Zaloguj się do konta

Brania szczupaków na Wiśle?

utworzono: 2011/04/03 23:59
grzesiek379

Czy szczupaki dobrze biora na blache na Wiśle???
[2011-04-03 23:59]

piotrbokserorg

W Warszawie od dawna ich nie ma
[2011-04-04 06:53]

gusej28

W sobotę na Wiśle w okolicach Sandomierza kolegoa złowił 14szt do 43cm.Jeden był większy 56.Brały super
[2011-04-04 07:00]

domin77

a dlaczego ktokolwiek teraz wybiera się na szczupaka? [2011-04-04 07:19]

dizzy76

No właśnie!A teraz koledzy powiedzcie mi czy teraz można łowić szczupaka ale go nie zabierać, i nie chodzi mi o przyłów ale o celowe nastawianie się na szczupłego.Mam dylemat moralny, z jednej strony stosuję się do regulaminu ale stosuję zasadę C&R i czy dużą "zbrodnią" byłoby jak bym pojechał na "blachę" pobawić się ze szczupakami, ale od razu wypuszczał je do wody?Powiedzcie jak Wy to widzicie. [2011-04-04 07:28]

jacenty75

Okres ochronny jest celowo wyznaczony w takim terminie aby ryby SPOKOJNIE mogły odbyć tarło tak wię celowe ich poławianie w tym okresie dla sportu i własnej przyjemności jest wg mnie mało etyczne i eleganckie i poza tym może zaburzyć naturalny przebieg tarła. [2011-04-04 07:38]

GBH

Dizzy, to się nazywa kłusownictwo (nieistotne czy ryby zabierasz czy nie) [2011-04-04 09:07]

dizzy76

Macie Rację KoledzyRozwialiście wszelkie moje wątpliwości.
Nigdy dotąd tego nie robiłem i nie zamierzam nadal, ale zastanawiało mnie to co się dzieje nad wodą - byliśmy na Sulejowie w ten weekend i oczywiście siedzieli z żywcami, chyba się raczej na okonka nie nastawiali... zacząłem się zastanawiać czy takie postępowanie jest etyczne.Podzielam wasze poglądy i jak napisałem nie zamierzam nastawiać się typowo na ryby w okresie ochronnym.Połamania kija. [2011-04-04 10:15]

GBH

Przykładowe rozwiązanie problemu (fragmenty zasad wędkowania na wodach ZO PZW Radom - patrz ostatnie zdanie):

Ograniczenia i zakazy obowiązujące na zbiorniku Domaniów:

- zakaz prowadzenia indywidualnego połowu ryb z zapory bocznej w miejscowości Brudnów, wjeżdżania na nią pojazdami mechanicznymi i wykonywania czynności szkodliwych, mogących prowadzić do osiadania zapory, osuwania gruntu itp. Na zaporze bocznej w miejscowości Brudnów dopuszcza się wędkowanie w grupach zorganizowanych, po uprzednim powiadomieniu Biura Zarządu Okręgu PZW w Radomiu oraz właściciela zbiornika.

- zakaz wjazdu pojazdami mechanicznymi na zaporę boczną w miejscowości Konary i wykonywania czynności szkodliwych, mogących prowadzić do osiadania zapory, osuwania się gruntu itp.

- zakaz biwakowania, palenia ognisk i zaśmiecania terenu w rejonie budowli i urządzeń hydrotechnicznych,

- zakaz wbijania ostrych przedmiotów w uszczelnienie , wyłożone na dnie i w pasie przybrzeżnym zbiornika na odcinku od zapory czołowej do plaży w miejscowości Wólka Domaniowska,

Powyższe zakazy wynikają z przepisów ustawy Prawo Wodne (Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019 – ze zm.) i mają na celu ochronę zbiornika i jego infrastruktury przed dewastacją. Naruszenie zakazów może skutkować nałożeniem grzywny, kary ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności na okres do 1 roku (art. 190 ustawy Prawo Wodne).

-           zakaz połowu ryb ze środków pływających od   1 stycznia do 31 maja każdego roku,

-           w okresie od 1 stycznia do 31 maja obowiązuje zakaz połowu ryb drapieżnych, na żywą   lub martwą rybę lub jej część tzw. filet, oraz metodą spinningową, z wyłączeniem połowu okoni spod lodu,

[2011-04-04 10:57]

polobmw

a czy jeśli wybiorę się na okonia ( podkreślam wybiorę ) i założę stalkę żeby mi szczupak nie obciął , to będzie świadome działanie , skoro nie można ich łowić to jak ich zmusić żeby nie chwytały przynęty ?
[2011-04-04 16:32]

GBH

Wybierając się na okonie nie zakłada się stalki - jeśli to robisz to dla mnie potencjalnie liczysz na szczupaka - choc oczywiście z punktu widzenia naszego kulawego prawa nie robisz nic złego. Kulawego - bo okoń też powinien miec okres ochronny do 1 maja. [2011-04-04 18:04]

kwiatek

to twój kolega powinien być ukarany jak pospolity kłusol , bez znaczenia czy wziął ryby czy nie !!!! po to jest zakaz połowu szczupaka by w spokoju się wytarł i złożył ikrę !!! kaleczenie kotwicami może bardzo negatywnie wpłynąć na wytarcie się ryb !!! ten twój kolega to żałosny koleś !!!! pozdrawiam

[2011-04-04 18:16]

polobmw

to twój kolega powinien być ukarany jak pospolity kłusol , bez znaczenia czy wziął ryby czy nie !!!! po to jest zakaz połowu szczupaka by w spokoju się wytarł i złożył ikrę !!! kaleczenie kotwicami może bardzo negatywnie wpłynąć na wytarcie się ryb !!! ten twój kolega to żałosny koleś !!!! pozdrawiam


Aha ! TO JAK ZAŁOŻĘ WIRÓWKĘ NR 1 bez stalki to już szczupak się o kotwicę nie pokaleczy ! a ze stalką to by się pokaleczył . I żeby było jasne nie mam zamiaru łowić szczupaków w okresie ochronnym . A wiele razy kiedy łowiłem szczupaki to większym okoniom stalka wcale nie przeszkadzała , i gdybym teraz uganiał się za okoniami a w tym łowisku szczupaki by mi cięły żyłkę to nie chciał bym tracić worka przynęt , najetyczniej było by się zmyć do domu
[2011-04-05 17:24]

pike2

Nie wiem jak mozna nie wytrzymac, przecież został juz nie cały miesiąc, ja uwielbiam spiningowac ale jestem cierpliwy i nawet na okonki nie chodze, bo wiem ze moze udezyc szczupak. Zalecam spławiczek i krzesełko ja tak robie, po za uklejką i malutką płoteczką jeszcze nic w tym roku nie złowiłem, ale było fajnie posiedziec i pomoczyc kija. Od 1 maja do 15 grudnia jeszcze  sie nacieszysz spiningiem, pozdrawiam.

[2011-04-05 21:45]

ILOVEBEER

Co do tej stalki to mówicie dobrze i źle .Załózmy że wybieram się na klenia lub jazia oczywiście stosuje woblerki wielkości plus minus 3 cm w cenie 30 zł ,to że wobler jest przeznaczony typowo na klenia i jazia wcale nie oznacza że nie wezmie go szczupak 30 cm i po łyknięciu mojego woblerka  odpływa z nim w siną dal.
Łatwo powiedzieć poczekaj do maja ale są spinningiści którzy do maja nie wytrzymają chcąc połowić klenika (nie chodzi o mieso tylko o relaks ,sport,miłe spędzenie czasu nad wodą )
Czy założenie tzw. stalki jest aż tak porównywalne do kłusownictwa ?Dla mnie to jest wyszukiwanie dziury w całym owszem sa ludzie którzy nie myslą wcale o nie straceniu woblerka tylko o zębatym na patelni ,ale taka osoba będzie już na zawsze kłusolem .
To jest temat do głębszych refleksji .pozdro
połamania kija i to na rybach nie będących podczas okresu ochronnego  [2011-04-11 17:42]

Waldi Fish

Czy szczupaki dobrze biora na blache na Wiśle???

Grzesiek zastanów się jakbyś się czuł, gdybyś gdzieś w parku z panna "bara bara", a tu nagle coś Cię chwyciło za pysk, tak jak Ty szczupaka. Trzeba pozwolić szczupakowi, żeby spokojnie pobaraszkował (wytarł się) i od 1 Maja możesz polować na niego.


[2011-04-11 19:40]