Zaloguj się do konta

Bolonka vs. odległościówka

utworzono: 2012/10/13 11:03
muza2012

Witam !!! Mam dylemat czy kupić bolonkę w cenie 90-100zł czy odległościówkę w takiej samej cenie głównie będę łowić na stawach pilce ,czasmi na żwirowniach i  na zalewach ,jeziorach i na nysie kłodzkiej przeczytałem wiele opini ale nie mogę się zdecydować proszę doświadczonych wędkarzy o pomoc :) Z góry dziękuję !!!!
[2012-10-13 11:03]

89krzysztof

Jeśli przeczytałeś już wiele opinii to przeczytaj jeszcze gdzie najczęściej wykorzystuję się bolonkę, a gdzie odległościówkę. Wtedy już nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości co wybrać ;)  [2012-10-13 11:18]

czaro93

jeśli będziesz łowił głównie na wodach stojących to bierz odległościówkę. pozdrawiam
[2012-10-13 11:20]

jurasek15

Jeśli przeczytałeś już wiele opinii to przeczytaj jeszcze gdzie najczęściej wykorzystuję się bolonkę, a gdzie odległościówkę. Wtedy już nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości co wybrać ;) 

Bolonka na żwirowniach takich jak Pilce z powodzeniem zastępuje bata. Więc nie praw tu morałów.

Myślę ze bolonka będzie bardziej uniwersalna na te łowiska. Tylko pochwal się co to za bolonka do tych 100 PLN bo nawet Jaxon ma wyższe ceny w sklepach internetowych.
[2012-10-13 12:03]

89krzysztof

Jeśli przeczytałeś już wiele opinii to przeczytaj jeszcze gdzie najczęściej wykorzystuję się bolonkę, a gdzie odległościówkę. Wtedy już nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości co wybrać ;) 

Bolonka na żwirowniach takich jak Pilce z powodzeniem zastępuje bata. Więc nie praw tu morałów.

Czyli co ? Na wodzie stojącej lepiej brać bolonkę, nie odległościówkę. Tym bardziej kiedy trzeba łowić daleko od brzegu. No to się czegoś nowego dowiedziałem :))  [2012-10-13 14:09]

arexus15

jak większość twoich połowów to stawy i jeziora to polecam odległościówkę 3,9m-4,2m-4,5m. to optymalne długości. można nimi rzucać daleko od brzegu. a jeśli łowisz w większości na rzece to lepiej bolonke. bolonka nie ma sobie równych na rzece . ja np. mam bolonke i lowie na stawach a na rzece moze 20% mojego calego lowienia i bdb mi sie sprawdza bolonka na zawodach a takze i poza nimi. [2012-10-13 15:28]

perwer

Koledzy kopnąć was w tyłek to za mało .
Piąty ten sam temat w ciągu chyba dwóch dni  i do tego Arek piszesz że masz bolonke ,jak dopiero co pytałeś sie jaką kupić do 200zł  i jakie są zalet jej łowienia.
jednym słowem sranie w banie ..

[2012-10-13 16:51]

arexus15

ja pisze ze mam bolonke ale jej tak wlasciwie nie mam tylko pisze ze mam a takto wzoruje sie n tym co ty mi napisales o bolonce rozumiesz??????
[2012-10-13 17:44]

arexus15

przecież nie musze pisać ze jej nie mam tylko ze ktoś mi tak powiedzial a chyba bardziej ktos ci zaufa ze jakas rzecz jest dobra jak napisze ze ja mam niz ze ktos mi tak napisal. [2012-10-13 17:47]

perwer

ja pisze ze mam bolonke ale jej tak wlasciwie nie mam tylko pisze ze mam a takto wzoruje sie n tym co ty mi napisales o bolonce rozumiesz??????

wysilam sie ale nie daje rady pojąć???????????

[2012-10-13 17:51]

jurasek15

Czyli co ? Na wodzie stojącej lepiej brać bolonkę, nie odległościówkę. Tym bardziej kiedy trzeba łowić daleko od brzegu. No to się czegoś nowego dowiedziałem :)) 

A znasz te łowiska??? Bo ja akurat znam. Pilce to małe stawy pożwirowe. Nysa przepływająca przy nich to rzeka górska (przynajmniej w papierach) nie za szeroka nie za głęboka.

Ile to jest daleko od brzegu??? Przy dalekich odległościach ja np wolę grunt.

Przy spławikach do 3 gram jest w zasadzie bez różnicy czy jest to bolonka czy odległościówka. A jak ma być daleko - powiedzmy ze 100m i grube antenki to przede wszystkim brak alkoholu nad wodą. :-)))
[2012-10-13 18:43]

89krzysztof

czarna magia przy tym to pikuś :D  [2012-10-13 19:02]

perwer

czarna magia przy tym to pikuś :D 

A ile magików ...Na jednej stronce doradza jak łowić i jak sie łowi na dany sprzet ,a zachwile pyta jak sie łowi na taki sprzęt i gdzie można tanio kupić ...czy odwrotnie ...
Mamy tu świetnych magików ...Jutro założe sie o 5 dych będzie nowy temat :czy opłaca kupić sie bolonke ,a po nim następny temat : co lepsze odległościówka ,czy bolonka i znowu wertowanie....i tak znowu w następnym tygodniu i znowu w następnym...

ale najlepsze jest to że weź doradź jednemu czy drugiemu ,jak on w sumie wie i tak lepiej ...
[2012-10-13 19:33]

koksik2703

Odległościówka jest na wody stojące, Bolonka jest na wody bieżące, bolonki są dłuższe niż odległosciowki. Bolonki może i dobrze zastępuje bat ale od czego jest kołowrotek, ponieważ będziesz w większości łowił na wodach stojących polecam ci odległosciówke [2012-10-13 19:45]

perwer

Odległościówka jest na wody stojące, Bolonka jest na wody bieżące, bolonki są dłuższe niż odległosciowki. Bolonki może i dobrze zastępuje bat ale od czego jest kołowrotek, ponieważ będziesz w większości łowił na wodach stojących polecam ci odległosciówke

Tak jak piszesz na swoim profili -jesteś młodym i początkującym wędkarzem .
Jako młody początkujący wędkarz ,wyraź opinie na temat danego sprzętu jak będziesz maił możliwość używania i bolonki i odległościówki .Kitu mi nie wciśniesz że kiedyś łowiłeś bolonką ,a już wyrażasz opinie -powszechnie znaną z zamierzenia producentów wędek bolonka-o wyższości odległościówki nad bolonką.To są dwie różne wędki ,o różnych możliwościach i przeznaczeniach ..i wpójcie sobie to głów wreszcie że bolonki są z sukcesami nawet na zawodach spławikowych ,czy z wygodą łowienia rekreacyjnego używane na wodach stojących ...Choćby głową w mur.

[2012-10-13 20:21]

Jacoslaw

..i wpójcie sobie to głów wreszcie że bolonki są z sukcesami nawet na zawodach spławikowych ,czy z wygodą łowienia rekreacyjnego używane na wodach stojących ...Choćby głową w mur.

W końcu to wędka spławikowa :)

Mam taką tanią bolonkę Kongera z serii Carbomaxx, pięciometrową. Na wodzie stojącej sprawdza się równie dobrze co na wodzie płynącej. Oczywiście przy mało ważącym zestawie.
Podzieliłbym to trochę inaczej: Bolonka do lekkiego spławikowania a odległościówka i do lekkiego i cięższego.

Z pozdrowieniami.

[2012-10-20 22:45]

koksik2703

Odległościówka jest na wody stojące, Bolonka jest na wody bieżące, bolonki są dłuższe niż odległosciowki. Bolonki może i dobrze zastępuje bat ale od czego jest kołowrotek, ponieważ będziesz w większości łowił na wodach stojących polecam ci odległosciówke

Tak jak piszesz na swoim profili -jesteś młodym i początkującym wędkarzem .
Jako młody początkujący wędkarz ,wyraź opinie na temat danego sprzętu jak będziesz maił możliwość używania i bolonki i odległościówki .Kitu mi nie wciśniesz że kiedyś łowiłeś bolonką ,a już wyrażasz opinie -powszechnie znaną z zamierzenia producentów wędek bolonka-o wyższości odległościówki nad bolonką.To są dwie różne wędki ,o różnych możliwościach i przeznaczeniach ..i wpójcie sobie to głów wreszcie że bolonki są z sukcesami nawet na zawodach spławikowych ,czy z wygodą łowienia rekreacyjnego używane na wodach stojących ...Choćby głową w mur.

Mam takie samo prawo wyrazić opinie jak Pan, a po za tym chciałem pomóc. Bolonka jest długa dlatego aby spławiając zestaw dało się żyłke utrzymać nad wodą, zastępując bolonke nad wodą stojącą moze ona okazać sie nie poręczna z powodu swojej długości. A tobie kolego perwer nie wciskam kitu że łowiłem bolonką, ale swoje wiem.  [2012-10-21 18:46]

mic244

przede wszystkim bolonka ma przelotki blisko wędki w przeciwieństwie do odległosciówki i czesto żyłka sie klei do niej i ciezko sie zarzuca przy lekkim spławiku i mokrej wedce lub duzej wilgotnosci. [2012-10-21 22:19]