Zaloguj się do konta

Brudna woda płynie do Odry

utworzono: 2011/07/21 15:27
luki11111

jeśli będzie taka potrzeba to zwołam paru ludzi ale zobaczymy co będzie się działo dzięki kolego jak coś to będę dawał znać

a orientujesz się skąd TO coś wogóle płynie? to są ścieki jakieś, np byt-gospodarcze, przemyslowe? jesli przemyslowe to orientujesz sie moze jaki zaklad to odprowadza? czyś to śmierdzi? 

ten syf kolego płynie z zakładów chemicznych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!czysta chemia do wody leci......
zakłady chemiczne to szerokie pojęcie moze cos dokładniej? bo rozumem że są to ścieki przemysłowe, zakład produkujący takie ścieki moze odprowadzać ścieki do odbiornika takiego jak, miejska oczyszczalnia scieków czy woda płynąca....ale ścieki takie muszą spełniać ściśle rygorystyczne normy, czyli muszą być podczyszczane. Widze jakis kanał tam odprowadzaający jest wiec zakład dostał pozwolenie raczej na odprowadzenie sciekow bo inaczej by nie budowal takiego kolektora... ale b.dobrze ze reagujecie bo ta piana budzi wadpliwosci bo scieki te moga miec duza kwasowosc lub zasadowosc pieniac sie tak albo jest to woda bardzo twarda;/ z bog wie czym cynkami chlorkami albo innym swinstwem! proponuje zadzwonic do urzędu miejskiego albo przejsc sie tam i powiedziec ze zadzwonilo sie do tvn 'u i udac sie do sanepidu, wystarczy ze glogowska huta rujnuje odre;/

[2011-07-22 18:28]

arekde

Pewnym jest, że działać trzeba.....

zatem wędki i nad wodę ;-)

[2011-07-22 18:53]

rolo81

witam właśnie wróciłem w portu i wygląda to tak sam smród jak zwykle i byłem u znajomego który pracuje na jednym wydziale z zakładzie i pokazałem mu to co zabrałem z rowu powąchał i jego słowo to PIELIK
[2011-07-22 20:55]

rolo81

[2011-07-22 20:55]

rolo81

[2011-07-22 20:56]

rolo81

woda sadzi jak cholera
[2011-07-22 20:57]

rolo81

a to jak otworzyłem w domu to dopiero było czuć masakra
[2011-07-22 20:58]

wedkarz2309

Próbka jest pobrana, zdjęcia sią, teraz pewnie gdzieś z tym pójdziesz, więc życzę powodzenia!:) [2011-07-22 23:45]

szczupi

pewnie taki sam smród co się w powietrzu unosi jak się przez Brzeg przejeżdża i tym śmierdzi woda piasek ryby...cała rzeka masakra pamiętam jak pierwszy raz tamtędy przejeżdżałem...jak to możliwe że przez tyle lat tak się dzieje a szczególnie syf puszczają gdy obficie pada i wysoka woda...

a to jak otworzyłem w domu to dopiero było czuć masakra

[2011-07-23 02:12]

DOBRA ROBOTA ROBERCIE!!! [2011-07-23 02:45]

YYZ

Nie znam się na chemii ale po wygoglowaniu słowa "pielik" znaleźć można między innymi to:

-środek ochrony roślin o nazwie Pielik 85 SP

i dalej (chyba o producencie)

- Podmiot, który uzyskał zezwolenie: Makhteshim Agan Agro Poland S.A., ul. Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny, tel.: +48 71 794-22-35, fax: + 48 71 794-21-50, www.makhteshim-agan.pl

...

Szkodliwy

Działa szkodliwie po połknięciu. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu.

Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą.

Uwaga!

1. Zabrania się stosowania środka w strefie bezpośredniej ochrony ujęć wody oraz na terenie uzdrowisk, otulin parków narodowych i rezerwatów.

2. Nie zanieczyszczać wód środkiem ochrony roślin lub jego opakowaniem.

więcej tu:

http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/artykuly/pielik-85-sp,28376,0.html

[2011-07-23 03:13]

emil30

Witam koledzy trzeba w końcu coś z tym zrobic bo dosyc już trucia naszych rzek przez wielkie firmy których prezesi mają w d...e nasze rzeki i ryby bo mają tyle kasy że jak tylko chcą to mogą sobie jechac na rybki w każdy zakątek świata.
Robert jak będziesz wiedział coś więcej to daj znac.
Pozdrawiam wszystkich.
[2011-07-23 08:38]

rolo81

witaj koleżko dam znać na pewno w poniedziałek jadę do sanepidu a wczoraj wysłałem zdjęcia do naszej gazety może ktoś zajmie się tą sprawą
[2011-07-23 08:54]

rolo81

witam wszystkich wszystko się zaczyna zdjęcia wysłane i woda dana do analizy rozmawiałem wczoraj ze znajomym z gazety podpowiedział mi co można zrobić tylko musiało by być parę osób pomysł jest taki jakbyśmy się zebrali na starym porcie i rozłożyli wędki od początku rowu do samego koryta tak po obu stronach zostało by zrobione parę zdjęć do gazetki taki mały protest i pokaz że nad odrą można tylko się rozwinąć bo zestawy były by zaczepione o widełki bo poco zarzucać zestawy jak ryb i tak nie ma co sądzicie o takim spotkaniu to był na razie pomysł znajomy czeka na wyniki i dopiero może zacząć pisać artykuł pozdrawiam i jak coś będę wiedział dam znać
[2011-07-25 22:19]

dobra robota tak trzymać co do pomysłu to trzeba dopracować a przy okazji można zrobić spotkanie zapoznawcze grupy

porozmawiaj w swoim kole z wędkarzamico oni o tym sądzą i czy przyszliby na taki foto manifest?

[2011-07-26 00:09]

wedkarz2309

witam wszystkich wszystko się zaczyna zdjęcia wysłane i woda dana do analizy rozmawiałem wczoraj ze znajomym z gazety podpowiedział mi co można zrobić tylko musiało by być parę osób pomysł jest taki jakbyśmy się zebrali na starym porcie i rozłożyli wędki od początku rowu do samego koryta tak po obu stronach zostało by zrobione parę zdjęć do gazetki taki mały protest i pokaz że nad odrą można tylko się rozwinąć bo zestawy były by zaczepione o widełki bo poco zarzucać zestawy jak ryb i tak nie ma co sądzicie o takim spotkaniu to był na razie pomysł znajomy czeka na wyniki i dopiero może zacząć pisać artykuł pozdrawiam i jak coś będę wiedział dam znać

Super kolego, że działasz, super!:)

Co do tych fotek, to osobiście się piszę, jak Paweł (gruncik28) i Daniel (danieleklubin), będą mieli możliwość, to też na pewno przyjadą, więc nieoficjalnie, jest nas 3!:)

[2011-07-26 00:48]

szczupi

Jak po piętnastym sierpnia to ja się piszę.

[2011-07-26 14:45]

bobi-c

Witam. Proponuję ten fakt zgłosić do Greeanpace Polska .Mają doświadczenie w załatwianiu spraw z przedsiębiorcami .To adres do Centrali

Fundacja Greenpeace Polska
ul. Lirowa 13
02-387 Warszawa
Polska

mają aktywistów we wszystkich miastach  W Polsce.                                                      

[2011-07-26 17:45]

emil30

Witam wszystkich.
Robert jak tylko w danym terminie nie będę pracował to razem z Gośką i Dominiką przyjedziemy na pewno,także będzie dodatkowa trójka wędkarzy.Pozdrawiam i powodzenia.
[2011-07-26 17:49]

rolo81

witam dzięki za wsparcie dzięki koledze bobi-c za namiar do fundacji Greenpeace Polska jutro się skontaktuje z nimi a co do spotkania na rowie przy porcie to dam znać bo czekamy na wyniki i opinię ja jako jeden z kilku nastu wędkarzy nie odpuszczę bo mam dość tego że ktoś zatruwa rzeki i jest bez karny znam wielu wędkarzy którzy wiele gadają a jak zapytałem czy piszą się na takie fotki to paru się obróciło plecami i to z naszego kola ale ja się nie proszę koledzy jeszcze raz dziękuję za pomoc wielkie dzięki odezwę się jak będę wiedział o wszystkim pozdrawiam i do usłyszenia :))))
[2011-07-26 21:00]

Jędrula

witam dzięki za wsparcie dzięki koledze bobi-c za namiar do fundacji Greenpeace Polska jutro się skontaktuje z nimi a co do spotkania na rowie przy porcie to dam znać bo czekamy na wyniki i opinię ja jako jeden z kilku nastu wędkarzy nie odpuszczę bo mam dość tego że ktoś zatruwa rzeki i jest bez karny znam wielu wędkarzy którzy wiele gadają a jak zapytałem czy piszą się na takie fotki to paru się obróciło plecami i to z naszego kola ale ja się nie proszę koledzy jeszcze raz dziękuję za pomoc wielkie dzięki odezwę się jak będę wiedział o wszystkim pozdrawiam i do usłyszenia :))))

Stary , imponujesz mi ! Chylę czoła , wielki szacun :)

[2011-07-26 21:12]

rolo81

witaj koleżko i dziękuje ale czasem musimy wstawić się za nasze rzeki bo one głosu nie mają :))) pozdrawiam
[2011-07-26 21:53]

Witam,

Popieram Wasz pomysł i ciesze się że w końcu temat zatruwania Odry jest naglośniony.

Ja jestem co prawda z Nowej Soli ale i tu odczuwamy jak w górze rzeki truje sie ryby.

Pomysleć, że gdyby nie dwa zaklady zatruwające systematycznie Odrę : chemiczny w Brzegu

i KGHM w Głogowie, rzeka ta miałaby całkiem inne znaczenie rekracyjno-turystyczne oraz wędkarskie.

Jeszcze raz gratuluje pomyslu.

Pozdrawiam

[2011-07-28 13:46]

arekde

Zaczekałbym na wyniki badań a później robił dym....

Bo jak sie okaże, że ktoś wąchając pomylił się i substancje spuszczane są z goła inne i nie tak groźne?

Jak wyniki będą kiepskie to również pojawię się na foto-proteście.

[2011-07-28 21:22]

Witek26

Kolego Jestem z Dusznik zdr. w tak szczytnej sprawie chetnie przyjade na wasz protest! Koniecznie opisz wyniki analiz.Podziwiam i Pozdrawiam! [2011-07-28 21:50]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia