BOLEŃ - rady, które mogą dać efekty.

/ 29 odpowiedzi
Zibi60


Od 7-8 lat zbiornik Poraj k/Częstochowy jest systematycznie zarybiany boleniem. Porosły już ładnie, tylko kłopot z przechytrzeniem. W ub roku w jednym dniu wyjąłem trzy, (koledze dwa zeszły) napływając na żerujące stado - z góry biły mewy. Następnego dnia ani muśnięcia przy takich samych warunkach. Złowiłem je na srebrną obrotówkę nr. 3 (aglia) skręcaną zaraz po upadku na wodę. W tym sezonie już widziałem żerowanie bolków,(płetwy grzbietowe nad powierzchnią wody jak u rekinów) ale nie skusiły się na nic. Kolega w ub. sezonie złowił kilka trolując 12 cm Shad Rapem. Jeśli ma ktoś praktykę z boleniami jeziorowymi to chętnie posłucham. Ważna informacje - na zbiorniku nie występuje ukleja, a rybki porosły do ok. 80 cm. (2011/06/11 07:24)

Roger 1


Witam wszystkich.

W kwestii zrobienia samemu dobrej przynęty na bolka, muszę chyba trochę poczytać (nawet nie wiem od czego zacząć, jakie materiały itd. ). Uparłem się i będę szukał tej ryby :) Ogólnie na Odrze (Wrocław) jest naprawdę sporo bolenia i to dość dużego. Jak pisałem wcześniej cisza, czajenie się i ubranie, które nie rzuca się w oczy to sprawa najważniejsza. Jak się w końcy uda złapać choś nielwielką sztukę zamieszczę ją w galerii - boleń boli strasznie :)) Pozdrawiam, życzę powodzonka i dzięki za tak liczne rady

Roger 1 - Paweł

(2011/06/13 18:41)

SalmonsHunter


panowie a jakie agrafki stosujecie?chcodzi mi o firme i rozmiar,samych uzywacie czy w polaczeniu z kretlikiem?? (2011/07/28 21:09)

arekde


Wejdź na youtubie na filmy z połowu bolenia...najlepiej Lipińskiego. I w mig zobaczysz o co kaman. A jak już zaczniesz to zobaczysz , że to łatwa ryba do złowienia...zwłaszcza w Odrze ;-) (2011/07/28 22:00)