

czy w tym roku brzany w Bzurze chcą współpracować? Mnie jak do tej pory nie udało się żadnej przechytrzyć. Może komuś z Was sie pofarciło i jakąś wyholował no i oczywiście pochwali się zdjęciem:-)

Pozdrawiam

[2013-08-13 13:25]

Pablo1979

To jak z tą brzaną, trafił ktoś w tym roku? [2013-09-29 18:46]