Brda - Bydgoszcz

/ 30 odpowiedzi
kadafi44


Witam.
Byłem ostatnio na Brdzie w miescie w okolicach Tesco. Okonki brały dość chętnie. Jednak na około 20 sztuk tylko 4 przekroczyły 20 cm, największy miał 26. Co do innych miejsc to zarówno w zeszłym roku jak i w tym parę razy byłem na spornej. Niestety efekty bardzo mizerne, zarówno na spining jak i DSa. Wiem, że tam zawsze siedziało dużo fachowców, ja jednak praktycznie nie złowiłem tam ryby nie licząc kilku płotek. Jest jeszcze jedno  fajne miejsce warte uwagi. Odcinek na wysokości Galerii Pomorskiej. Jest tam dołek, gdzie w zeszłym roku ludzie łowili sporo linów, a w samej rzece łowiłem dużo małych i średnio-małych okonków. O dziwo w zeszłym roku okonki z Brdy łowiłem tylko bocznym trokiem, tak w tym roku okonie dużo chętniej atakują małe twisterki na główkach jigowych i właściwie nie używam troka. Co do kolorów mam faworyta :) nie będę jednak go zdradzał w końcu każdy wędkarz powinien trochę sam pokombinować ;). A co do leszczy to też były widziane nie dalej jak 3 dni temu przy samym brzegu, sztuki na oko po 2-3 kg z bardzo wyraźną wysypką tarłową, tak więc jeszcze nie zostały wyłowione :D Trochę się rozpisałem i zapomniałem, że dziś też chyba wybiorę się poszukać pasaków, jak zahaczy się coś ciekawego to dam znać. (2013/05/16 12:40)

kubabdg99


Jutro po południu śmigam pod tesco na okonia.
Mam nadzieje, że chociaz jeden sie uwiesi :) (2013/06/05 22:52)

kubabdg99


Byłem dzisiaj na trzy godzinki przy tesco i złowiłem dwa małe okonki i jeden ciut większy. Pierwsze moje ryby na spinning :) (2013/06/06 17:12)

Hellmutos


Witam
Czy mógłby ktoś z kolegów wędkarzy z doświadczeniem podzielić się informacjami gdzie Brda na odcinku miejskim nie jest zarośnięta. Jak tydzień temu szedłem od Tesco w górę rzeki to w zasadzie wszędzie zielsko i połowić można sobie troszeczkę w okolicach Mostu Bernardyńskiego i wzdłuż ulicy Stary Port, po kładkę przy Operze...dalej znowu woda zarośnięta przez "chwasty".

Zna ktoś jakieś inne miejsca gdzie można porzucać bez zaczepów co drugi rzut? (2013/08/01 10:32)

użytkownik102503


Ja też bym się chętnie dowiedział czegoś więcej o BEZZACZEPOWYCH miejscówkach na Brdzie w Bydgoszczy :)
A jeśli ktoś chętny poratować doświadczeniem i towarzystwem, to w weekend wybieram się na łowy. To mój pierwszy kontakt z rzeką tego typu więc przydałyby się wszelkie wskazówki :) (2013/08/05 21:38)