Zaloguj się do konta

Boczny trok?

utworzono: 2012/07/30 13:33
fizbin

Witam!
Widziałem niedawno wędkarzy łowiących metodą bocznego troka, tylko czy na pewno??
Mieli na jedne wędce zestaw składający się z z 2 uzbrojonych paproszków czyli zamiast ciężarka paproszek z główką. Jestem początkującym wędkarzem mimo, tego uważam że ten sposób jest nielegalny. Powiedzcie czy mam rację.

[2012-07-30 13:33]

fizbin

Witam!
Widziałem niedawno wędkarzy łowiących metodą bocznego troka, tylko czy na pewno??
Mieli na jedne wędce zestaw składający się z z 2 uzbrojonych paproszków czyli zamiast ciężarka paproszek z główką. Jestem początkującym wędkarzem mimo tego uważam że, ten sposób jest nielegalny. Powiedzcie czy mam rację.

[2012-07-30 13:36]

89krzysztof

Posiadanie dwóch uzbrojonych gum nie jest dozwolone.  [2012-07-30 14:05]

Posiadanie dwóch uzbrojonych gum nie jest dozwolone. 

[2012-07-30 16:41]

ayem

Taaa regulamin mówi jak ma wyglądać zestaw.
[2012-07-30 16:49]

Berni1b

a dokladnie jak ma wygladac ten zestaw w regulaminie??? w filmach wedkarskich lowia na bocznego troka caly czas. duzo otym mowia  wiec myslalem ze to legalne jest sam nie lowilem jeszcze ale mysle ze trzeba prubowac
[2012-08-07 17:25]

89krzysztof

Łowienie na bocznego troka jest dozwolone. Nikt nie mówi, że nie. Autor napisał o bocznym troku z dwiema uzbrojonymi przynętami. To już jest nie do końca zgodne z regulaminem.  [2012-08-07 19:17]

bonek18

Zawsze można znaleźć  jakiś haczyk w regulaminie i go obejść.
Zacytuje kawałek z RAPR "W metodzie spinningowej i trolingowej, sztuczną przynęntą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30mm"
 Także nie jest dozwolone łowienie na bocznego troka z dwiema przynęntami.

[2012-08-07 22:17]

edyta35

Witam!
Mieli na jedne wędce zestaw składający się z z 2 uzbrojonych paproszków czyli zamiast ciężarka paproszek z główką. Jestem początkującym wędkarzem mimo, tego uważam że ten sposób jest nielegalny. Powiedzcie czy mam rację.

Jak na moje to nie jest boczny trok, bo ten zestaw zupełnie inaczej wygląda. Boczny trok to ma jeden obciążnik i jeden haczyk z paprochem, więc jak najbardziej to nie jest legalne , to co kolega widział. [2012-08-07 22:39]

Na jakiej wodzie? bo jeżeli w morzu wędkowali, to można na 2 przynęty sztuczne. [2012-08-07 22:47]

89krzysztof

Wg mnie wyglądało to tak, że w miejscu gdzie powinien być ołów po prostu był twister z główką, a tam gdzie powinna być sama guma z haczykiem, była guma z haczykiem ;) 
I z pewnością nie jest zgodne z regulaminem, chyba że łowili na morzu, jak zauważyl dron ;) [2012-08-07 22:50]

fizbin

Wg mnie wyglądało to tak, że w miejscu gdzie powinien być ołów po prostu był twister z główką, a tam gdzie powinna być sama guma z haczykiem, była guma z haczykiem ;) 
I z pewnością nie jest zgodne z regulaminem, chyba że łowili na morzu, jak zauważyl dron ;)

Było dokładnie tak i nie było to na morzu.
[2012-08-08 13:31]

89krzysztof

I z pewnością nie jest zgodne z regulaminem, chyba że łowili na morzu, jak zauważyl dron ;)

Było dokładnie tak i nie było to na morzu.

W takim razie nie była to metoda dozwolona. :)  [2012-08-08 13:56]