Zaloguj się do konta

Bolonka i klejąca sie żyłka

utworzono: 2011/03/09 20:36
nicponios

Witam wszytskich.Mam problem. Posiadam bolonke 7m i oczywiście jak to wypada łowie sobie na delikatny zestawik, który potrafi poleciec bardzo daleko, ale mniejsza z tym, problem tkwi w tym iż żyłka na tych najwyższych sekwencjach klei mi sie do kijka, co udrudania mi odprężenie sie na rybach szczególnie jak jestem na małej niestabilnej kładce. Chciałbym Was koledzy poprosić o rade i o to byście podsuneli mi pomysł jak ten problem usunąć:) Dziękuje z góry i pozdrawiam. [2011-03-09 20:36]

Jeśli jest rosa, mgła, deszcz i kij jest przez ten czas wilgotny, to niewiele zrobisz. Przecieraj go suchą szmatką na wilgotnych segmentach........ Mgła lub deszcz minie, powieje wiaterek, kij przestanie wilgotnieć i kleić żyłkę. [2011-03-09 20:46]

nicponios

no dzięki, szkoda że z rańca zawsze jest rosa, mgła itp.czyli nie ma jakiegos sposobu na takowa sprawe? [2011-03-09 22:57]

grochu2017

Chyba niestety nie ma ;/ Jeśli dobrze myśle to długość wędki też ma znaczenie bo jeśli ma 7 m to posiada wiecej miejsc przylegania żyłki do kija . pozdrawiam
[2011-03-10 11:09]

Czytałem gdzieś na którymś forum w tym roku, jakoby preparat zapobiegający "potnieniu"  szyb w autach /od wewnątrz/ miał właściwości zmniejszające osadzaniu się wilgoci na elementach wędziska. Ma ponoć powodować spływaniu z powierzchni kija drobin wody, mgła i osadzająca się para "spęcza" się w krople które ściekają poniżej w stronę dolnika. Drugi sposób także niby ?? rewelacyjny, to woskowanie powierzchni pastami o wysokiej zawartości wosku.
[2011-03-10 11:22]

minus

dlatego w matchówkach jest więcej przelotek aby uniknąć tego problemu a w bolonkach jest ich z reguły mało i dlatego tak się dzieje

[2011-03-10 11:26]

aro315

Pewnym rozwiązaniem ograniczającym przyleganie żyłki w bolonce jest większa ilość przelotek.Ja mam Mistrala Ultra Light 7m i jest to najtańsza z bolonek 7m która ma 10 przelotek.Na ostatnim elemencie ma 3,na przedostatnim 2,a ponieważ tam są najmniejsze przelotki bardzo to pomaga i przyznam że dla mnie w zasadzie problem sklejania się żyłki nie istnieje.Owszem klei się jak pada(nie mży tylko pada).Dodam dla zainteresowanych że boloneczką moją łowię na jeziorkach jako uniwersalny sprzęt łączący bata z matcchówką.Mi odpowiada i jestem happy łowiąc tak długim kijkiem.Pozdrawiam [2011-03-10 15:20]