Zaloguj się do konta

Brak płoci w łowiskach

utworzono: 2016/07/10 15:18
michal2203

Witajcie. Ostatnimi czasy nie pamiętam kiedy złowiłem jakąś ładną płoć, ba, w ogóle jej nie złowiłem. Ani w Warcie, ani w Odrze, ani w Noteci.. Nie mam pojęcia co nie tak z tą rybą :/ Również macie podobne odczucia? :) [2016-07-10 15:18]

pstrag222

U mnie w tym roku pokazały się najpiekniejsze płocie jakie do tej pory łowiłem:))) [2016-07-10 16:04]

pstrag222

[2016-07-10 16:05]

michal2203

no ładna, ładna. Na zachodzie nic nie bierze :c Już daaawno nie złapałem porządnej płoci ;/ [2016-07-10 16:28]

pstrag222

Nie wiem ja osobiscie nie nastawiam się na płocie:) ale chyba na jesień spróbuję:)
Jedna mi wzieła wczasie polowania na liny na rosówkę,a druga przy leszczach na białe robaki [2016-07-10 21:04]

kedzio

Płoci nie ma, bo PZW kurczowo trzyma się wymiaru dla wzdręgi, o płoci zapominając. Powinno być odwrotnie. Ten szit powinien być bezwymiarowy, a płoć powinna mieć wymiar przynajmniej 25 cm.
  [2016-07-11 17:49]

ogtw

Na Wkrze, wędkarze chodzili z wiadrami na płocie, pod koniec kwietnia i na początku maja, nie przeszkadzało im to że ryby tuż przed tarłem są nie smaczne. Skutków można się było spodziewać. (Na ryby - jak się trą a do ludzi - jak cie chcą; takie głupie mazowieckie przysłowie.)  [2016-07-11 18:01]

no1form

My ze znajomym bylismy na noc w ten weekend to złowił 2 plocie na feederka. Ale to są pierwsze 2 płocie które widzę w tym roku. Sam się zastanawiam co jest tego przyczyną [2016-07-11 18:29]

SlawekNikt

Ja płotek takich do 25 a nawet 28 cm. troszkę połowiłem, ale ponad 30-tki to jeszcze w tym roku nie było :-( Za każdym razem brania tych większych były po 20:30 tak do 22-giej. [2016-07-11 23:03]

Piotr 53

Przydało by się wprowadzić wymiar ochronny dla płoci i to co najmniej 18cm, może sytuacja by się poprawiła, ale faktem jest że coś innego może stać też za brakiem płoci w wodach PZW, ja już zaliczyłem kilka 30+ ale na komercji, zbiornik Goczałkowice, użytkowany także rybacko, co dzień rybacy wypływają i zastawiają sieci a mimo to co roku łowię tam ładne płocie i inne ryby , tymczasem na zbiorniku Łąka oddalonym od Goczałkowic o 2,5 km od dawna nie zdarzyło mi się złowić płoci, za to dwóch wędkarzy w jednej zatoczce na tym zbiorniku , przez 1 weekend , złowiło około 40 sumków od 40 do 50 cm, proporcja nie taka jak powinna. [2016-07-12 07:45]

kedzio

Na Śląsku od dawna jest deficyt płoci. Gdzie nie pojedziesz, bierze wzdręga i to taka o mniej więcej plugawych wymiarach. Mają w tym swój udział  "sportowcy" bo to im najbardziej chodzi o to, by to  "coś" chronić. Bierze to na wszystko, bierze to zawsze, wyniki na zawodach można śrubować... nie jest ważne, że drób, że plugawe rozmiary... byle była chroniona, byle jej dużo było, no i żeby najłatwiej dostępna ryba nie stała się przynętą na "gryzole".
A płoć?! Płoć się nie liczy! Nie liczy się dla PZW i dla "sportowców". Łowiłem u nas płocie po 40-42 cm. Teraz to już tylko wspomnienie. Pytam:  -co za jełopy decydują o tych wymiarach, że ryba, która jest najpospolitsza,najliczniejsza, najbardziej płodna posiada wymiar, a płoć się olewa?!
Cóż - działacze zajmują sie pierdołami typu OPŁATA DLA WSPÓŁMAŁŻONKA, LIMITY ŁĄCZNE NA CHWASTY, EWIDENCJA INTERNETOWA.....a rzeczywistość mają w dupie. Rzekłem.
  [2016-07-12 20:02]

Wrzos76

Witam, jestem tu od niedawna i chętnie pochwaliłbym się swoimi rezultatami, dlatego zapraszam kolegów i koleżanki po kiju
na krótką relację z mojej zasiadki. Miały być jazie i klenie  a była....
Zresztą zobaczcie sami:

https://youtu.be/JChIlG_f0IM [2016-08-13 13:01]

piotr 0206

Nie jest tak żle.Kolejny wypad i złowiłem 62 szt. [2016-09-06 06:32]

Artur z Ketrzyna

Płoci nie ma, bo PZW kurczowo trzyma się wymiaru dla wzdręgi, o płoci zapominając. Powinno być odwrotnie. Ten szit powinien być bezwymiarowy, a płoć powinna mieć wymiar przynajmniej 25 cm.
 

Kedzio, PZW nie może zdjąć wymiaru dla wzdręgi, bo jest ustawowy 15 cm.
Dla płoci został zdjęty by wędkarze na żywca mogli stosować mniejsze sztuki.
Może wystarczyło przy wymiarach ochronnych tylko umożliwić stosowanie mniejszych sztuk jako żywej przynęty. [2016-09-06 11:55]

SlawekNikt

Nie jest tak żle.Kolejny wypad i złowiłem 62 szt.
Czyli, że jednak są, ale jakby blade odrobinkę ... [2016-09-06 21:54]

kedzio

Ustawowo, czy regulaminowo, sejm, czy PZW, wszyscy są ślepi.  Przyjedź do mnie. Nie połowisz! Możesz zastosować 15 cm hak na suma i założyć dziurawą dętkę na przynętę, to i tak ci się powiesi wzdręga, która będzie miała 3 cm długości, a łyknie tak, że jej hak będzie właził pyskiem, a wyłaził zadkiem. U mnie jest to plaga! Ale za to płoci nie złowisz bracie.... no, raz na jakiś czas się trafi, ale coraz mniejsza.

  [2016-09-09 11:28]