Branie na kopyto - jak zacinać?

/ 7 odpowiedzi
Doradźcie mi proszę jak zacinać branie na kopytko z głowką antyzaczepowa, kilka dni temu kupiłem tą gume i miałem juz na nia kilka brań tylko nic nie wyciągnąłem nie wiem czemu :( z reguły po 4-5 sek juz ryby nie miałem dzisiaj miałem szczupaczka  na wędce napewno ponad 10 sek i już sie cieszyłem bo go widziałem byl ładny nagle sie zerwał, a guma tylko troszke uszkodzona
Tomekoo


nie mam pojęcia może kijek masz miekki?ja złowiłem dziś na kopyto uwaga! węgorza 85cm!myślałem że się obalę jak to zobaczylem przy brzegu:)masakra pozytywnie mnie zaskoczył:) (2011/09/03 21:25)

markus76


Siema.
Spróbuj jeszcze raz zaciąć delikatnie,o tej porze roku atak szczupłego nie jest tak agresywny jak np.w maju zaraz po tarle,a może załóż normalną główkę a nie anty zaczepową pokombinuj,ewentualnie dozbrojka. (2011/09/03 21:50)

marcianek109


No dozbrojenie naprawde dużo daje mi się 60% ryb zacina na kotwice (2011/09/03 23:07)

Marc92


No dozbrojenie naprawde dużo daje mi się 60% ryb zacina na kotwice


nie każdy potrafi dobrze to zrobić ;)) .. a co do brań nie są, aż takie delikatne.. 3dni temu szczupaczy mało nie wyrwał mi kija z ręki =D .. fakt miał z 6-7kg ;] (2011/09/04 02:32)

Marc92


a .. co do zacięcia.. SZYBKIE i ENERGICZNE. Pamiętamy również o hamulcu - odpowiednio go wyreguluj. Technika holu też sporą rolę odgrywa :) Zapraszam do literatury i połamania :)) (2011/09/04 02:35)

FLO92


Dzieki za info :) no wlasnie dozbroilem i zobaczymy ale u mnie jest duzo zaczepow i na zwykle głowki nie ma lapanmie i przypuszczam ze z kotwica (dozbrojka) tez nie bedzie, a na woblery to juz wogole... (2011/09/04 10:54)

bobus86


szczupakm z reguly jak uderzy to sam sie zatnie.moze masz za sztywny kij,i hak wyrywa sie rybie z pyska gdy ta sie trzepie na koncu zestawu,i podejrzewam ze hamulecna kolowrotku maszdokrecony na maksa co tez moze byc przyczyna. (2011/09/04 14:41)