Bolonka na staw?

/ 10 odpowiedzi
Panowie wędkarze czy ktoś z Was łowi bolonką na stawach?:) Czytałem i słyszałem wiele opinii na ten temat i nie wiem jaki kij mam zakupić do łowienia na stawie,czy wybrać bolonkę czy moze zwykły kij spławikowy? Będę łowił na stawach na głębokości do 3 m i sporadycznie na zalewie na dalszych odległościach ale to sporadycznie.Jeśli ktos chciałby doradzić a nie skrytykować to z góry wielkie dzięki ;)
Artur z Ketrzyna

Myślę że 4,1 m będzie spoko. Ja taki kijaszek mam i dobrze nim się z brzegu łowi i na stawie i na jeziorze. Na zalewie nie wędkowałem to nie wiem. (2015/02/25 16:19)

perwer

Panowie wędkarze czy ktoś z Was łowi bolonką na stawach?:) Czytałem i słyszałem wiele opinii na ten temat i nie wiem jaki kij mam zakupić do łowienia na stawie,czy wybrać bolonkę czy moze zwykły kij spławikowy? Będę łowił na stawach na głębokości do 3 m i sporadycznie na zalewie na dalszych odległościach ale to sporadycznie.Jeśli ktos chciałby doradzić a nie skrytykować to z góry wielkie dzięki ;)

Mateusz łowie 3 rok  bolonką i tylko łowie na stawach .  .  Bolonka nie mniejsza niż 7 metrów - jak kupisz krótszą ,to i tak z czasem kupisz 7 metrówke - uniwersalny wymiar.No i nie kupuj dziadostwa za 120 zł,bo to sie zemści . (2015/02/25 16:42)

Przemas83

Jasne i na stawie i na rzeczke kup sobie bolonke, czemu nie? Szczególnie teraz, już prawie wiosna dla relaxu kup sobie ;] (2015/02/25 16:49)

marek-debicki

Przepraszam, ale na staw najlepszy jest kij bambusowy lub leszczyna!!! Oczywiście żartuję, ale dlaczego na staw BOLONKA, litości. Zacznijmy od najprostszego modelu wędki spławikowej. Bat, tele match, match itp. w niezliczonej ilości wariantów i kolorów.
Oczywiście można łowić na stawie bolonką, ale moim zdaniem jest to zwykła profanacja wędziska, jak  i samej metody. (2015/02/25 22:21)

zurawinowy

konieczny podbierak (2015/02/25 22:55)

paweldd

Bolonka jak najbardziej się nada. Ja używam na wody stojące i jak widać łamie niby zasady a wyniki mam świetne. Nie wiem kto wymyślił że bolonka jest tylko na rzekę. nawet Bogdan Barton łowi bolonką leszcze na jeziorze . (2015/02/28 15:34)

perwer

Przepraszam, ale na staw najlepszy jest kij bambusowy lub leszczyna!!! Oczywiście żartuję, ale dlaczego na staw BOLONKA, litości. Zacznijmy od najprostszego modelu wędki spławikowej. Bat, tele match, match itp. w niezliczonej ilości wariantów i kolorów.
Oczywiście można łowić na stawie bolonką, ale moim zdaniem jest to zwykła profanacja wędziska, jak  i samej metody.

Za dużo siedzisz przed kompem ,a za mało nad wodą .W tym temacie jak i w innych piszesz bzdury .
 Profanacja - ja pierdziele ,może bezczeszczenie metody bolońskie . Dzisiaj nad wodą -stawami i jeziorami ,coraz większa ilość wędkarzy przekonuje sie do bolonki i jej używa -bo świetnie sie sprawdza . Można łowić metodą ala bat ,oraz poławiac z większych odległości -a waga i praca dzisiejszych bolonek daje samą frajde. Ja sie przekonałem oraz sporo moich kumpli .
 To że ktoś jeepa kupi ,to nie znaczy ze profanacją jest, jak będzie jeździł po zwykłej szosie ....no chyba że stanie mu na środku drogi i z nerwów wybebeszy mu silnik .
  (2015/02/28 17:15)

amand

Oczywiście można łowić na stawie bolonką, ale moim zdaniem jest to zwykła profanacja wędziska, jak  i samej metody.

Za dużo siedzisz przed kompem ,a za mało nad wodą .W tym temacie jak i w innych piszesz bzdury .
 Profanacja - ja pierdziele ,może bezczeszczenie metody bolońskie . Dzisiaj nad wodą -stawami i jeziorami ,coraz większa ilość wędkarzy przekonuje sie do bolonki i jej używa -bo świetnie sie sprawdza . Można łowić metodą ala bat ,oraz poławiac z większych odległości -a waga i praca dzisiejszych bolonek daje samą frajde. Ja sie przekonałem oraz sporo moich kumpli .
 To że ktoś jeepa kupi ,to nie znaczy ze profanacją jest, jak będzie jeździł po zwykłej szosie ....no chyba że stanie mu na środku drogi i z nerwów wybebeszy mu silnik .

Dokładnie jestem takiego samego zdania. Na dodatek nich kolega pogada sobie z wędkarzami łowiącymi w kanałach. Oni przecież używają tylko bolonek oraz batów. Jak dla mnie bolonka 6m to rewelka
(2015/02/28 18:44)

marek-debicki

Każdy ma prawo do takiego wędkowania i takim  sprzętem jakim lubi. Niemniej moim zdaniem.......
Dobrze Kolego amand, że masz inne zdanie, takie jest Twoje prawo, bez obrazy! (2015/03/03 17:29)

marek-debicki

Dodam jedynie tylko, że m.in. takie moje stanowisko podyktowane było m.in. tym, że posty są w grupie "Metoda bolońska - wszystko Na Temat Metody Bolońskiej . ", co moim zdaniem trochę wypacza obraz sytuacji. (2015/03/03 17:32)