Brudna woda płynie do Odry

/ 93 odpowiedzi / 11 zdjęć
użytkownik47420


od 01 .08 do 15.08 wyjeżdzam na urlop ,ale jeśli protescik będzie po tym terminie skrzykne kilku wędkarzy z moich okolic i przyjedziemy jak tylko da rade to nasza wspólna sprawa więc poprzyjmy wszyscy te dzialania  (2011/07/28 22:12)

rolo81


od 01 .08 do 15.08 wyjeżdzam na urlop ,ale jeśli protescik będzie po tym terminie skrzykne kilku wędkarzy z moich okolic i przyjedziemy jak tylko da rade to nasza wspólna sprawa więc poprzyjmy wszyscy te dzialania 

 

witam dzięki kolego odezwę się wcześniej jak będę coś wiedział całą sprawą kieruje nasza gazeta znajomy da mi znać kiedy robimy akcję na razie sprawa w toku czekamy na wynik badania wody pozdrawiam i do usłyszenia                                                                                                                                                                                                                        (2011/07/29 14:00)

rolo81


witam wszystkich chciałbym powiedzieć że moja sprawa z brudną wodą zaczyna się ruszać w środę na porcie była ekipa z ochrony środowiska i jeszcze jakaś jednostka pobierali próbki wody z 20 miejsc pływali pontonem koło rowu i z każdej głębokości pobierali wodę jutro znajomy z gazety ma dać znać co dalej z tą sprawą wiem jeszcze ze ma przyjechać warszawka na testy wody chyba będzie się działo jak dowiem się więcej to dam znać bo pomysł ze zdjęciem jest nadal aktualny .P.S moja próbka pobrana wody miała przekroczone normy które powinni przestrzegać także pozdrawiam i do usłyszenia     (2011/08/05 21:01)

bpekal


Witam kolegów wędkarzy jako że chętnie jeżdżę z kijem nad Odrę i strasznie wkurza mnie co się robi z tą rzeką zwłaszcza w Brzegu to pisze się na manifest jeśli tylko praca pozwoli.Gratuluje determinacji i pozdrawiam:) (2011/08/06 04:34)

bpekal


Witam kolegów wędkarzy jako że chętnie jeżdżę z kijem nad Odrę i strasznie wkurza mnie co się robi z tą rzeką zwłaszcza w Brzegu to pisze się na manifest jeśli tylko praca pozwoli.Gratuluje determinacji i pozdrawiam:) (2011/08/06 04:34)

rolo81


witam wszystkich pojawił się artykuł w naszej gazecie kurier gmin napisali w taki sposób że na razie nie wiedzą kto jest winny :))))) to jakiś banał ale i tak tego nie popuszczę jutro będę rozmawiał ze znajomym z gazety o spotkaniu do fotki na porcie bo jeśli nie pokażemy że zależy nam na naszych rzekach to będą olewać nas cały czas jeśli będzie taka potrzeba to zawsze jest tvn jak nasze media nie dają rady to może to pomoże chociaż byłem wczoraj na porcie to rów jest prawie suchy ciekaw jestem co będzie jak będzie padać wiem że taki szary człowiek ma nikłe szanse z większymi zakładami ale próbować trzeba pozdrawiam i do usłyszenia (2011/08/07 19:45)

wedkarz2309


I jak, wiadomo już coś więcej na ten temat?:) (2011/08/13 11:25)

rolo81


Witam, nasza gazeta powiatowa Kurier Gmin napisała tak:
1. O padniętych rybach kilka tygodni temu: Pani z WIOŚ we Wrocławiu powiedziała, że wyniki ścieków i jakości Odry nie wskazują że Rokita odpowiada za padnięte ryby, ponieważ w tych dniach były duże wahania poziomu rzeki i nie można jednoznacznie określić winowajcę.
2. O rowie który wpływa do Odry przy starym porcie: rzeczniczka prasowa Rokity powiedziała, że miejsce według zdjęć jest niejednoznaczne i może to być jeden z awaryjnych wylotów ścieków rokickich. W trakcie dużych opadów mogła wystąpić sytuacja że przelew burzowy przelał się, a piana w rowie powstaje wtedy kiedy podwyższona jest zawartość środków powierzchniowo czynnych.
Kurier o całej sprawie poinformował: Wydziały Ochrony Środowiska Urzędu Wojewódzkiego, Ministerstwo Ochrony Środowiska, Policję i Greenpace.
Moje pytanie jest tylko jedno: Czy Pani rzecznik prasowy Rokity wąchała próbkę którą pobrałem??? Bo nie wiedziałem ze środki powierzchniowo czynne z których robi się mydła, płyny i rózne kosmetyki śmierdzą!!!!!!!!
Jeżeli chcecie przeczytać artykuł to jest na stronie Kuriera nr wydania 31 ale musielibyście się zalogować. W tej chwili w rowie nie ma wody ale sprawę będę obserwował. (2011/08/13 21:05)

szczupi


Dobrze że sprawa została w jakiś sposób poruszona, szkoda tylko że w większości przypadków nie ma winnego. (2011/08/13 22:09)

użytkownik47420


właśnie wruciłem po urlopie i potwierdzam gotowość do manifestacji i foteczek (2011/08/14 18:30)

rolo81


oki dam znać czekam aż znajomy wróci z urlopu i ma się spotkać i ustalić termin :))))) pozdrawiam (2011/08/14 21:20)

rolo81


witam wszystkich chciałbym przekazać dobrą wiadomość związaną ze sprawą wypuszczania odpadów chemicznych do odry powiem tak interwencja się udała rów przy starym porcie jest suchy już od tygodnia zakład chemiczny zaczyna korzystać z rurociągu który idzie na oczyszczalnie dzięki interwencji odpowiednich służb sprawa nie została obojętna wiem od znajomego co pracuje na tym zakładzie że wiele ludzi rozmawiało o tej sprawie nawet byli chłopaki którzy są na wędkuje.pl dlatego chciałbym podziękować wam wszystkim za chęci pomocy i za zainteresowanie się ty jeszcze raz DZIĘKUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  i myślę że to nie będzie krótka radość ale i tak będę obserwował co się będzie działo na porcie  DZIĘKUJE !!!!!!! POZDRAWIAM (2011/08/20 19:20)

użytkownik47420


GRATULUJE WYTRWAŁOŚCI I ZAANGAŻOWANIA

i oby taka sytuacja już nigdy nie miała miejsca niech "wielcy"z tego zakladu mają świadomośc że nie są bezkarni i jest ktoś kto patrzy na to co robią

przydałby sie jescsze jakiś ładny wyroczek za zatruwanie środowiska i byłby prawdziwy    

happy end

jeszcze raz gratuluje i pozdrawiam

p.s.DZIĘKUJE bo to także i moje łowisko tyle że troche kilometrów w dół rzeki

(2011/08/21 16:48)

Nadodrzanczyk


Czy wie ktos jaka jest sytuacja na dzis dzien ??? jak to wyglada ??? czy przestali spuszczac nieczystosci prosto do Odry czy ze tak napisze "przeczekali" i spuszczaja nadal ??? 

powinnismy wszyscy wziac przyklad z tej sytuacji i zglaszac wszystkie zrzuty nieczystosci do wod w ktorych przeciez wedkujemy !!! malo tego czesto jemy te ryby z tej wody!!! dlaczego nam to nie przeszkadza ??? zglaszajmy kazde przypadki nawet te "przydomowe"... moze wyda sie to przesada ale po latach nikt tak nie bedzie uwazal gdy zobaczy jak moga byc czyste nasze rzeki....mam nadzieje ze cala agresja "no kill" zostanie skierowana przeciw zatruwaniu naszych jezior i rzek bo to jest glowna przyczyna "biedy" naszych wod... 

pozdrawiam

(2012/06/07 13:54)

użytkownik47420


niedawno pojawił się wątek o ponownej pianie w rowie od zakladu ale sprawa jakoś ucichła,dodam tylko że to nie tylko zakład w Brzgu ale i Głogowski moloch nad odrą ma swoje          " cichutkie" udziały w podtruciu odry .

a co do zgłaszania tych "przydomowych"jak określiłeś przypadków to nawet nie zdajesz sobie sprawy ile miejscowości nad Odrą nadal nie jest skanalizowanych i to nie z winy ludzi tylko systemu panującego w naszym kraju i zglaszanie takich przypadków bedzie poprostu zlekceważone.Co innego ze sprawą z Brzegu gdzie winowajca był ogromny i bogaty a sprawa nagłośniona w mediach

(2012/06/07 14:15)

rolo81


witam i popieram jak nie zareagujemy to może być jeszcze gorzej a tak zawsze jest jakieś nagłośnienie sprawy dzisiaj byłem na odrze na starym porcie gdzie płynie słynny rów pojawiła się znowu piana wystarczył jeden tel i po 30 min pojawił się samochód służby zakładowej zobaczyć co się dzieje zgłosili że coś pojawiło się w rowie pobrali próbkę wody i po 1 godz rów był czysty bez piany także jeśli widzimy coś co może zaszkodzić naszemu środowisku powiadamiajmy odpowiednie służby niech wiedzą że komuś zależy na tym pozdrawiam (2012/06/07 15:51)

MASTINO


witam i popieram jak nie zareagujemy to może być jeszcze gorzej a tak zawsze jest jakieś nagłośnienie sprawy dzisiaj byłem na odrze na starym porcie gdzie płynie słynny rów pojawiła się znowu piana wystarczył jeden tel i po 30 min pojawił się samochód służby zakładowej zobaczyć co się dzieje zgłosili że coś pojawiło się w rowie pobrali próbkę wody i po 1 godz rów był czysty bez piany także jeśli widzimy coś co może zaszkodzić naszemu środowisku powiadamiajmy odpowiednie służby niech wiedzą że komuś zależy na tym pozdrawiam


No i powineneś dostać za takie reakcje co najmniej dyplom uznania z OŚ na swoim terenie i artykuł w lokalnej gazecie z Twoim zdjęciem i gratulacjami za nieobojętność. Brawo Robert.

(2012/06/07 19:03)

JOPEK1971


witam wszystkich chciałbym przekazać dobrą wiadomość związaną ze sprawą wypuszczania odpadów chemicznych do odry powiem tak interwencja się udała rów przy starym porcie jest suchy już od tygodnia zakład chemiczny zaczyna korzystać z rurociągu który idzie na oczyszczalnie dzięki interwencji odpowiednich służb sprawa nie została obojętna wiem od znajomego co pracuje na tym zakładzie że wiele ludzi rozmawiało o tej sprawie nawet byli chłopaki którzy są na wędkuje.pl dlatego chciałbym podziękować wam wszystkim za chęci pomocy i za zainteresowanie się ty jeszcze raz DZIĘKUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  i myślę że to nie będzie krótka radość ale i tak będę obserwował co się będzie działo na porcie  DZIĘKUJE !!!!!!! POZDRAWIAM 
Należą się Tobie ogromne brawa że zadziałałeś jak trzeba.Dobrze że ktoś odebrał od Ciebie informację,bo u mnie nie ma takiej możliwości.Sumy zabijają w okresie ochronnym w moim okręgu,a prawie nikt nie reaguje.Jak by wziąc pod "lupę" sumowe łowiska w Polsce.to Wisła w Płocku jest nr1,nie jakiś tam Rybnik.Ostatnio służby anty kłusownicze przeprowadziły rekonesans w tym rejonie,może uda się ich znowu spotkac za pół roku :-))).Roszak,komendant,woli siedziec z dupą przed telewizorem,ewentualnie dopieprzy się do dzieciaka łowiącego bez karty.Ja takiemu dzieciakowi zawiąże haczyk fachowo by złowił kilka płotek lub krąpi.
.
(2012/06/08 23:44)

rolo81


witam po pierwszej interwencji na starym porcie pojawił się artykuł w gazecie powiatowej i po tamtym zdarzeniu teraz są na telefon by uniknąć znowu takiego rozgłosu naprawdę czasem warto zgłosić takie zdarzenia niż przejść bokiem bo czasem jeden telefon może wiele pozdrowionka :) (2012/06/08 23:58)