Bootowanie XP

/ 44 odpowiedzi
jamesbond

Jak to XP PRO,zainstaluj od nowa i przy instalacji zrob pelny format dysku,po instalacji i uaktulnieniu do PS3 zainstaluj reszte sterownikow,jest zapytanie czy zainstalowac inne sterowniki od XP.

chyba SP3. Ja bym polecił inaczej... Zbootuj Linuxa z Pena i nim formatuj dysk, zero partycji itp full format, później jednorazowy bot czyli nie ustawienia BIOS, a tylko BOOT MANAGER (2012/02/29 23:32)

DelTor0

Nie wiem tylko po co instaluje XP. Plyta jest pod procki wielordzeniowe i3, i5 i i7, a XP tego nigdy nie wykorzysta. To tak jak kupic ferarri i zamontowac do niego drewniane kola :) (2012/03/01 00:05)

piotrbiniu83

Ludzie kolega ma problem z BIOS-em a nie z systemem i nie ze sterownikami! Czytajcie ze zrozumieniem, czy to aż takie trudne? A do kol. wyżej - jeżeli podajesz przykład z samochodem to ja też Ci zadam - jeżeli w tym Twoim ferrari będziesz miał do naprawy silnik to będziesz wymieniał koła? (2012/03/01 08:55)

DelTor0

Ludzie kolega ma problem z BIOS-em a nie z systemem i nie ze sterownikami! Czytajcie ze zrozumieniem, czy to aż takie trudne? A do kol. wyżej - jeżeli podajesz przykład z samochodem to ja też Ci zadam - jeżeli w tym Twoim ferrari będziesz miał do naprawy silnik to będziesz wymieniał koła?

Jakbys czytal ze zrozumieniem to bys zauwazyl ze wczesniej napisalem, na samym poczatku posta, zeby sprobowal sobie zrobic updata biosa.

Zreszta przyslal mi info jaka ma plyte dokladnie, a ja mu wyslalem linka do biosu do tej plyty.

A co do ferrari to zaczne od wycieraczek ;)

(2012/03/01 12:55)

piotrbiniu83

hehe, możliwe. Szkoda że nie napisał jaki błąd mu wyskakuje. W sumie oprócz tego że przestawia mu się w biosie z HDD na CD/DVD nic więcej nie ma (2012/03/01 13:05)

DelTor0

hehe, możliwe. Szkoda że nie napisał jaki błąd mu wyskakuje. W sumie oprócz tego że przestawia mu się w biosie z HDD na CD/DVD nic więcej nie ma

Wlasne, tak to mozna sobie tylko zgadywac :) Nawet zrobic zdjecie telefonem i by sie wiedzialo o co biega :)

(2012/03/01 13:12)

użytkownik99254

wyczyszczenie pamięci. 

której?

Posłuchaj kolego. Może wiesz dużo, ale zanim nazwiesz kogoś trollem to się zastanów. Kiedyś ktoś powiedział, że jedna osoba która zakłada klonowane tematy to troll. Zatem opanuj sie, bo nie ja klonuje ten temat.

A jaka to pamięć?

Słyszałeś coś na temat  BIOS Data Area ? Jest to maleńka część pamięci RAM... taki mały blok, w którym przechowywane są dane konfiguracyjne. 

Więc masz odpowiedź i nie krytykuj kogoś, kto też coś tam jednak wie o tych komputerach.

Reset za pomocą guzika powoduje tylko zresetowanie kości z programem BIOS. 

(2012/03/01 14:58)

CZzesio

hehe, możliwe. Szkoda że nie napisał jaki błąd mu wyskakuje. W sumie oprócz tego że przestawia mu się w biosie z HDD na CD/DVD nic więcej nie ma

Cześć :) pozwoliłem sobie zacytować z poprzedniego wątku o tym samym problemie kolegi @erykom  może to coś podpowie :

http://forum.wedkuje.pl/post/komputer-wie-ktos-co-sie-z-nim-dzieje/419152/0

erykom mam calkiem nowy komputer,wszystko bylo dobrze,do czasu.nagle ktoregos razu wlaczam komputer a tu ciemne tło i napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".nic mi nie dziala i musze wgrywac wtedy system na nowo.wie ktos co dzieje sie z moim komputerem?

(2012/03/01 15:35)

DelTor0

Cześć :) pozwoliłem sobie zacytować z poprzedniego wątku o tym samym problemie kolegi @erykom  może to coś podpowie :

http://forum.wedkuje.pl/post/komputer-wie-ktos-co-sie-z-nim-dzieje/419152/0

erykom mam calkiem nowy komputer,wszystko bylo dobrze,do czasu.nagle ktoregos razu wlaczam komputer a tu ciemne tło i napis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key".nic mi nie dziala i musze wgrywac wtedy system na nowo.wie ktos co dzieje sie z moim komputerem?

Jak jest nowy to bym sie nie bawil tylko oddal do reklamacji :)

(2012/03/01 15:43)

użytkownik99254

Jak jest nowy, to pewnie ma gwarancję. Mogę się tylko domyślać, że z jakichś powodów ta gwarancja już nie jest ważna :).

problem może być typowo dyskowy, pamięciowy, Biosowy, głównopłytowy, , BA, A NAWET graficznokartowy. 

Czekdisc, memory test, i inne diagnostyki, a nawet sam bluescreen jeśli taki występuje, pokaże kody błędów które można sprawdzić w necie.

Można tez postawić lina i z niego próbować coś odpalić, wyczyścić, sformatować, a potem postawić alternatywny system. Wtedy mozna testowac do woli.

Ale jak cos trzasnęło elektrycznie, to tyłek blady pozostanie.

(2012/03/01 18:18)

piotrbiniu83

Jak jest nowy, to pewnie ma gwarancję. Mogę się tylko domyślać, że z jakichś powodów ta gwarancja już nie jest ważna :).

problem może być typowo dyskowy, pamięciowy, Biosowy, głównopłytowy, , BA, A NAWET graficznokartowy. 

Czekdisc, memory test, i inne diagnostyki, a nawet sam bluescreen jeśli taki występuje, pokaże kody błędów które można sprawdzić w necie.

Można tez postawić lina i z niego próbować coś odpalić, wyczyścić, sformatować, a potem postawić alternatywny system. Wtedy mozna testowac do woli.

Ale jak cos trzasnęło elektrycznie, to tyłek blady pozostanie.

Jeżeli kolega radzi zrobić coś linuksowo to polecam płytkę Hiren's Boot. Jest na niej wiele programów od zwykłego programowania do najobszerniejszej diagnostyki różnych podzespołów. Ta płytka wiele razy życie mi uratowała

(2012/03/01 19:05)

erykom

dzieki za zainteresowanie tematem:) nikt z was nie wpadl na to co bylo glownym problemem w moim kompie:)poczytalem na necie troche i naprawilem kompa a pozatym znajomy informatyk podtrzymał moje przypuszczenia,dobrze zlokalizowalem problem i komputer hula jak ta lala :) i do kolegi ktory twierdzi ze nie mam gwarancji z jakichś tam powodów-mam gwarancje ;) (2012/03/01 19:23)

Jack14

No tak erykom nikt nie wpadł na pomysł jak to "zrobić" tylko ty i kolega informatyk.

Żanujący jest twój wpis ale cóż zawsze można coś napisać.

Pozdrawiam. 

(2012/03/01 19:50)

erykom

żenujacy to jest tutaj ktos inny:) (2012/03/01 20:11)

piotrbiniu83

No tak erykom nikt nie wpadł na pomysł jak to "zrobić" tylko ty i kolega informatyk.

Żanujący jest twój wpis ale cóż zawsze można coś napisać.

Pozdrawiam. 

Zgadzam się z Tobą to żenada. Rozumiem że forum jest do wymiany informacji, rozwiązywania swoich problemów itp. ale jest coś takiego jak "google wszystko Ci powie". Jeżeli każdy miałby zadawać pytanie o byle co to zrobiłby się tu nie lada bałagan.

Zresztą nie będę się rozpisywał, szkoda słów i nerwów - no ale on i i jego wspaniały informatyk xD haha (2012/03/01 20:15)

użytkownik99254

No to już się pewnie nie dowiemy co to za tajemnicza choroba trawiła ten sprzęt. A mogło by się kiedyś przydać nie? (2012/03/01 20:22)

Jack14

dzieki za zainteresowanie tematem:) nikt z was nie wpadl na to co bylo glownym problemem w moim kompie:)poczytalem na necie troche i naprawilem kompa a pozatym znajomy informatyk podtrzymał moje przypuszczenia,dobrze zlokalizowalem problem i komputer hula jak ta lala :) i do kolegi ktory twierdzi ze nie mam gwarancji z jakichś tam powodów-mam gwarancje ;)

erykom

Co wynika z twojego wipsu?

Żanada i syf z tego co napisałeś.

Wyjaśniłeś komuś gdzie był problem??

To prosze to zrobić lub zamknąć "kabłąk"

(2012/03/01 20:25)

CZzesio

AHA ... to była taka zgaduj zgadula .... no cóż ..... (2012/03/01 20:33)

DelTor0

No to już się pewnie nie dowiemy co to za tajemnicza choroba trawiła ten sprzęt. A mogło by się kiedyś przydać nie?

Moze nawet lepiej nie wiedziec :D Zreszta pewnie sie nie przyzna, bo sobie obciachu narobi hehehe ;)

(2012/03/05 22:24)