Boczny trok

/ 4 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie odnosnie zestawu na boczny trok, a dokladnie pracy przynęty.
Duzo czytalem o bocznym troku. pomyslalem ze sprubujue tej metody. 
kupilem haczyki,przynety,ciezarki. zawiazalem zestaw robiąc duzą pętle o przecinajac jej jedenn bok. do krótszej zylki zawiazalem ciezarek a do dluzszej haczyk z gumą . wszystko jak powinno byc. Jednak w trakcie lowienia (zwijania) zauwazylem ze płyną za przynętą okazałe okonie . jednak nie atakują przynety tylko zawracają. poźniej zauwazylem ze przyneta obraca sie co jakis czas wokol wlasniej osi ( zamiast tyl;ko ogonek to wiruje cala guma) . Chcialbym zapytac czy tak to ma wygladac? . bo przyneta wyglada bardzon nienaturalnie gdy tak sie dzioeje. probowalem tez innego wiązania haczyka ale nie pomoglo... Prosze o rade co moze byc źle ...........

PS. Czasem okonie atakuja do brzegu ciężarek zamiast gumy
DziubsoN

Też czasami łowię tą metodą i miałem ten sam problem. Przy użyciu twisterków najzwyklejszych ( 2-4cm) nie przejmowałem się tym bo nawet to było bardzo ciężko zauważyć a okonie i tak mi to atakowaly, problem pojawial się przy małych kopytkach, riperkach. Wystarczy zamiast haka użyć małej główki jigowej o gramaturze 0.5g/1g żeby po prostu trzymało poziom prowadzonej przynęty. Pokombinuj z tym, możesz ewentualnie przed samym haczykiem dać małą śrucinkę , albo nawet pokusić się o zastosowanie kuleczek wolframowych co używają muszkarze. Dobra sprawa bo są ładne kolory tego:https://www.google.pl/search?q=g%C5%82%C3%B3wki+wolframowe&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjl4-iv7_3cAhWFjKQKHa-KCykQ_AUICigB&biw=568&bih=446
Podniesie to na pewno atrakcyjność przynęty.
Co do atakowania ciężarka przez okonie to nie mam pomysłu, spróbuj może inny kszałt , choc najlepsze są cienkie i podłużne.
Spróbuj się pobawić też na drop shota, rownie fajna zabawa a chyba nawet lepsze efekty (2018/08/21 11:54)

Sith

(...) Co do atakowania ciężarka przez okonie to nie mam pomysłu, spróbuj może inny kszałt , choc najlepsze są cienkie i podłużne.
Spróbuj się pobawić też na drop shota, rownie fajna zabawa a chyba nawet lepsze efekty.
Trafne uwagi.
(2018/08/21 13:46)

luxxxis

Nie wszystkie haki nadają się do bocznego troka--muszą mieć długi i prosty trzonek i oczko na jednej lini z nim.
Lekko podgięte-skoziołkuje większość gum.
Kluczową sprawą jest też idealnie centryczne nadzianie gumisia na ten hak,pójdziesz krzywo-guma zamieni się w wiatrak.
Na domiar złego nie wszystkie gumy się nadają do b troka,decydujące znaczenie ma twardość silikonu a tę deprymuje nawet kolor -dwa takie same mannsy ale w 2 różnych kolorach będą różnie pracować albo jeden nie...
Niektórym wabikom pomaga odwrotne wyprowadzenie grotu haka z gumy--ostrze z dołu,dodanie jakiegokolwiek obciążenia zaryje przynętę w glebę,tu nawet grubość haka ma znaczenie.
Na atakowanie pałeczek jest sposób-uzbroić w 1 hak na włosie powiedzmy 1 cm i spinningować tym ile wlezie :)
Dobrze sprawdzają się także samorobne,pływające główki-szczególnie na wczesnojesienne zamulone szczupaki,gdy obcinają obciążenie czas sięgnąć po taki patent .
(2018/08/21 19:45)

luxxxis

Poglądowo parę dobrych gumek i jeden wredny do okiełznania-kopyto relax leżące osobno.
Główki pł. to nic innego jak hak pozyskany ze stopienia starej główki i władowanie go w okrągł,1-2 cm dł patyk uprzednio nacięty brzeszczotem.Chwila z super glutem,chwila z nożykiem aby zaokrąglić przód i koniec,ze dwa zwoje starej plećki aby podtrzymać całość i już...
Guma zapyla 30cm nad dnem,hakiem do dołu,nie skręca się i można podawać tak nawet 20cm heringi--to taki boczny tr. w wersji xxl. (2018/08/21 20:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.