Zaloguj się do konta

Bolonka-wybór wędki.

utworzono: 2021/06/25 18:46
lakis_17

Witam  ,
planuje zakup bolonki do łowienia w średniej rzece o szerokości 20-25 m. 
Czy lepsza będzie 6 czy 7 m ? ,cena 200-250 zł
 Mam pytanie odnośnie tych modeli czy warto się im bliżej przyjrzeć ?
Może ktoś taki posiada i powiedział by coś więcej na ich temat.
1.Mikado  Rival Bolognese 600 cm
2.Mistrall Zino Bolognese 7 m ewentualnie 6 m
3.VDE Robinson Nano Core Bolognese SX2 6 m
4.Delphin Xenox 600 [2021-06-25 18:46]

Jakub Woś

Mam VDE Robinson Nano Core Bolognese SX2 7 m. To moja druga bolonka i jestem z niej bardzo zadowolony. Ja łowię na Wiśle więc na mniejsze rzeki wystarczy pewnie 6m O ile nie występują jakieś szczególne warunki. Więcej o niej pisałem na blogu https://wedkuje.pl/n/vde-r-team-nano/104937 [2021-06-25 19:54]

ryukon1975

Numer dwa odrzuć na początku jest bardzo ciężki porónując do innych. Mikado zawiodło mnie kilka razy więc też bym nie wybrał. Z dwóch pozostałych łowiłem kijem Delphin Xenos i na niego bym postawił. Obejrzyj też kij Dragon MegaBAITS TACTIX Bolognese. Łowiłem nim sporo od początku ubiegłego sezonu i daje radę. Jest stosunkowo lekki, dobrze pracuje i mieści się w twoim budżecie. Kij na zdjęciach niżej. https://wedkuje.pl/n/metoda-bolonska/103980 [2021-06-25 19:59]

ryukon1975

Pod linkiem wyżej więcej zdjęć. Tu jeszcze klenik. [2021-06-25 20:01]

lakis_17

Dzięki Panowie za odpowiedz ,teraz bd miał nie lada wyzwanie żeby wybrać albo właśnie tę bolonkę ,VDE Robinson Nano Core Bolognese SX2 6 m lub tę co polecił ryukon1975 ,bo obydwa kije  podobne cenowo oraz mają podobne parametry [2021-06-26 11:56]

zielony401

Ja używam Robinsona tylko że 5m.Lekka, czuła fajna praca. Wg mnie godna polecenia z całą odpowiedzialnością. [2021-07-08 23:09]

lukasz2711

Siema jeśli twoje wędkarstwo opiera się głównie na spławiku to napiszę ci dołóż. Jeśli natomiast chcesz mieć bolonkę jako wędkę "okazyjną" to weź Dragona jest w miarę sztywny jak na IM8 waga 290 gr dużo i mało zależy jak jest wyważona. W bolonce jako wędce znaczenie mają dwa elementy waga i wytrzymałość. Szukaj wędki na węglu IM 10 opartej na technologi warstwowej (maty) odpuść dobie wędki oparte o czysty węgiel bo połamiesz w cholerę za delikatne w stosunku do swojej długości. Łapię na metody spławikowe od zawsze i miałem w swoim życiu cztery bolonki dwie połamałem przy zacinaniu ryb bo były tanie a ja chciałem byś cwańszy cenowo o innych. Od 7 lat używam wędki Mistralla Aqua Bolo 6 m. węgiel IM 10 technologia plecionej maty w pięcu elementach od dołu licząc 265 gr fajna sztywna nie wisi nie męczy (bez efeku banana) cena około 450 zł od takiej ceny zaczynają się wędki dobre w tej metodzie. Z jej odpowiedników w Mikado to UV bolognese 600. Można oszczędzić na matchówce czy też federach ale nie na wędkach długich typu bolonka czy też bat w myśl zasady "chytry traci dwa razy". Co do długości weź 6 metrów jest to w mojej ocenie dla bolonki długość optymalna i pozwalająca na jej swobodne kontrolowanie (to moja subiektywna ocena zaznaczam szczególnie że zaczynasz żebyś się nie zraził). [2021-07-12 18:01]