Zaloguj się do konta

Brda -Piła Młyn (Obwód nr 8).

utworzono: 2017/01/01 11:46
Jelec1983

Witam. Czy ktoś  już czytał informator na 2017r? Za zapisów w tym dokumencie wynika, że od tego sezonu odcinek Brdy od mostu drogowego Piła Młyn aż do mosttu drogowego w Woziwodzie jest rzeką nizinną. Zapewne warunki łowienia są bardzo trudno, gdyż jak iadomo jest to teren częściowego rezerwatu przyrody Dolina Brdy, ale pytanie - co tam można złowić? Klenia, jazia , dużą płoć czy okonie? Pozdrawiam. [2017-01-01 11:46]

grisza-78

To moje podwórko panie. Złowisz tam wiele getunków ryb, zwłaszcza duże klenie. Mówiąc  duże, mam na myśli 70 cm. W głębokich na 4-5 m dziurach szukaj szansy. Nie czytałem informatora, ale jeśli to prawda, że z górskiej zrobili nizinną, to wielka strata, bo nasze miejscowe "chłopaki" z robalami nie odpuszczą żadnemu pstrągowi. [2017-01-01 14:11]

Jelec1983

Witam. Dziękuję za ten interesujący wpis i już  tłumaczę pomyłkę- do mojego wpisu wkradł się bowiem chochlik wynikający z niedoczytania.Od sezonu 2017, rzeka nizinną jest odcinek Brdy od mostu drogowego Piła Młyn do granicy rezerwatu przyrody 'Dolina Brdy, natomiast obwód od mostu drogowego w Woziwodzie do  granicy wspomnianego rezerwatu to woda górska. Gdzie jest granica tego rezerwatu? Dalibóg, nie wiem.Pomyłka wynika z faktu, iż pisząc ten wątek zajrzałem do starych informatorów, gdzie cały ten obwód ( tzn.  od Woziwody do mostu w Pile Młyn) był wodą górską. Za informacje serdecznie dziękuję i powiem szczerze, że wiążę duże nadzieje z tym miejscem. Mam też świadomość tego jak trudnym łowiskiem bywają rzeki i ,że uczą pokory. Pozdrawiam.  [2017-01-01 16:40]

grisza-78

Rezerwat był, jak dotychczas od  mostu w Woziwodzie do mostu w Pile-Młyn. Szczerze mówiąc, nie jestem na bieżąco i być może coś się zmieniło. [2017-01-01 17:58]

Jelec1983

Dla mnie te ich podziały  są dziwaczne bo kto normalny ustala takie  przepisy jak na przykład ten dotyczący Wdy - "Od ostatnich zabudowań w miejscowości Stara Rzeka (...) " albo ten z pilskiego okregu odnośnie Gwdy " (...)  Do dębu, "trzecia łąka " itd . Takich przykładów jest wiele. Tak samo jest z tym zapisem , człowiek nie jest ani głupi ani mądry, baranieje gdy przychodzi do  konkretnych ustaleń, gdzie może łowić na spławik a gdzie już nie. Wysłałem pytanie do okręgu, może odpiszą - zazwyczaj odpisują, ale miałem też przypadki  braku odpowiedzi akurat wtedy gdy mi na niej zależało. Idąc tropem tej logiki, należałobny sądzić ,że tylko ten most w Pile Młyn to odcinek nizinny  a wiadomo , że jest inaczej  bo odcinek o, którym mówimy ma liczyć 106,5 Ha. [2017-01-01 22:25]