Zaloguj się do konta

Brak karty u innych wędkarzy

utworzono: 2011/07/11 22:32
FranceCola

Witam. Ostatnio bedąc na rybach, widziałem jak nad jeziorem kilka starszych panów łowi ryby... Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ci owi panowie, sa miejscowymi "menelami" i wątpie żeby mieli karte wedkarską. Na ryby przychodza w stanie wskazującym, łowią koło zapory, gdzie jest zakaz połowu ryb. Czy mogę jakos się ich spytać czy mają dokumenty ? Bo wg mnie to troche nie fair, że ci pijaczki chodza sobie nad jezioro i nie opłacaja składek, podczas gdy ja regularnie je musze płacić... Przyczepić się i szarpać się z nimi też nie bede, bo to nie ma sensu... [2011-07-11 22:32]

Draq

A skąd taka pewność? Nigdy nie ocenia się człowieka po wyglądzie...

" łowią koło zapory, gdzie jest zakaz połowu ryb." to już wystarczy o tym żeby powiadomić odpowiednie służby, więc się okaże czy mają karty...
[2011-07-11 22:39]

FranceCola

Wiem że nie ocenia się człowieka po wyglądzie...ale uwież mi, są to najwieksze mendy w okolicy... Codziennie pod sklepem stoja ,na wino nawet nie mają, i oni niby by wydali pieniądze na składke zamiast na wino? nie wydaje mi się...  [2011-07-11 22:54]

Artur z Ketrzyna

Przechodząc też możesz powiedzieć że widziałeś jak strażnicy kontrolują ponizej tamy wędkarzy. Jak uciekną to napewno nie mają. Chć jak kolega napisał miejsce ich zasiadek wskazuje na to że raczej nie mają stosownych zezwoleń.
Dlatego kontrola przez PSR bądź SSR czy inny organ jest wskazana.
[2011-07-11 22:55]

rurekk44444

Zostaw człowieka w spokoju odrazy byś dzwonił żeby ich zgarnęli, zazdroscisz im czegoś,że taki cięty jesteś, sam powiedziałeś że ledwo na wino maja,a ty chcesz im karty sprawdzać...
[2011-07-11 23:48]

FranceCola

Zostaw człowieka w spokoju odrazy byś dzwonił żeby ich zgarnęli, zazdroscisz im czegoś,że taki cięty jesteś, sam powiedziałeś że ledwo na wino maja,a ty chcesz im karty sprawdzać...


No ciekawy czy ty byłbys zadowolony jak żule, po dużej dawce %% zabierają ryby z łowiska, gdzie ty łowisz... 


[2011-07-11 23:53]

pako220

kolego nadgorliwość gorsza od faszyzmu!!od kontroli są odpowiednie służby!a Ty lepiej się tam nie wychylaj bo jeszcze bedziesz miał kłopoty!albo zaczają sie na Ciebie albo autko załatwią jeśli takowe posiadasz i jeszcze pare niemiłych rzeczy!
[2011-07-11 23:56]

FranceCola

Wiem, nie chce być typową mędą i podpieprzać ludzi, ale denerwuje mnie to, że wszyscy w kole płaca składki, a ci przychodza sobie, zabieraja jakie sobie chcą ryby... Ciekawe co wy byscie zrobili na moim miejscu... [2011-07-12 00:00]

pako220

he przeczytaj sobie mój post na ten temat a zobaczysz!ale ja to ja!Tobie bym tego nie proponował:)
[2011-07-12 00:06]

FranceCola

he przeczytaj sobie mój post na ten temat a zobaczysz!ale ja to ja!Tobie bym tego nie proponował:)

Kolego, nie czaje cie ! :D


[2011-07-12 00:09]

pako220

chciałem podesłać Ci link jak opisałem takie moje jedno zdarzenie z kłusownikami ale nie mogę tego znaleść!:(to był temat 2 tygodnie temu "coraz mniej ryb"
[2011-07-12 00:14]

FranceCola

Hmm cos chyba sobie przypominam (ale moge zrobić gafe ;P  ) czy to ty powstrzymałes tych kłusowników na rzece ? Chyba jeden ci groził nożem, a ty go powstrzymałeś, bo (chyba) byłeś żołnierzem. Cos pamietam, że kiedyś coś takiego przeczytałem... [2011-07-12 00:16]

pako220

he tak dokładnie  to ja napisałem:)
[2011-07-12 00:18]

FranceCola

O kurcze, to jednak mam zajebi**ta pamieć :)

Ale wiesz, te "menele- kłusownicy" nie są az tak niebezpieczni... Ledwo sie na nogach trzymają, wiec raczej mnie nie zaatakuja :-) 

[2011-07-12 00:22]

pako220

no wiesz ja miałem troszke inną sytuacje bo to było beszczelne kłusownictwo na akumulator!!!ale pamiętaj dzisiaj są nagrzani jutro mogą być trzeźwi!jeśli umiesz sobie radzić ale tak na poważnie radzić to rób jak uważasz!mi sie też to nie podoba i nigdy nie podobało i nie będzie!
[2011-07-12 00:27]

FranceCola

mi też się to nie podoba, ale jeszcze poczekam, jak zobacze że zabierają ryby z jeziora, to pogadam, jak to nie poskutkuje, dzwonie po odpowiednie słóżby . [2011-07-12 00:42]

Nie zaczynaj z nimi rozmowy żadnej, tylko dzwoń po Straż lub Policję. Oni z nimi porozmawiają konkretniej. Jeśli są to rzeczywiście menele, to i sprzęt mogą mieć kradziony, kto wie, może maja sprzęt ukradziony akurat Twoim znajomym. Służby i to sprawdzą. [2011-07-12 08:11]

krzys0783

Zostaw człowieka w spokoju odrazy byś dzwonił żeby ich zgarnęli, zazdroscisz im czegoś,że taki cięty jesteś, sam powiedziałeś że ledwo na wino maja,a ty chcesz im karty sprawdzać...


To co złodziejowi też można pozwolić kraś bo on bidak na wino nie ma, ale myślenie kol masz [2011-07-12 08:19]

moroz99

Zadzwoń i po straż rybacka i juz mendy chodzić nie będą taki mandat dostaną;-)

 

 

[2011-07-12 09:10]

comarcin

A co powiecie na wędkarzy, którzy przestrzegają regulaminu połowu ryb,nie zabierają ich z łowiska ale nie posiadają karty wędkarskiej gdyż wody w których wędkują są zaniedbane przez PZW,nie zarybiane i rzadko kontrolowane?
[2011-07-12 10:06]

A co powiecie na wędkarzy, którzy przestrzegają regulaminu połowu ryb,nie zabierają ich z łowiska ale nie posiadają karty wędkarskiej gdyż wody w których wędkują są zaniedbane przez PZW,nie zarybiane i rzadko kontrolowane?





To po co na takie wody chodzą z wędkami? Rzuty ćwiczyć? Jak podobno nie ma ryb, to po kiego tam z wędkami grzeją i łowią? Chcą łowić-płacą, narzekają, że nie ma ryb, że do du...y, że wszystko źle, to czas na zmianę hobby, a nie na dalsze łowienie jak inni, ale za friko. 

[2011-07-12 10:18]

jurek

A jakby komuś na prywatny staw wleźli i łowili , to też byłoby super . Zaraz każdy zadzwonił by na Policję ........................ tak samo wody PZW , to wody Skarbu Państwa , tylko dzierżawione przez PZW , czy innego użytkownika .
[2011-07-12 11:43]

rurekk44444

Zostaw człowieka w spokoju odrazy byś dzwonił żeby ich zgarnęli, zazdroscisz im czegoś,że taki cięty jesteś, sam powiedziałeś że ledwo na wino maja,a ty chcesz im karty sprawdzać...


To co złodziejowi też można pozwolić kraś bo on bidak na wino nie ma, ale myślenie kol masz













Chcesz to dzwoń nawet teraz co mnie to.Życie różne pisze scenariusze może i ty kiedyś nie będziesz miał co do gara włożyć...Ogólnie złodziei nie toleruje składki płace ale nie obchodzi mnie co tam robi jakiś nie groźny typek.Jak to boli PZW to niech sobie go łapią jak potrafią... Śmieszne jest to że gość nie ma co do gara włożyć a co poniektórzy od złodzieji go wyzywają,może odrazy jest morderca...Ja tam mam swój pogląd na niektóre sprawy i trudno mi ocenić ludzi skoro ich nie znam.

[2011-07-12 15:59]

krzys0783

Zostaw człowieka w spokoju odrazy byś dzwonił żeby ich zgarnęli, zazdroscisz im czegoś,że taki cięty jesteś, sam powiedziałeś że ledwo na wino maja,a ty chcesz im karty sprawdzać...


To co złodziejowi też można pozwolić kraś bo on bidak na wino nie ma, ale myślenie kol masz













Chcesz to dzwoń nawet teraz co mnie to.Życie różne pisze scenariusze może i ty kiedyś nie będziesz miał co do gara włożyć...Ogólnie złodziei nie toleruje składki płace ale nie obchodzi mnie co tam robi jakiś nie groźny typek.Jak to boli PZW to niech sobie go łapią jak potrafią... Śmieszne jest to że gość nie ma co do gara włożyć a co poniektórzy od złodzieji go wyzywają,może odrazy jest morderca...Ja tam mam swój pogląd na niektóre sprawy i trudno mi ocenić ludzi skoro ich nie znam.


A na wino mają a do gara nie mają co wsadzić to niech wezmą się za robote to bedzie na wszystko nawet na karte  żeby nalegalu wędkować a nie kłusować za nasze pieniądze które my placimy
[2011-07-12 16:15]

FranceCola

No własnie... Najgorsze jest własnie to że nie dość że łowią , bo to może i bym jeszcze tolerował, ale bezczelnie chodzą i zabieraja niewymiarowe ryby, i łowia w niedozwolonych miejscach. Proponuje ci kolego @rudek44444 abys sobie ich przygarnoł, lub zapłacił im składkę na wędkowanie i dał pieniadze na jedzenie, które napewno roztrwonia na Wino.  [2011-07-12 17:18]

kapusta

Zgadzam się z kolegami z powyższych 2 komentarzach
[2011-07-12 17:30]