Zaloguj się do konta

Brania ryb - typy brań ryb

utworzono: 2011/04/23 10:54
wedkarz

Cześć mam pytanie odnoszące sie do brań. Gdy ostatnio byłem na rybach to były dziwne branie , ułamek sekundy i nie ma spawika i prawie wszystkie zacieńcia były zmylne i niektorzy mówią że to ryba przepływała i zaczepia o haczyk moze tak być?? [2011-04-23 10:54]

Koper94

To raczej drobnica szarpiąca za koniec robaka
[2011-04-23 11:06]

A robak wyssany czy caly?
[2011-04-23 13:28]

crack1

To spróbuj założyć małego robaczka (polecam 2 - 3 pinki) i wtedy powinno być dobrze. A jaki masz spławik? może spróbuj założyć większy. Ja na przykład miałem brania że spławik podnosił się i szedł w lewo po to by po 5 sek. szedł gwałtownie w prawo i w duł. I miałem takich brań około 30 . 90% miałem rybe ;)
[2011-04-23 14:02]

Xawery

ja tak miałem wczoraj -zajebiście duże ryby brały-płotki i wzdręgi jak palec,
[2011-04-23 14:31]

matix1410

sprubuj na kukurydze drobnica nie da rady sie tym bawić [2011-04-23 14:32]

To spróbuj założyć małego robaczka (polecam 2 - 3 pinki) i wtedy powinno być dobrze. A jaki masz spławik? może spróbuj założyć większy. Ja na przykład miałem brania że spławik podnosił się i szedł w lewo po to by po 5 sek. szedł gwałtownie w prawo i w duł. I miałem takich brań około 30 . 90% miałem rybe ;)

Jak założy małego robaka, to tych brań będzie jeszcze więcej. Tak biorą malizny wielkości bateryjki paluszka, oczy przy dupie. Zwieksza się przynętę żeby ograniczyć puste brania drobnicy, a nie spławik.

[2011-04-23 14:45]

Xawery

o właśnie-najlepsza rosówa,kuku lub pęczaczek
[2011-04-23 14:47]

wedkarz

Nie łowie na ochotke +pinka , lub 2 pinki i całe sa robaki a peczak i kuku odpada bo na zawody jade [2011-04-23 15:54]

kazik

A kolego możesz napisać jakim zestawem łowisz ? Jaki haczyk , jaki spławik i żyłka . Następnie czy te brania są na rzece czy zbiorniku i jaka tam jest głębokość . A może po prostu łowisz nie z dna a tylko z toni , bo spławik za krótko jest ustawiony . Okres wiosenny charakteryzuje się często delikatnymi braniami więc może   przynęta za duża i ryby tylko smakują i pozostawiają   .   Trudno jest coś konkretnego napisać jak nie wiemy jaki zestaw , jaka woda i jakie ryby tam występują . [2011-04-23 16:19]

wedkarz

łowie na spławik o,6g , haczyk 18 , żyłka 0,10mm a przypon 0,08mm , głebokość jest tam z 2m, ryba jest tam kazda oprucz pstraga,ukleji i brzany [2011-04-23 16:27]

kazik

Ale czy to jest rzeka , czy zbiornik , bo to również jest istotne . Jeżeli rzeka to zestaw stosunkowo za lekki  , jak zbiornik to raczej zamontuj spławik 0,8- 1 g . ponieważ przynęta nawet nie dojdzie do dna  jak ją będą skubać drobne rybki . Przy tak lekkim zestawie grubość żyłki może opóźniać opadanie przynęty i wtedy dopadają do niej małe rybki, szarpiąc ją i spławik natychmiast idzie pod wodę . Tak mały spławik raczej używamy na mniejszych głębokościach i płytszych łowiskach mniej więcej do metra .  Na dwóch metrach to raczej 1 – 1,5 gramowy powinien być spławik .

Haczyk 18 może i być , ale wtedy łowimy na pinkę lub ochotkę . Przypon i żyłka dobrze dobrana . Oczywiście łowisz na bata , czy na odległościówkę ? [2011-04-23 16:52]

wedkarz

na bata 6m , łowie na zalewie "zadębie' w Skierniewicach [2011-04-23 17:01]

kazik

A może jest zbyt mały haczyk do stosowanej przynęty . ryby po prostu połykają a nie zacinają się więc wyrywasz przynętę swobodnie   . 14 – 16 mogą lepiej pasować do pinki , czy białych robaków . Na głębokość dwóch metrów zastosuj spławik 1 g. z cieniutką antenką i wąskim korpusie  . Zmontuj zestaw tak aby tylko sama antenka wystawała i to pozwoli uniknąć Ci branie drobnicy a zestaw szybciej opadnie bliżej dna . Tak wywarzony spławik również dobrze będzie sygnalizował wszelkie brania . [2011-04-23 17:11]

wedkarz

łasnie tak mam wywarzony spławik i na 16 tez probowałem i to samo ;] [2011-04-23 17:22]

kazik

To jedyny wniosek jest , że masz za lekki zestaw do tej głębokości i za wolno opada na dno . Zwiększ spławik i obciążenie , a wtedy ryby będą brały z dna i już inaczej będzie można ich zacinać . Zbyt lekki zestaw również może zmniejszyć szanse na dobre wyniki i łowienie większych ryb . Należy tak dobierać zestaw aby pasował do głębokości , chyba że łowisz z powierzchni , czy w pół wody , jak np. ukleje . Płocie łowimy raczej z dna , lub tuż nad dnem . Nawet wtedy może się trafić i inna ryba , jak leszcz , lin czy karaś .

[2011-04-23 17:35]

wedkarz

ok , wielkie dzięki , a jeszcze jak powino się ciąć mocno czy tylko lekko szarpnąć? [2011-04-23 17:44]

kazik

Wystarczy tylko ruszyć do góry wędziskiem , a szczytówka sama powinna zaciąć . Może nie mocne szarpnięcie , ale krótkie i energiczne . [2011-04-23 20:41]