Bolonka jaka powinna być dobra wędka do metody bol

/ 8 odpowiedzi
witam! powoli przymierzam się do kupienia bolonki (chcę ok. 6-7m) i proszę was o radę tzn. jaka powinna być dobra bolonka (mogą być konkretne modele) i jaki sprzęt do niej dobrać
bobus86


przede wszystkim nie kus sie na niskie ceny!!!sam tak kiedys zrobilem,kupilem 6 metrowa na allegro za pare groszy a po rozlozeniu nad woda nie moglem jej podniesc.powinna byc lekka,miec duzo przelotek(np.popada troche deszczu,i nie bedziesz mogl zazucic jak sie nalezy,bo zylka bedzie sie kleic do kija,a powodem bedzie za mala ilosc przelotek)najlepiej jak udasz sie do sklepu i sam dopasujesz sobie sprzet do reki,co do zestawu to zalezy od lowiska jeski chodzi o rzeke to bedzie to zalezec od glebokosci i uciagu wody. (2011/02/01 16:28)

kajtek 83


Witam jeżeji chodzi o bolonke to na ilość przelotek masz mał wpływ bo z reguły jest ich mało więc tak czy tak podczas deszczu jest problem z klejeniem sie żyłki do wędziska. Tak jak kolega wyżej pisał najlepiej dopasować kijek pod siebie ważne żeby był lekki bo pamiętaj ze będziesz nią machał cały czas. Firmy jakie moge Ci polecić to Colmic Traubucco. (2011/02/01 17:17)

bednar14


witam! powoli przymierzam się do kupienia bolonki (chcę ok. 6-7m) i proszę was o radę tzn. jaka powinna być dobra bolonka (mogą być konkretne modele) i jaki sprzęt do niej dobrać

Dobra bolonka powinna przede wszystkim kosztować jak koledzy wcześniej pisali jeżeli ma być dobra to poszukaj coś z Trabucco oczywiście nie chodzi mi o to że tylko oni mają dobre bolonki bo inne firmy też mają dobre wędziska.A jaki jest sposób żeby żyłka nie kleiła się do wędki?Oczywiście trzeba kupić bolonkę uzbrojoną w wysokiej klasy przelotki na długich stopkach i problem rozwiązany ja mam takie przelotki i nie mam problemu typu żyłka klei się do wędki.A szukasz bolonki uniwersalnej czy raczej przeznaczonej do pewnej wielkość ryb? (2011/02/01 17:39)

Romuald55


Bolonka służy do odległościowego połowu ryb na rzekach.Im dalej się prowadzi zestaw tym powinna być dłuższa.Twierdzenie o przyklejaniu się żyłki do kija podczas deszczu świadczy o nieznajomości rzeczy,ponieważ w zależności od uciągu stosuje się spławiki stałe o gramaturze 5-25g i większe.Przyklejenie żyłki nie ma wtedy żadnego znaczenia.Im lżejsza bolonka tym lepiej ponieważ w czasie łowienia trzyma się ją w ręku.Kołowrotek też możliwie lekki. (2011/02/01 17:53)

bluehornet


Polecam Trabucco Xelion XPerience 700 , mam taką , bardzo lekka , dobrze " leży " w dłoni , oczywiście cena odpowiednia , łowię nią na Wiśle , a co do kołowrotka , to już wybór należy do ciebie . (2011/02/01 18:04)

AROOLEJ


no a jaki ciężar wyrzutowy powinna mieć jaką żyłkę dobrać i jak duży powinien być kołowrotek
(chciałbym raczej wędkę uniwersalną) (2011/02/02 10:53)

bluehornet


Mała korekta - Trabucco Xelion SPV XPerience 700 , cw.25 g. , żyłkę stosuję w zależności od zestawu 0.16 lub 0.18 . Kołowrotek trzeba dopasować do wagi wędki , by nie męczyć zbytnio ręki - ja stosuję Shimao Nexave 1000RB . (2011/02/02 12:01)

bednar14


no a jaki ciężar wyrzutowy powinna mieć jaką żyłkę dobrać i jak duży powinien być kołowrotek
(chciałbym raczej wędkę uniwersalną)

Jeżeli bolonka ma być uniwersalna to wybierz c.w. do 25gramów żyłkę do takiej wędki 0,16mm-0,20mm a kołowrotek taki aby wyważał wędzisko (2011/02/02 12:38)