Bolonka - połów na zarośniętych jeziorach

/ 13 odpowiedzi
Parę razy zadawałem już to pytanie niestety bezskutecznie.Słyszałem,że bolonka jest dobrym kijem prz połowach na zarośniętych jeziorach.Ile w tym prawdy kto da głos w tej sprawie
marcinCracow


osobiście jeśli łowie na spławik to tylko i wyłącznie bolonką, a rzadko mi się zdarza łowić na spławik, łowiłem niejedno krotnie na stawach zalewach i jestem zdania iż bolonka niema sobie równych !!!!! możesz łowić na gruncie 4m na wędzisku 5m to 4m to tylko przykład możesz dać i większy jeśli chcesz, a możesz też kupić dłuższą wędkę, ale na staw polecam 4.5m -5.0m gramatura 5-20g będzie OK

bolonka ma tą zaletę iż łowisz jak na bata, ale możesz też za rzucać itd (2010/03/13 20:50)

wasyl480


witam  kolegę    co  mogę  powiedzieć  o  bolonce  ,   jestem  podobnego  zdania  co  poprzednik  bolonka  łowie  już  parę  lat  i  nie  narzekam  dodam  tylko że  mam  kij  o  długości  6m  firmy  Mikado   pozdrawiam !! (2010/03/13 21:20)

mar83


Dziękuję obydwu kolegą za rady Pozdrawiam.Jestem zdecydowany kupić bolonkę do wędkowania na jeziorze.Tylko jaką ? (2010/03/14 12:15)

kowal42


 Bolonka to u mnie poastawa, ponieważ po za tym że łowię na Bałtyku, to podstawą mojego wędkowania są jeziora. Używam wędzisk JAXON, 6m. i 4m. Pozdrawiam. (2010/03/14 13:10)

wasyl480


co  do  wyboru bolonki  to  już  zależy  od  ciebie ,  a  przede  wszystkim  od  twoich  finansów !  jedynie  co  mogę  od  siebie  napisać  to  to  że  mam  dwie  boloneczki    i  między  nimi  jest  znacząca  różnica  ta  pierwsza to   york  EAGLE 600/20  NIBY  ŹLE  MI  SIĘ  NIE  ŁOWI  NA  NIĄ  ALE  JAK  WEZMEM  TEN  DRUGI  KIJ  W  RĘKE  TO  WTEDY  WIDZĘ  RÓŻNICE  A  TO  JEST  BOLONKA  FIRMY    MIKADO  LEXSUS 600  I  TEN  KIJ  MOGĘ  TRZYMAĆ  W  RĘCE  CAŁY  DZIEŃ  I   RĘKA  NIE  ZA  BOLI  A  TO  TYLKO  JEDEN  Z  POWODÓW KUPNA  TEJ  WĘDKI .  ALE  JAK  JUSZ  PISAŁEM  NA  SAMYM  POCZĄTKU  TO  TWÓJ  WYBÓR  JA  MOGĘ  JEDYNIE  NAPISAĆ  SWOJE  SPOSTRZERZENIA  POZDRAWIAM..  !!! (2010/03/15 13:24)

mar83


Podpowiedzcie proszę tele czy składak (2010/03/15 17:54)

wasyl480


CO  JA  MOGĘ  NAPISAĆ  TYLKO  TYLE  ŻE  JA  MAM  JAK  JUŻ PISAŁEM   DWE  BOLONECZKI  OBYDWIE  TELESKOPOWE   A  CZY TO  SKŁADAK  CZY  TELESKOP  ?  TEGO  NIE  WIEM  MI  NA  PRZYKŁAD  SIĘ  SPRAWDZAJĄ    POZDRAWIAM!!! (2010/03/20 20:36)

karoltsu1


& Mar 83.
Ale jestem ciekawy jaka kolega bolonkę ma na myśli określając ją jako 'SKŁADAK'.Chętnie douczę się w temacie bolonek,gdyż do tej pory używałem tylko teleskopowych.A teraz się dowiedziałem,że występują jeszcze składane bolonki?
Ciężar jest taki sam,a może nawet lżejsze.Jestem zainteresowany zakupem takiej lżejszej bolonki do 7-8 metrów.Z uwaga obserwuję Twoje wypowiedzi.Ucz Mnie proszę. (2010/03/20 20:50)

mariusz351


bolonka to super kij,obecnie łowię Mikado o dłg.7m.na rzekach metodą spławikową i nie wyobrażam sobie innego kija -pozdrawiam i polecam. (2010/03/21 12:08)

mar83


Karoltsu1 Ostatnio w sklepie pokazano mi Bolonkę 5 mb składającą się z trzech elementów.Firmy nie pamiętam.Jej długość transportowa nie jest dla mnie przeszkodą (ok 170 cm) Ale po Waszych wypowiedziach chyba zdecyduję się na zakup teleskopu dł 6 mb Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam (2010/03/21 15:21)

mar83


Na allegro pokazała się także shimano 5 składowa (chyba bolonka brak szczegółowego opisu) (2010/03/21 16:10)

karoltsu1


& Mar 83.
Dziękuję za naukę:'Jak Ci te buty pasują to je Sobie noś...' (2010/03/21 17:40)

mar83


Karpoltsu1 Nie wiem Kolego jaki był powód Twojego obruszenia Przecież zgodziłem się z Twoją informacją,napisałem jedynie z jakimi kijami się spotkałem i wyłącznie prosiłem o poradę Pozdrawiam (2010/03/21 19:28)