Bolonka czy match na rzekę ?

/ 8 odpowiedzi
Witam. Mam niedługo zamiar kupić sobie jakąś dobrą spławikówkę. Będę raczej najczęściej łowił w małej rzece (Radomce) o średnim, w niektórych miejscach mocniejszym uciągu. Ale również na zbiornikach zaporowych. Mam więc dylemat co wybrać; matchówkę czy bolonkę?
 Proszę o szybką odpowiedz i podanie kilku modeli wędzisk, tak około 100zł.
 Z góry wielkie dzięki.:)
SlawekNikt


Ja osobiście wolę wędeczkę typu match, ale to kwestia gustu między innymi jest, dlatego najlepiej wybierz się do sklepu i pomachaj jedną i drugą i już będziesz miał swój typ. Potem już z górki :-) (2015/04/21 22:56)

PatrykWSL


Bardzo proszę pisać cały czas jeszcze więcej.:) (2015/04/23 21:59)

Jakub Woś


Na jakiej odległości zamierzasz łowić na tych zaporówkach? (2015/04/23 22:05)

kocur


Hej. ja wybrał bym odległościówke. poprostu są lekkie i mają wiecej przelotek. bolonki sa dosć cieżkie.  (2015/04/25 17:26)

dariusz88


Hej. ja wybrał bym odległościówke. poprostu są lekkie i mają wiecej przelotek. bolonki sa dosć cieżkie. Nie wiem skąd wynika to stwierdzenie , chyba z braku wiedzy?
(2015/04/26 07:57)

Romuald55


Bolonka została skonstruowana do łowienia na rzekach.Łowienie tą metodą polega na prowadzeniu zestawu pod ciągła kontrola,czyli przy napiętej żyłce.W zależności od odległości łowienia stosuje się odpowiednie długości kija.Im dalej tym dłuższy.Odległościówka ,natomiast służy łowieniu delikatnymi zestawami spławikowymi na większych odległościach na wodach stojących.Służy temu akcja paraboliczna i duża ilość przelotek.Łatwiej łowić bolonką na wodach stojących niż odległościówką na rzece.Oczywiście w obu metodach spławiki są montowane na stałe.Sam zdecyduj co Ci będzie bardziej przydatne.Piszę na podstawie swoich doświadczeń ponieważ mam obie wędki i w zależności od łowiska stosuję którąś z nich. (2015/04/26 11:29)

kocur


Hej. ja wybrał bym odległościówke. poprostu są lekkie i mają wiecej przelotek. bolonki sa dosć cieżkie. Nie wiem skąd wynika to stwierdzenie , chyba z braku wiedzy?

No Panie Dariuszu. stwierdzasz że umnie brak wiedzy ale nie widze nic mądrego z Twojej strony w tym poscie ;)  Więc, nie wiem skąd wynika to stwierdzenie... i pozostaje przy swoim zdaniu. no chyba że kolega kupi jakąs extra Bolonke za 6 stówek ;) (2015/04/26 12:35)

SlawekNikt


Skoro będziesz łowić głównie na małych rzekach i czasami na jakimś zbiorniku jak sam piszesz to ja proponuję wędkę odległościową, w której nie koniecznie spławiki są montowane na stałe. (2015/04/26 19:08)