Zaloguj się do konta

Brak ryb czy brak doświadczenia ?

utworzono: 2014/04/17 22:37
karrinio

Witam, otóż byłem dzisiaj,wczoraj na rybkach, oczywiście spinning, w poszukiwaniu okonia... i dupa blada, nie ma. Wczoraj byłem pod wieczór, dzisiaj rano/południe. Metody jakie stosowałem to, zwykłe monotonne ciągnięcie przynęty, z opadu, boczny trok, próbowałem najróżniejsze triki i nic 0 po prostu 0. Używałem twisterków malutkich, kopytek, obrotówek i praktycznie zero brań, miałem może jedno stuknięcie czy dwa na te dwa dni. Próbowałem od dna odbijać, ciągnąć przy dnie,przy powierzchni, różne tempo, zwody i ryby brak a ryba chodzi. Miejsca w jakich łowiłem to różne zatoczki, miejsca gdzie leżą powalone jakieś drzewka, miejsce gdzie jest dużo kamieni, wystają z wody gałęzie, w prądzie i wszędzie lipa. Łowiłem w Czechowie i Wieprzycach . Powiedzcie czy to ja robię jakiś błąd czy po prostu ryba ma taki kaprys i nie chce brać. z Góry dziękuję ;) [2014-04-17 22:37]

ryukon1975

Na podstawie wyników z dwóch dni rzucasz na szale doświadczenie czy rybostan ? Wiele nauki przed Tobą. Najlepsi nie łowią tygodniami gdy ryba nie żeruje, warunki są niesprzyjające itd.. [2014-04-17 22:42]

karrinio

No tylko że też chodzi o oto ze znajomy też był wczoraj i targał ładne okonie i co chwile miał brania.. [2014-04-17 22:49]

ryukon1975

Więc skoro miał co chwilę brania to dlaczego piszesz o braku ryb ? [2014-04-17 22:53]

karrinio

Ponieważ dopiero przed sekundą się dowiedziałem od znajomego że był i nałapał. Czy to możliwe że po prostu w tych miejscach w których akurat byłem, nie brały ? Dodam że ryba żerowała [2014-04-17 22:59]

ryukon1975

Na podstawie czego sądzisz że żerowała skoro nic nie złowiłeś ? [2014-04-17 23:06]

karrinio

Na takim że było widać że się pluska okoń i kolega nałapał, zresztą widzę że nie chcesz pomóc tylko zrobić ze mnie chyba jakiegoś idiotę, a nastawiłem się bardziej na jakieś porady niż na nic nie znaczące wypowiedzi. Dobranoc :) [2014-04-17 23:24]

Widzisz Krzysiek teraz to się doigrałeś.Przecież kolega jasno i wyraźnie mówi Tobie,że się okoń pluska:) [2014-04-17 23:32]

Zielan

Okoń w kwietniu się trze więc woli sobie pogruchać niż ganiać za Twoimi przynętami :) [2014-04-18 07:58]

sopel13

No kolego jeśli tylko po to założyłeś sobie konto, żeby zadać takie pytanie to gratuluję. Thomson86 skoro kolega twierdzi, że okoń się pluskał, to chyba możemy mu wykluczyć brak ryb. Ja bym w tym wypadku obstawił na brak doświadczenia... a przede wszystkim na brak ogólnej wiedzy!
[2014-04-18 09:13]

Dokładnie:) [2014-04-18 09:16]

Zielan

Ponieważ dopiero przed sekundą się dowiedziałem od znajomego że był i nałapał.

Chciałbym łowić takie ryby jak moi znajomi. Zawsze złowią większe i więcej i więcej w tym bajki. [2014-04-18 09:24]

halski021

Ano właśnie - jak napisał Rogeros zawsze więcej i większe jak ich nie widzieliśmy:) [2014-04-18 10:19]

ryukon1975

Na takim że było widać że się pluska okoń i kolega nałapał, zresztą widzę że nie chcesz pomóc tylko zrobić ze mnie chyba jakiegoś idiotę, a nastawiłem się bardziej na jakieś porady niż na nic nie znaczące wypowiedzi. Dobranoc :)

Nie chcę zrobić z nikogo idioty tylko dociec do czego dążysz. Przeczytaj co napisałeś.

Ryba żerowała, kolega nałapał - i tytuł wątku "Brak ryb...."

I się zdecyduj jest ta ryba czy jej nie ma.

[2014-04-18 10:44]

Ryby może są ale w pełnie to ty raczej stary nie powędkujesz xD Możesz złapać owszem 1,2 może 3 sztuki i to w południe ale nie rano i wieczorem,zainwestuj w zeszyt i długopis i zapisuj każdy dzień spędzony na rybach :temperature,ciścienie,faze ksieżyca,wiatr czy jest słaby czy mocny czy ze wschodu czy zachodu,czy słonecznie czy pochmurno.Tyle ode mnie, pozdrawiam i życzę wesołych świąt ;) [2014-04-18 11:13]

lukassty

Ryby może są ale w pełnie to ty raczej stary nie powędkujesz xD Możesz złapać owszem 1,2 może 3 sztuki i to w południe ale nie rano i wieczorem,zainwestuj w zeszyt i długopis i zapisuj każdy dzień spędzony na rybach :temperature,ciścienie,faze ksieżyca,wiatr czy jest słaby czy mocny czy ze wschodu czy zachodu,czy słonecznie czy pochmurno.Tyle ode mnie, pozdrawiam i życzę wesołych świąt ;)

hehehe- takiej teori to jeszcze nie słyszałem ale jeśli pozwolisz to ją zmodyfikuję coby pomóc koledze- aby złapać tą 4 a może i piątą sztukę zapisz też kto w tvn przepowiadał pogodę, bo to może okazać się kluczem do sukcesu...
[2014-04-18 16:02]

Ryby może są ale w pełnie to ty raczej stary nie powędkujesz xD Możesz złapać owszem 1,2 może 3 sztuki i to w południe ale nie rano i wieczorem,zainwestuj w zeszyt i długopis i zapisuj każdy dzień spędzony na rybach :temperature,ciścienie,faze ksieżyca,wiatr czy jest słaby czy mocny czy ze wschodu czy zachodu,czy słonecznie czy pochmurno.Tyle ode mnie, pozdrawiam i życzę wesołych świąt ;)

hehehe- takiej teori to jeszcze nie słyszałem ale jeśli pozwolisz to ją zmodyfikuję coby pomóc koledze- aby złapać tą 4 a może i piątą sztukę zapisz też kto w tvn przepowiadał pogodę, bo to może okazać się kluczem do sukcesu...

To już znasz;)żadna przynęta i zanęta nie pomoże w pełni,tak jak pisałem wyżej rano i wieczorem ryby raczej nie złapiemy (tej większej)w południe i nocą można złapać parę sztuk.4 dni przed pełnią tzw poszerzony księżyc i 4 dni po tzw garbaty księżyc są najlepsze brania:)dziś pełnia się kończy tak więc jutro na rybki czas się wybrać. [2014-04-18 17:31]

Diablo

To już znasz;)żadna przynęta i zanęta nie pomoże w pełni,tak jak pisałem wyżej rano i wieczorem ryby raczej nie złapiemy (tej większej)w południe i nocą można złapać parę sztuk.4 dni przed pełnią tzw poszerzony księżyc i 4 dni po tzw garbaty księżyc są najlepsze brania:)dziś pełnia się kończy tak więc jutro na rybki czas się wybrać.

Bardzo żałuje że tu zajrzałem. Do tej pory zyjąc w nieświadomości łowiłem ryby w pełnię a teraz skoro już wiem że w pełnie nie da rady nic złowić to pewnie nic nie złowię.
[2014-04-18 17:51]

w pełnie księżyca? [2014-04-18 18:19]

To już znasz;)żadna przynęta i zanęta nie pomoże w pełni,tak jak pisałem wyżej rano i wieczorem ryby raczej nie złapiemy (tej większej)w południe i nocą można złapać parę sztuk.4 dni przed pełnią tzw poszerzony księżyc i 4 dni po tzw garbaty księżyc są najlepsze brania:)dziś pełnia się kończy tak więc jutro na rybki czas się wybrać.

A jak ja wczoraj o 5.30 złowiłem kilka ładnych okono na boczny,to chyba głupie ryby trafiłem,iż wzieły???A i jeszcze jedno!Wiesz,że teraz za posty na forum nie ma punktów,w dodatku za takie durne jak Twoje są ujemne!

[2014-04-18 18:23]

Pisałem o większych rybach panowie. uj kłade na jakies punkty po co mi to. Pisze to co wiem ktoś kumaty wie o czym pisałem. [2014-04-18 20:27]

lukassty

To już znasz;)żadna przynęta i zanęta nie pomoże w pełni..()4 dni przed pełnią tzw poszerzony księżyc i 4 dni po tzw garbaty księżyc są najlepsze brania
.

yhy... a poza tym ja raczej ten nie ,,kumaty,, więc wbrew Twojej teorii będę łowił w tą pełnię-.. ot tak żeby nic nie złapać ,,większego,, - kończę w tym temacie i  pozdrawiam tych ,,kumatych,, również
[2014-04-18 21:55]

Iras1975

Brak ryb czy brak doświadczenia ?

Czasem zabraknie szczęścia, ale w twoim przypadku jest to raczej brak wiedzy. [2014-04-18 22:04]

pakul1206

Ciekawe czy z takiego notowania warunków atmosferycznych wyciągnąłby jakieś ciekawe wnioski : ) Z okoniem nieraz tak jest,żeruje jak głupi a przynety nawet nie obliże,takie wredne są te ryby ; ) [2014-04-18 22:42]

Mateusz masz rację robienie notatek o której mieliśmy brania,  jakie bylo ciśnienie itd. to bardzo dobry pomysł,  dużo pomaga w przyszłości ale miedzy innymi z ta pełnią sie nie zgodzę, nie raz w pełnię miałem lepsze brania niz podczas inne fazy księżyca,  nie byly to może rekordowe sztuki ale ryby plus 10kg. [2014-04-19 07:47]

Mateusz masz rację robienie notatek o której mieliśmy brania,  jakie bylo ciśnienie itd. to bardzo dobry pomysł,  dużo pomaga w przyszłości ale miedzy innymi z ta pełnią sie nie zgodzę, nie raz w pełnię miałem lepsze brania niz podczas inne fazy księżyca,  nie byly to może rekordowe sztuki ale ryby plus 10kg.

Tak można złapać duże ryby bo sam łapałem,ale z moich notatek wynika że brania najlepsze były o godzinie 12 do 14, i w nocy od 23 do 2,rano i wieczorem była kompletna tragedia tak jak by ryb nie było. [2014-04-19 09:33]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia