Zaloguj się do konta

Bracio Wędkarska, Koledzy sensacja!!!

utworzono: 2009/04/01 08:19

Uzyskałem wczoraj od wysoko postawionego w PZW znajomego sensacyjną wiadomość. Dzielę się nią z Kolegami niezwłocznie. Zarząd Główny PZW, pod wpływem nieustającej krytyki braci wędkarskiej, napływającej ze wszystkich okręgów i kół, postanowił na najbliższym Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów poddać pod głosowanie powrót do dawnego sytemu składek ujednoliconych na cały kraj. Zostaje jeszcze kwestią otwartą czy składka będzie osobno liczona na wody górskie i pozostałe. Bracio wędkarska lobbujcie wśród delegatów z Waszych kół za wprowadzeniem tej chwalebnej zmiany. Wszystko w rękach delegatów, od ich głosowania zależy czy powrócimy do dawnego sprawdzonego systemu. Z pozdrowieniem wędkarskim. Nie łamcie kijów!!! Nie plączcie żyłki!!! Pozdro [2009-04-01 08:19]

kalmar

pitu-pitu :) hehe prima-aprilis :) czy jak to się mówi :) hehe [2009-04-01 08:25]

von_trzmielke

Kiedy będzie ten Nadzwyczajny Zjazd Delegatów?
Może będziemy mogli pomyśleć o innych zmianach. Jest co zmieniać. Zacznijmy o tym dyskutować!
W wątku "ku lepszemu" podałem kilka pomysłów - pomyślcie o tym. [2009-04-01 08:43]

nie wiem czy to prima - aprilis czy rzeczywistość , ale byłoby nieżle gdyby to sie ruszyło , [2009-04-01 08:56]

von_trzmielke

To raczej żart pryma-aprylisowy.
Wieści zbyt piękne aby były prawdziwe. Chociarz autor mówi, że to wczoraj otrzymał taką informacie.
Zobaczymy, czy jutro ją potwierdzi? [2009-04-01 09:13]

FanAtyk

1 kwiecień to chyba prima-aprilis, conie:) [2009-04-01 09:35]

kwasik

Prima aprilis! A w ogóle: Bracio? Co to za słowo? Gramatyka się kłania! [2009-04-01 10:48]

Kolego Kwasik, kłania sie kłania ...................redakcji. Czytaj wpis redakcji nt linkowania się na stronie głównej. Chociaż odmiana słowa "brać" (deklinacja rzeczownika, wołacz - bracio) wydaje sie poprawna to jest to archeologiczny archaizm i razi, powiedziałbym nawet że deprecjonuje adresata tego zawołania.
A w moim wpisie użyłem celowo. Szkoda że trzeba to tak łopatologicznie tłumaczyć.
Pozdro [2009-04-01 12:08]

skuter50

Oj chciałbym żeby to była prawda. A nie prima-aprylis. [2009-04-01 13:24]

Fajny dowcip jak na 1 kwietnia o rany jak chciał bym uwieżyć.pozdro [2009-04-01 19:10]

sum85

Dobrze by było by to była prawda a o ile by taka składka wzrosła czy pozostanie taka jaka jest [2009-04-01 20:53]

jurek

A tak na poważnie Zjazd Delegatów odbędzie się 20 czerwca 2009 roku , i sam jestem delegatem , wraz z 14-toma kolegami z mojego macierzystego Koła ..............i wiele rzeczy możemy zmienić .............. ale na pewno nie ujednolicenie składek w całym kraju..................ale czy .....BETONY NA TO POZWOLĄ????????????????????????? [2009-04-01 22:15]

rysiek38

jak gadamy na serio to moim zdaniem zjazd delegatow moze wszystko nawet przywrocic jedna skladke na caly kraj tylko problem czy sie odwaza [2009-04-02 00:11]

KYLON

A mnie sie wydaje,że i tak będzie źle,a dlaczego?, a dlatego,że sami wędkarze będą też narzekać,że jak to ja mam płacić tyle samo jak na mazurach,a tam mają dużo wody a u nas jest bardzo mało,a płacimy tyle samo-to jest realny przykład i będą też rozbieżne zdania i kłótnie,tacy są ludzie,a i jeszcze się nikt taki nie urodził żeby wszystkim dogodził.A jeszcze jak ujednolicą wszystkim składkę po 400 zł to dopiero będzie dym.Poczekamy zobaczymy. [2009-04-02 06:53]