Bolenie i szczupaki - łowienie wiosną i latem

/ 12 odpowiedzi
Jak najłatwiej złowić bolenia i szczupaka ? wiosna i latem
Bardzo proszę o pomoc.
jogi


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=BolenieiSzczupaki (2013/02/26 13:02)

Lin1992


Jak najłatwiej złowić bolenia i szczupaka ? wiosna i latem
Bardzo proszę o pomoc.


Na bolkach się nie znam ale za szczupakiem to bym poszedł albo z żywcówką albo ze spinna i trochę pomachał bym jerkami :) (2013/02/26 14:21)

seta


szczupak wobler , guma  wahadłówka obrotówka

boleń przede wszystkim wobler, wahadłówka obrotówka smukłe gumy ( wszystko co przypomina ukleje) (2013/02/26 14:46)

damian-wojcik


,,łatwo'' to można złowić żywca na szczupaka:) a przy boleniu nie ma słowa ,,łatwo'' w ogóle przypominam , żę to jedna z naj trudniejszych ryb rzecznych ryb do złowienia. ale tak jak kolega napisał spining w dłoń i probowac zawsze można. ja swojego złowiłem na wahadłówke ,,wydra 2''
na rzece wieprz waga 4,20kg zdjecie zobacz u mnie na profilu:) i do dnia dzisiejszego pływa w moim stawie o powieszchni 1,5ha. Wiosna wystarczy posłuchac jak wali w powierzchnie wody wpuściłem tam 7 sztuk 3lata temu mam  nadzieje ze jest ich wiecej chociaz żadnego nie złapałem jeszcze:P biora tylko szczupaki, sumy,okonie,sandacze a bolen nie mimo ze wiem ze tam jest:) (2013/02/26 15:13)

JOPEK1971


,,łatwo'' to można złowić żywca na szczupaka:) a przy boleniu nie ma słowa ,,łatwo'' w ogóle przypominam , żę to jedna z naj trudniejszych ryb rzecznych ryb do złowienia. ale tak jak kolega napisał spining w dłoń i probowac zawsze można. ja swojego złowiłem na wahadłówke ,,wydra 2''
na rzece wieprz waga 4,20kg zdjecie zobacz u mnie na profilu:) i do dnia dzisiejszego pływa w moim stawie o powieszchni 1,5ha. Wiosna wystarczy posłuchac jak wali w powierzchnie wody wpuściłem tam 7 sztuk 3lata temu mam  nadzieje ze jest ich wiecej chociaz żadnego nie złapałem jeszcze:P biora tylko szczupaki, sumy,okonie,sandacze a bolen nie mimo ze wiem ze tam jest:)



Boleń jest jedną z łatwiejszych ryb do złowienia,łatwo je namierzyc,jest ich zdecydowanie więcej od innych rzecznych drapieżników,i sprzęt jest odpowiedni. (2013/02/26 16:50)

szczupak1108


Dziękuje wszystkich za porady (2013/02/26 17:18)

mathew24


jeśli chodzi o szczupaka to bardzo dobry jest poczatek sezonu tj maj powiedzmy do polowy czerwca i wtedy szukam go na plytkich blatach i gorkach podwodnych gdzie odpoczywa po tarle i zaczyna sie czas wielkiego zarcia jesli chodzi o lato to dla mnie troche mrtwy okres szukam wtedy szczupakow w tych samych miejscach ale z zywcowka sytaram sie przeczekac ten ciezki okres upalow i wedkuje glownie wczesnie rano i pozno wieczorem prawdziwe zniwa to dla mnie pazdziernik listopad grudzien lowie wtedy zdecydowanie najwieksze sztuki a z przynet polecam kopyta jerki woblery wahadla w kolorach naturalnych a jako zywiec najlepszy karas 10-15cm (2013/02/26 17:29)

Abramis96


Jopek1971 gdzie ty łowisz że ty tam możesz tak łatwo bolenia złapać?? (2013/02/26 19:24)

JOPEK1971


Jopek1971 gdzie ty łowisz że ty tam możesz tak łatwo bolenia złapać??


Łowię głównie we Wiśle,ale łowiłem te ryby w Odrze i w Bugu.Szczerze to wszystkie ryby są łatwe do złowienia,tylko te ryby muszą tam pływac i trzeba o nich trochę wiedziec. ;) (2013/02/26 19:33)

szczupak1108


dziękuje wszystkim za rady (2013/02/28 18:25)

przemyslaw-misi


w wisle bugo i odrze to sobie możesz łapać łatwo takie ryby, bo to duże rzeki, wpadnij nad noteć co ma 25m szerokosci i jest mega zurbanizowana - ciekawe co tam złapiesz ^^ (2013/05/25 23:59)