Zaloguj się do konta

Boleń w marcu!?

utworzono: 2012/03/12 10:50

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

tomusss1995

Witam mam pytanie Koledy wędkarze czy złowię bolenia w marcu!? Czy bierze? [2012-03-12 10:50]

ryukon1975

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie boleń w marcu ma okres ochronny.
Dokładnie od 1 stycznia do 30 kwietnia.
Więc się go nie łowi.

[2012-03-12 06:32]

tomusss1995

Wiem,ze ma Okres ochronny Kolego ;)

Tylko pytam czy go złowię ;) Bo chciałbym przetestowac swojego wobka boleniowego ;)

 

Jak bym złowił oczywiscie odrazu do wody ! :)

[2012-03-12 11:35]

89krzysztof

a ja myślę, że z tym Twoim woblerem i chęciami wypuszczania boleni wcale nie jest tak jak piszesz. [2012-03-12 11:49]

JOPEK1971

Możesz złowic,ale nie na woblera którego chcesz użyc,trzeba łowic wolno przy dnie,i trzeba wiedziec gdzie rapy się gromadzą, a tego w jakich miejscach się gromadzą nie powiem. [2012-03-12 12:00]

DelTor0

Celowe lowienie boleni w czasie tarla i w okresie ochronnym? smierdzi to oj smierdzi... [2012-03-12 12:13]

JOPEK1971

Celowe lowienie boleni w czasie tarla i w okresie ochronnym? smierdzi to oj smierdzi...

Rybacy też wiedzą gdzie rapki się gromadzą na tarło,w ubiegłym roku wyjęli ponad 400 kg tej fajnej rybki z tarliska,w jeden wieczór,niektóre ważyły grubo ponad 5kg,wiem bo mam sąsiada rybaka.

[2012-03-12 12:43]

JOPEK1971

Jutro walę na zimowo- wiosenne rapy,co roku miejscówka jest pełna tych rybek. [2012-03-12 12:50]

DelTor0

Celowe lowienie boleni w czasie tarla i w okresie ochronnym? smierdzi to oj smierdzi...

Rybacy też wiedzą gdzie rapki się gromadzą na tarło,w ubiegłym roku wyjęli ponad 400 kg tej fajnej rybki z tarliska,w jeden wieczór,niektóre ważyły grubo ponad 5kg,wiem bo mam sąsiada rybaka.


Nic nowego, my placimy a rybacy lowia jak chca, gdzie chca i kiedy chca. Ale nie znizajmy sie do ich poziomu i nie lowmy celowo ryb w okresie ochronnym...
[2012-03-12 12:51]

DelTor0

Jutro walę na zimowo- wiosenne rapy,co roku miejscówka jest pełna tych rybek.


Szkoda gadac...


[2012-03-12 12:57]

JOPEK1971

Jutro walę na zimowo- wiosenne rapy,co roku miejscówka jest pełna tych rybek.


Szkoda gadac...


O czym? Szkoda że nie mieszkasz blisko mnie,ja rybkę wypuszczam,nie to co rybak,w moich rękach rybka ma się dobrze,a regulamin stworzony przez kretynów o kant dupy rozbic,ile sandaczy w grudniu pada łupem wędkujących, samice pełne ikry,nikt tego nie neguje,przecież jest regulamin,klenie pełne ikry są bardzo łatwe do złowienia,jest zapis o ochronie tych ryb?




[2012-03-12 13:12]

xxxczokxxx

Tomek nie przejmuj sie co mówią inni o tym że łowienie i wypuszczanieu ryb które mają okres ochronny to jakieś niewiadomo co , możesz je łowić ale wypuszczaj jak najszybciej , wszystko zależy od człowieka jeden jest na to wyczulony a drugi wręcz przecwnie nie tyke że złowi celowo to jeszcze zabierze do domu jak lis kure , ja osobiście staram sie nie łowić ryb które mają okres ochronny ale jeżeli taka zawiśnie na haczyku czy kotwiczce nie płacze tylko jak najszybciej do wody z nią [2012-03-12 14:16]

Jack14

@xxxczokxxx tylko tzw. przyłów np. szczupaka w okresie ochronnym na małego okoniowego twisterka jest czymś innym niż np. łowieniem na dużą gumę z opadu w maju twierdząc, że łowię klenie. Myślę, że lepiej poczekać aż okres ochronny na "Bolka" się zakończy i wtety bez żadnych problemów spokojnie kolega przetestuje przynętę. Po co "dziobać" rybę haczykiem w okresie ochronnym? Nie każdą można zdjąć z haka bez uszczerbku na jej zdrowiu i kondycji.

 

[2012-03-12 15:58]

JOPEK1971

Kwiecień to najlepszy okres na szczupaka,po tarle wygłodniały jest.wali we wszystko co się rusza,jak pełna ikry rybka to do wody,często się zdarza. [2012-03-12 16:47]

hantel

widze wypowiedzi ludzi któży nie umieją złacać ryby nawet w okresie 


[2012-03-12 17:23]

Jack14

No może tak jest w waszym okregu w moim nigdy tak nie było bo szczupak w tym czasie ma okres ochronny. [2012-03-12 17:24]

mastifff

Boleń w marcu oczywiście jest jak najbardziej możliwy do złowienia.

Oczywiście jako przyłów oczywiście.

I należy oczywiście wypuścić go wolno oczywiście.

Mówiłem ja Mastifff a znam się na tym najlepiej.

[2012-03-12 18:41]

maciekn

@JOPEK .....myślę , że jak w kwietniu prądem będziesz walił to złowisz jeszcze więcej szczupaków, no i pamiętaj od razu jak prądem będziesz walił, że bolenie są w zimowiskach. Może uda ci się złowić więcej niż ci rybacy.
[2012-03-12 18:41]

Jack14

@mastifff kolego ogarnij się trochę bo jesteś zwykłym "śmieciem" próbującym wszystkimi możliwymi sposobami oczerniać osobę, której nie znasz.

Ja znałem "mastifa" i byl to normalny zwykły kolega który na zadane pytania odpowiadał bez żadnego ale?

Ty też tak potrafisz?

 

[2012-03-12 18:48]

JOPEK1971

@JOPEK .....myślę , że jak w kwietniu prądem będziesz walił to złowisz jeszcze więcej szczupaków, no i pamiętaj od razu jak prądem będziesz walił, że bolenie są w zimowiskach. Może uda ci się złowić więcej niż ci rybacy.


Nie obrazaj mnie kretynie. [2012-03-12 19:13]

maciekn

Nie obrażam cie kretynie ;).
[2012-03-12 19:33]

JOPEK1971

Niebawem foty zapodam wiosennych rap,apropos,na sumy najlepiej w maju,pod koniec kwietnia warto zapolowac na sumka. [2012-03-12 20:02]

JOPEK1971

@xxxczokxxx tylko tzw. przyłów np. szczupaka w okresie ochronnym na małego okoniowego twisterka jest czymś innym niż np. łowieniem na dużą gumę z opadu w maju twierdząc, że łowię klenie. Myślę, że lepiej poczekać aż okres ochronny na "Bolka" się zakończy i wtety bez żadnych problemów spokojnie kolega przetestuje przynętę. Po co "dziobać" rybę haczykiem w okresie ochronnym? Nie każdą można zdjąć z haka bez uszczerbku na jej zdrowiu i kondycji.


Ja wypusycze,rybak tego nie uczyni.

 



[2012-03-12 20:04]

tomusss1995

Kolego jestem wedkarzem ktury wypuszcza wszystkie złowione ryby! Wedkuje 5 lat i w zyciu nie wziałem zadnej ryby! w ZYCIU! I nie mam zamiaru poreszta serce by mi pękło  zabić rybe! Po cholere tłuc ryby !? Przeciez one maja rosnac...

 

Zeby było wiecej takich wedkarzy jak ja to by było fajnie ;)

I mam w du*** zdanie innych.

[2012-03-12 23:53]

tomusss1995

@Jopek dla mnie jestes skonczonym kretynem! I ciebie sie nie da nie obrazic czytając to co piszesz!  Człowieku ty się roąbnij w łeb.. I otrzasnij sie! (dla mnie jestes  kretynem i miesiarzem) ! [2012-03-12 23:55]

JOPEK1971

@Jopek dla mnie jestes skonczonym kretynem! I ciebie sie nie da nie obrazic czytając to co piszesz!  Człowieku ty się roąbnij w łeb.. I otrzasnij sie! (dla mnie jestes  kretynem i miesiarzem
Nie znasz mnie,więc zamknij ryj,i nie wypowiadaj się na temat którego nie jesteś w stanie pojąc,chciałbym by wędkarze podchodzili do sprawy jak ja.
[2012-03-13 00:46]