Brania ryb, a głębokość wody.

/ 3 odpowiedzi
Czesto spotykam sie z wedkarzami ktorzy mowia ze ryba teraz bierze na plytkiej wodzie albo ze na glebokiej. Czy to prawda? Czy jak jest wysoka temperatura to ryba zeruje na glebokiej wodzie , a jak jest niska temparatura to na plytkiej wodzie. Mozecie mi to wytlumaczyc ? Jak to jest?
wacek721

Nie wiem jak jest w jeziorach ,ale w stawach to wiosna i lato płytsze wody a jesień głębsze.Chodzi o temperature wody wiosną ryba żeruje na płytszej a nawet na płyciznach bo woda szybciej się nagrzewa ,lato głebiej bym nie łowił jak 2 m .I zawsze w pobliżu roślinności .Natomiast jesień to zdecydowanie głębiej ,To tak jak ja łowię w wielkim skrócie .pozdrawiam (2011/07/09 08:48)

mimi127

W rzekach w przypadku drapieżników latem biorą w płytkiej wodzie i przeważnie wcześnie rano albo wieczorem. Spowodowane jest to tym że rybi drobiazg w miesiącach letnich trzyma się w pobliżu brzegów gdzie jest ciepła i obfita w pokarm woda. (2011/07/09 08:59)

faXc00L

Dzieki bardzo ;p A lowi ktos na zalewie w miejscowosci UMER?  (2011/07/09 13:22)