Brudna woda płynie do Odry

/ 93 odpowiedzi / 11 zdjęć
rolo81

http://www.sfora.pl/Tysiace-snietych-ryb-w-Odrze-Co-je-zabilo-a44854 (2012/06/26 20:37)

edyj71

:( Dowiedziałem sie właśnie z wiadomości polsatu ehh... brak mi słów (2012/06/26 21:13)

Mija

Za dużo tych stron do czytania więc dorzucę coś od siebie z nadzieją, że w temacie...

Zdążyłam zauważyć, że piszecie coś o śmieciach (fekaliach), które do rzek wprowadzają mieszkańcy. Jak rozumiem ktoś mieszka nad rzeką i wprowadził do niej odpływ rury ściekowej? A co ma powiedzieć Warszawa? Jej do Wisły wprowadzili kilka takich rur i suuuuuunie wszystko co na kratach się nie zatrzyma (a jak wiadomo z filmu "Kanał" rury te  mogą zatrzymać co najwyżej człowieka, bo wszystko mniejsze przeleci). Byłam ostatnio nad Wisłą (532 km biegu) i to co płynie środkiem nurtu to jakaś porażka, którą nawet trudno z brzegu zidentyfikować. 
Trudno więc dziwić się ludziom, którzy ekosystem mają tam, gdzie mają go ich rządzący.

Taki przykładzik.
J.w. napisałam byłam nad Wisłą. Chciałam zobaczyć jak się tam łowi i co rzeka ma do zaoferowania. Jakieś 15-20 m od nas opalała się jakaś parka (wcale nie podlotki, tak na oko ok. 40tki). Dobrze się bawili. Słyszałam, nie widziałam ;) Krzaki zasłaniały.... Ale jak zakończyli zabawę i butelkę z wielkim chlupnięciem wypiep**** do rzeki to i usłyszałam i zobaczyłam. A że jestem okropnie bojowa to się poderwałam (nawet Miś nie oponował) i poszłam do Nich. Na moje pytanie czy to Oni tak pozbywają się śmieci po sobie usłyszałam, że te butelki płynął od Warszawy... PORAŻKA! Koleś się plątał a kolesiówa nie wiedziała co powiedzieć.
Najbardziej chciałam mu powiedzieć, żeby teraz zapiep**** do rzeki po tą butelkę.

(2012/06/27 21:33)

rolo81

witam i pytam co to za dymy tutaj :) kolego abuadam olej te tematy z ludźmi którzy nie wiedza o czym się tu pisze  oni po prostu chcą się kłócić a nam nie oto chodzi :) pozdrawiam jutro jadę zobaczyć jak tam rów na starym porcie bo u nas leje i jestem ciekaw czy coś puścili czy jest czysto wiesz musimy mieć czasem coś pod kontrolą :))))))) (2012/06/27 21:43)

użytkownik47420

Rolo czekam na relacje ze zwiadu:-) jak by cosik trzeba to oferuje pomoc skrzyknie sie troche chłopa i przyjedziemy z odsieczą.Powodzenia i szacun za wytrwałość! (2012/06/28 13:23)

azazulemo

Jezeli nic z tym nie zrobia to tylko pozostaje wziasc sprawe w swoje rece.  (2012/06/28 16:58)

rolo81

Jezeli nic z tym nie zrobia to tylko pozostaje wziasc sprawe w swoje rece. 

masz rację kolego bo kto inny jak nie my wędkarze możemy coś zrobić dla naszych rzek nie bądźmy obojętni jest nas tak wielu (2012/06/29 17:56)

użytkownik47420

popieram zorganizujmy sie i przemówmy jednym głosem w słusznej sprawie-są nas tysiące i takiej grupy już tak łatwo nie da się uciszyć lub zignorować.

kto ma jakiś pomysł?

(2012/06/29 21:29)