Zaloguj się do konta

Brak wpisy do rejestru połowu

utworzono: 2012/08/06 13:51

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

romek856

31.07.2012r ukarano mnie 50zł mandatem za brak wpisu do rejestru połowu co o ty myślicie? [2012-08-06 13:51]

adler

Serwus 

Po zmianach jakie zaszły w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym z 1985 r , zmienił się również taryfikator mandatów nakładanych w drodze postępowania mandatowego zamieszczam w załączniku taryfikator który otrzymałem od Państwowej Straży Rybackiej jako komendant i którym ma się posługiwać Społeczna Straż Rybacka. Uwaga ! Ważne , S.S.R. nie nakłada mandatów !


 Taryfikator mandatów z ustawy o ryb. śródl. (2011r)

http://www.ssr.poznan.pzw.org.pl/cms/9802/druki



[2012-08-06 13:43]

adler


[2012-08-06 13:44]

Roxola

31.07.2012r ukarano mnie 50zł mandatem za brak wpisu do rejestru połowu co o ty myślicie?



Miałeś szczęście, że ukarano Cię tylko takim mandatem...   to Pikuś  :)Pewnie nie słyszałeś o dożywotnim zabraniu karty za brak wpisu...  (?)  ...to tylko wpis, ale trzeba go robić. [2012-08-06 14:09]

PowiedzTylko

Jak ja ostatnio nie miałem wpisu podczas kontroli zostałem tylko spisany do magicznej książeczki i ostrzeżony ,że następnym razem będzie mandat od 50zł w górę :) [2012-08-06 14:53]

Pitbul

"...w załączniku taryfikator który otrzymałem od Państwowej Straży Rybackiej jako komendant i którym ma się posługiwać Społeczna Straż Rybacka Uwaga ! Ważne , S.S.R. nie nakłada mandatów !"

Przepraszam . Jak sie ma poslugiwac taryfikatorem mandatowym SSR ?T. 

[2012-08-06 15:27]

jogi

SSR. może nałożyć tylko karę organizacyjną (meldunek lub upomnienie). Taryfikator może jedynie służyć do poinformowania wędkarza jaka kara jest przewidywana za dane wykroczenie. To chyba proste Pozdrawiam. [2012-08-06 15:53]

adler

"...w załączniku taryfikator który otrzymałem od Państwowej Straży Rybackiej jako komendant i którym ma się posługiwać Społeczna Straż Rybacka Uwaga ! Ważne , S.S.R. nie nakłada mandatów !"

Przepraszam . Jak sie ma poslugiwac taryfikatorem mandatowym SSR ? T. ********************************************************************
Więc to tak : Pisząc tego posta pomagał mi wujaszek google . No i z rozpędu nie podałem stronki z której pochodzi ten tekst . Na dodatek powszechnie wiadomo że nie jestem żadnym komendantem . Zaznaczone jest na czerwono najważniejsze . Prawda . Po za tym ciekawa stronka . Dzięki za zwrócenie słusznej uwagi . 


http://ssrksiaz.pl/ http://www.ssr.poznan.pzw.org.pl/cms/9802/druki

[2012-08-06 16:04]

Pitbul

Yogi :)Jaki jest sens podawania przewidzianemu do ukarania wysokości mandatu jeśli w wielu wypadkach sprawa "delikwenta" trafi do sądu, a tam może być różnie (ale jak by nie było to mandatu nie będzie.....)I właśnie dlatego dziwi mnie że koledzy z SSR na swoich stronach nie informują dokładnie o tym, że zamieszczony taryfikator dotyczy jedynie PSR.T.P.S. Krzysztof ! ;) Tyś komendantem naszego forum ! [2012-08-06 18:15]

jogi

"W wielu wypadkach" to nie znaczy że zawsze wędkarze trafiają do sądu. Jednak jeżeli będzie znał wysokość mandatu jaki mu grozi zastanowi się nad opłacalnością takiego postępowania. Chyba wszystko jest jasne. Pozdrawiam. [2012-08-06 18:54]

JKarp

CześćCzytam, czytam i jedna rzecz mi się kupy nie trzyma.SSR nie wystawia mandatów - ok i to jest jasne. Delikwent dowiaduje się, że jego przewinienie "warte" jest 200zł wg taryfikatora. Czy SSR ( nie ma na patrolu PSR )udowodniwszy winę delikwentowi odsyła go do PSR po mandat czy jak jest?JK

[2012-08-06 20:22]

Pitbul

Janusz już wyjaśniamDokumentacja z SSR trafia przez (u nas) ZO PZW do PSR. Jeśli "delikwent dobrowolnie zgłosi się do PSR to ma szansę przekonać żeby dobrowolnie poddać się karze (mandat). Nie każdy i nie zawsze może na takie "załatwienie sprawy" liczyć (ważna jest waga czynu, zachowanie podczas kontroli, itd, itp)Nieuchronność i szybkość wymierzenia kary uzasadniają takie rozwiązanie.Yogi ! Jeśli informujesz kogoś, że grozi mu mandat do (np) 200 złotych a on akurat trafi przed oblicze sądu (a nie Ty o tym decydujesz!!!) to sorki, ale robisz straszną mordę SSR-owi.
T. [2012-08-06 20:44]

JKarp

CześćDzięki :-)JK [2012-08-06 20:54]

adler

Janusz już wyjaśniamDokumentacja z SSR trafia przez (u nas) ZO PZW do PSR. Jeśli "delikwent dobrowolnie zgłosi się do PSR to ma szansę przekonać żeby dobrowolnie poddać się karze (mandat). Nie każdy i nie zawsze może na takie "załatwienie sprawy" liczyć (ważna jest waga czynu, zachowanie podczas kontroli, itd, itp)Nieuchronność i szybkość wymierzenia kary uzasadniają takie rozwiązanie.Yogi ! Jeśli informujesz kogoś, że grozi mu mandat do (np) 200 złotych a on akurat trafi przed oblicze sądu (a nie Ty o tym decydujesz!!!) to sorki, ale robisz straszną mordę SSR-owi.
T.

Tak zgadzam się masz rację . Jest tak jak piszesz! 

[2012-08-06 21:02]

jogi

Widzę że nie ma co odzywać się bo wszystko co powiem będzie żle. Zaczęło się.!!! Pozdrawiam. [2012-08-06 21:34]

adler

Yogi :)Jaki jest sens podawania przewidzianemu do ukarania wysokości mandatu jeśli w wielu wypadkach sprawa "delikwenta" trafi do sądu, a tam może być różnie (ale jak by nie było to mandatu nie będzie.....)I właśnie dlatego dziwi mnie że koledzy z SSR na swoich stronach nie informują dokładnie o tym, że zamieszczony taryfikator dotyczy jedynie PSR.T.P.S. Krzysztof ! ;) Tyś komendantem naszego forum !
Żeby było jasne ! Nie jestem i nie byłem żadnym komendantem ! Względem wypowiedzi kol. jogi to nie robi żadnej " mordy SSR " tylko dobrze mówi że lepiej uświadamiać niż karać . Natomiast Tobie mimo iż w pewnym momencie przyznałem Ci słuszną rację to nie czepiaj się szczegółów , literówek . Wiesz o co chodzi , a szukasz dziury w całym . Trudno mi pojąć i wstyd mi że Ty jako że niby czynny działacz SSR wypisujesz i szkalujesz Swe nadrzędne jednostki . 


[2012-08-06 21:46]

covent

A cuż się takiego zaczęło? Jeśli ktoś widzi niejasność/nieskładność w czyjejś wypowiedzi czy stwierdzeniu to wyraża swoje zdanie na ten temat. To chyba normalny tok dyskusji.

Znawcą nie jestem ale straszenie taryfikatorem wędkarzy (lub nie) przez SSR jest co najmniej nieracjonalne skoro nie mogą ostatecznie wystawić mandatu.

[2012-08-06 21:53]

adler

Yogi :)Jaki jest sens podawania przewidzianemu do ukarania wysokości mandatu jeśli w wielu wypadkach sprawa "delikwenta" trafi do sądu, a tam może być różnie (ale jak by nie było to mandatu nie będzie.....)I właśnie dlatego dziwi mnie że koledzy z SSR na swoich stronach nie informują dokładnie o tym, że zamieszczony taryfikator dotyczy jedynie PSR.T.P.S. Krzysztof ! ;) Tyś komendantem naszego forum !
Żeby było jasne ! Nie jestem i nie byłem żadnym komendantem ! Względem wypowiedzi powyższej .Natomiast kol. jogi to nie robi żadnej " mordy SSR " tylko dobrze mówi że lepiej uświadamiać niż karać . ! I takie są realia !Natomiast Tobie mimo iż w pewnym momencie przyznałem Ci słuszną rację to nie czepiaj się szczegółów , literówek . Wiesz o co chodzi , a szukasz dziury w całym . Trudno mi pojąć i wstyd mi że Ty jako że niby czynny działacz SSR wypisujesz i szkalujesz Swe nadrzędne jednostki . Ale , podstawowe prawo zapoznać wędkarza z obligatoryjną przewidzianą karą za przewinienie . Bo po co go postawić przed faktem dokonanym ? Przecież można i należy najpierw , upomnieć , pouczyć , ostatecznie wezwać PSR , Policję , PSŁ . Jesteśmy i działamy dla obu pólnego dobra . Jeśli się mylę to jestem chyba z innej planety ! 






[2012-08-06 22:19]

adwer

SSR. może nałożyć tylko karę organizacyjną (meldunek lub upomnienie). Taryfikator może jedynie służyć do poinformowania wędkarza jaka kara jest przewidywana za dane wykroczenie. To chyba proste Pozdrawiam.



Przepraszam ale Kolega to chyba epoki pomylił. Jaka kara organizacyjna? nie ma żadnych kar organizacyjnych a upomnienie to też jest nie dla ssr. Kolego jogi i ty jesteś strażnikiem ssr a podstawowych spraw nie znasz.przeproś za swój błąd wszystkich kolegów których wprowadziłeś "wstyd" [2012-08-06 22:29]

jogi

Nie chodzi tu o zastraszanie ( daleki jestem od tego ) tylko o grzeczne poinformowanie wędkarza że wykroczenie które popełnił może go kosztować ..........zł. Ponieważ SSR nie nakłada mandatów to od PSR będzie zależało jaki rodzaj kary zastosuje. Jeżeli chodzi o kierowanie takich przypadków do PSR. to zależy jak to jest uzgodnione z Okręgiem. Nie wszędzie jest to praktykowane. Nie  robię "strasznej mordy SSR" . Za długo działam w SSR żebym s...ł w własne gniazdo. Zostałem widocznie żle zrozumiany . Bywa i tak. Pozdrawiam. [2012-08-06 22:32]

adwer

Yogi :)Jaki jest sens podawania przewidzianemu do ukarania wysokości mandatu jeśli w wielu wypadkach sprawa "delikwenta" trafi do sądu, a tam może być różnie (ale jak by nie było to mandatu nie będzie.....)I właśnie dlatego dziwi mnie że koledzy z SSR na swoich stronach nie informują dokładnie o tym, że zamieszczony taryfikator dotyczy jedynie PSR.T.P.S. Krzysztof ! ;) Tyś komendantem naszego forum !
Żeby było jasne ! Nie jestem i nie byłem żadnym komendantem ! Względem wypowiedzi powyższej .Natomiast kol. jogi to nie robi żadnej " mordy SSR " tylko dobrze mówi że lepiej uświadamiać niż karać . ! I takie są realia !Natomiast Tobie mimo iż w pewnym momencie przyznałem Ci słuszną rację to nie czepiaj się szczegółów , literówek . Wiesz o co chodzi , a szukasz dziury w całym . Trudno mi pojąć i wstyd mi że Ty jako że niby czynny działacz SSR wypisujesz i szkalujesz Swe nadrzędne jednostki . Ale , podstawowe prawo zapoznać wędkarza z obligatoryjną przewidzianą karą za przewinienie . Bo po co go postawić przed faktem dokonanym ? Przecież można i należy najpierw , upomnieć , pouczyć , ostatecznie wezwać PSR , Policję , PSŁ . Jesteśmy i działamy dla obu pólnego dobra . Jeśli się mylę to jestem chyba z innej planety ! 
panie moderator  wiem ze cięzko przyznać sie do błeu ale też piszesz pan  tak aby obronić kolegę nie moze ssr pouczac a o tym waść piszesz. El kjomendanto.







[2012-08-06 22:32]

adwer

Nie chodzi tu o zastraszanie ( daleki jestem od tego ) tylko o grzeczne poinformowanie wędkarza że wykroczenie które popełnił może go kosztować ..........zł. Ponieważ SSR nie nakłada mandatów to od PSR będzie zależało jaki rodzaj kary zastosuje. Jeżeli chodzi o kierowanie takich przypadków do PSR. to zależy jak to jest uzgodnione z Okręgiem. Nie wszędzie jest to praktykowane. Nie  robię "strasznej mordy SSR" . Za długo działam w SSR żebym s...ł w własne gniazdo. Zostałem widocznie żle zrozumiany . Bywa i tak. Pozdrawiam.


i znowu kucha po ujawnieniu wykroczenia, które jak piszesz popełnił wędkarz jesteś strażniku zobowiązany do sporządzenia meldunku a nie od informowania.Właśnie znowu w gniazdo kupę zrobiłeś. lepiej nic już nie pisz  bo inni forumowicze wprowadzani są w bład. [2012-08-06 22:36]

adler

Sfolguj kolego ! Sądy koleżeńskie są Ci obce ? To w jakich strukturach zdawałeś egzaminy ? Nie wprowadzaj kolego klonie w błąd adeptów jak i starszych stażem wędkarzy . Którzy to nawiasem mówiąc ufają nam tutaj i więc proszę by podawano sprawdzone i wiarygodne informacje . Na dziś kończę polemikę i wymianę poglądów .

Dobranoc i proszę o spokój do jutra ! 

[2012-08-06 22:38]

Sfolguj kolego ! Sądy koleżeńskie są Ci obce ? To w jakich strukturach zdawałeś egzaminy ? Nie wprowadzaj kolego klonie w błąd adeptów jak i starszych stażem wędkarzy . Którzy to nawiasem mówiąc ufają nam tutaj i więc proszę by podawano sprawdzone i wiarygodne informacje . Na dziś kończę polemikę i wymianę poglądów .

Dobranoc i proszę o spokój do jutra ! 


no po wpisach nie wiem czy tak ufają i też bym chciał aby podawane przez was strażnikó informacje były rzetelne i prawdziwe. [2012-08-06 22:46]

jogi

Kol. "adwer". SSR nie może pouczać ale upomnieć lub jak kto woli zwrócić uwagę może. Meldunek do Sądu Koleżeńskiego jest karą wewnątrz-organizacyjną więc tu też chyba wszystko jest jasne. Nie próbuj więc wciągać mnie w niepotrzebne dyskusje. Pozdrawiam. [2012-08-06 22:47]

adler

Nie chodzi tu o zastraszanie ( daleki jestem od tego ) tylko o grzeczne poinformowanie wędkarza że wykroczenie które popełnił może go kosztować ..........zł. Ponieważ SSR nie nakłada mandatów to od PSR będzie zależało jaki rodzaj kary zastosuje. Jeżeli chodzi o kierowanie takich przypadków do PSR. to zależy jak to jest uzgodnione z Okręgiem. Nie wszędzie jest to praktykowane. Nie  robię "strasznej mordy SSR" . Za długo działam w SSR żebym s...ł w własne gniazdo. Zostałem widocznie żle zrozumiany . Bywa i tak. Pozdrawiam.


i znowu kucha po ujawnieniu wykroczenia, które jak piszesz popełnił wędkarz jesteś strażniku zobowiązany do sporządzenia meldunku a nie od informowania.Właśnie znowu w gniazdo kupę zrobiłeś.


Lepiej nic już nie pisz  bo inni forumowicze wprowadzani są w błąd.Niestety tylko właśnie od pouczania i informowania ! To jest działanie koleżeńskie , jak nie jesteś tego w stanie zrozumieć to niestety jak możesz doradzać kolegom . SSR działa wspomagająco i  ma być stroną doradczą edkarza . Naprawdę  na dziś kończę bo muszę zająć się ojcem . Resztę proszę piszmy sobie na PV . Pozdrawiam .

PS. Dosyć kol. , miły . Wiem z kim konwersuję i nie psuj przez głupotę tej znajomości . Szanuję Twą osobę i nie pozwól  to zniszczyć .   

[2012-08-06 22:53]