Zaloguj się do konta

Brzana and Splawik?

utworzono: 2010/08/06 12:15
nught

Chyba jest to jakaś pomyłka, albo raczej dodatkowe hobby splawikowca. No to zgoda niech sie bawi.

Czy brzanę można złowić na przepływanke ?

Brzana na przepływankę ? Hm, ależ oczywiście że można, Trafia się jako przyłów a raczej jako przypadek jednak czynić z tego metodę to już trochę przesady. Hobby tak a niech tam sobie stoi w wodzie i łowi raczej relaks tylko skąd taki pomysł ? Ryba nie tylko mocna ale i ostrożna i z tego co wiem to bardziej lubi przewracać kamienie jak uganiać się za tym co gdzieś tam pływa. Nawet w jak to nazywamy w królestwie Brzan myślę że jest to nie możliwe. Trafi sie czasami jednak nastawiać się na przepoływankę ? A z jakim kijem ? No i reszta osprzętu ? Nic z tego nie rozumiem. Dlaczego ktoś pisze, że jest to dla twardzieli ? Niby dlaczego ? No a nęcenie ? Nie ja się z tym nie zgadzam jest to wymysł kogoś kto raczej chce się popisać lub chce coś napisać ale tak dokładnie nie wie w czym stoi.

A co koledzy o tym sadzą ? Bo ja i nic mi innego nie przychodzi do głowy. [2010-08-06 12:15]

Nie jest prawdą co piszesz. W sumie idąc Twoim tokiem rozumowania to wszystkie ryby są połowem przypadkowym bo pzzecież nie wiemy co przypadkiem nam się zawiesi na haku. 

Ojciec łowiący jeszcze i uganiający się za dużymi rybami w tym brzanami łowił i ję na przepływankę ustawiając się wyłącznie na brzanę. Jakoś nic nie łowił innego niż brzany więc nie wiem dlaczego przyłów przypadkowy miał by to być.

Do tej pory tak jest, że jeden z najlepszych metod na brzanę to przepływanka, choć i grunt też jest dobry i nie koniecznie gorszy niż przepływanka. 


Tołpyga może byc przyłowem przypadkowym, ale brzana, troszeczkę dziwne spostrzeżenie.

Podam Ci linki które wskazują że ustawka na brzanę nie jest przypadkiem jak i metoda spławik przepływanka, oraz grunt, oczywiście podaję również przepis na przynętę brzanową.


Proszę kilka linków to metoda na przepływankę i nie tylko

Brzana z podkarpackich i karpackich rzek

przepis na przynętę i 99% siada na to brzana.
Tu masz opis z metodą  gruntową kol Kamila oraz jaki sprzęt i na co On poławia właśnie brzany ustawiając się na nie.
Bursztynowe Księżniczki

Życze miłej lektury i połamania. [2010-08-06 12:49]

pawel75

W dobrym miejscu w rzece na przepływankę można złowić kilka brzan podczas jednej wyprawy, ani nic w tym dziwnego ani przypadkowego. Jest wiele osób, które świadomie nastawiają się na tą rybę i mają świetne wyniki, także nie ma mowy o jakimś przyłowie czy przypadku. Pozdrawiam
[2010-08-06 17:35]

Chyba jest to jakaś pomyłka, albo raczej dodatkowe hobby splawikowca. No to zgoda niech sie bawi.

Czy brzanę można złowić na przepływanke ?

Brzana na przepływankę ? Hm, ależ oczywiście że można, Trafia się jako przyłów a raczej jako przypadek jednak czynić z tego metodę to już trochę przesady. Hobby tak a niech tam sobie stoi w wodzie i łowi raczej relaks tylko skąd taki pomysł ? Ryba nie tylko mocna ale i ostrożna i z tego co wiem to bardziej lubi przewracać kamienie jak uganiać się za tym co gdzieś tam pływa. Nawet w jak to nazywamy w królestwie Brzan myślę że jest to nie możliwe. Trafi sie czasami jednak nastawiać się na przepoływankę ? A z jakim kijem ? No i reszta osprzętu ? Nic z tego nie rozumiem. Dlaczego ktoś pisze, że jest to dla twardzieli ? Niby dlaczego ? No a nęcenie ? Nie ja się z tym nie zgadzam jest to wymysł kogoś kto raczej chce się popisać lub chce coś napisać ale tak dokładnie nie wie w czym stoi.

A co koledzy o tym sadzą ? Bo ja i nic mi innego nie przychodzi do głowy.

 

 

 

 

 

 

A to mnie kolega rozbawił . Przyłów hehehehe ? Powiem to swojej bolonce , ale będzie wściekła !!!



[2010-08-10 09:35]

kazik

Fakt ciekawe określenie – przyłów . To kolega chodzi tylko posiedzieć i poczekać może coś się zaczepi na haczyk (oczywiście pusty) bo tak mogę zrozumieć przyłów . Brzanę możemy swobodnie łowić na spławik , jak i na grunt . Ostatnio jest modne łowienie brzan na spinning i też są niezłe rezultaty . Więc kolego znajdź dobre brzanowisko , zanęć i spróbuj na grunt i spławik i przekonasz się co skuteczniejsze . [2010-08-10 10:31]

Sebastian Kowalczyk

Metoda spławikowa jak najbardziej pasuje do połowu brzan i to wcale nie z przypadku.

W przygotowaniu mamy film o połowie brzan metodą gruntową w następnej kolejności zrobimy brzany na spławik :)

Zapowiedź na moim blogu

http://kowson77.wedkuje.pl/blog/index.php?ID=7481



[2010-08-10 15:41]

kowson77-pytam z czystej ciekawości ile ona ma? [2010-08-27 02:41]

domin77

oj no bardzo ładny prosiaczek,też mam zamiar wybrać się w poszukiwaniu brzany na wartę ze spławikiem na przepływankę [2010-08-27 06:45]

wedkarz2309

Kol. mario73, jeśli dobrze pamiętam, to ta brzana miała 77 cm:)

 

Osobiście mam na koncie 1 brzan(k)ę na spinning i ok 10 sztuk na feederkę, na spławik nigdy nia udało mi się złowić brzanki:)

 

Na przepływankę łowi się brzany najczęściej chyba na Dunajcu i Sanie:)

 

 

Brzanka "dwójka", złowiona w Odrze na feedrkę:)

[2010-08-27 15:58]

Piękna rybka,oczywiście ta pierwsza.Możesz sie uśmiac ale na spławikówke łowiąc na Wisłoce w okolicach Jasła miałem niedużo mniejsze i to wiesz na co?-na pszenice,no niedużo to przesadziłem-do 64cm.PIĘKNA BRZANA. [2010-08-28 23:14]

Piękna miałem na myśli tą Twoją 77 ale w razie w zapraszam na Podkarpacie. [2010-08-29 01:29]

trebor123

Bardzo dobrze sprawdza się metoda spławikowa przy łowieniu brzany. Przepływanka a na haku kukurydza. Sprawdzone  [2011-03-06 09:43]

GRZENIO75

Na Popradzie łowiłem brzany na płatki owsiane między które delikatnie nożem wciskałem serek topiony.No i (zaraz pewnie dostanę po jajach)dwie złowiłem na....wiśnię,między kleniami.Pozdrawiam.P.S.BEZ KITU... [2011-03-10 21:37]

Popróbujcie przepływanki z przytrzymywaniem, przynęta to biały pęcak, połów w rynnie i w nurcie. Zacinajcie każde zatopienie spławika, bo diablice są czujne i lekkie ukłucie prowokuje wyplucie przynęty. "Siejcie" pęcakiem z ręki powyżej miejscówki co około 15 minut oraz po każdorazowym wyholowaniu ryby. Po zejściu /zerwaniu/ ryby, raczej lepiej nie liczyć na branie dużej sztuki do 30 minut. Ale to "raczej" bo jak bierze, to bierze całe stado. A osoba zakładająca ten temat to powinna odczekać aż mleczne zęby wypadną, stałe się troszkę zetrą i dopiero wypisywać powinna "arbitralne" uzasadnienia.

Przyłów ..... o Boże, spuść bombę na tą głupią trąbę - jak mówił mój profesor od algebry.
[2011-03-11 07:50]