Boczny trok - żyłka

/ 14 odpowiedzi
Jaką żyłkę polecacie na boczny trok, zawsze łowiłem na pierwszą lepszą 0,14, teraz zamierzam zainwestować w coś porządnego. Czy taki zestaw: team dragon invisible 0,16 (główna) i stroft 0,14 (przypon) będzie dobry?   
mikolaj37


Powiem Ci że wg. mnie boczny trok to metoda w której nie warto inwestować w lepszą żyłkę.Ja kupuję sprawdzoną za 7zł.Kupowałem lepsze ale i tak przy tej metodzie i cieniutkiej żyłce długo ona nie wytrzyma.Teraz myślę że lepiej kilka razy na sezon wymienić na nową niż ładować kasę w drogie żyłki. (2015/01/22 13:40)

Sebastian 123


Witam w tym roku zakupiłem Jaxon Satori 0,16 zobacze jak sie sprawdzi w bocznym troku , W ubiegłym roku miałem tą zyłeczke przy spinningu i całkiem niezle sie prezentowała tym bardziej ze i cena nie jest zbyt wygórowana . Pozdrawiam   (2015/01/22 16:43)

Romuald55


Kupiłem kiedyś,bodajże w Kamiennej Górze na jakiejś wyprzedaży żyłkę MILO...spinning pisało.Za marne jakieś trzy złote.Okazała się super przydatną do spiningu.Teraz wiem,że żyłka do spiningu musi być dość sztywna i mało rozciągliwa.Szkoda,że tylko raz mi się tak trafiło. (2015/01/22 16:56)

89krzysztof


Powiem Ci że wg. mnie boczny trok to metoda w której nie warto inwestować w lepszą żyłkę.Ja kupuję sprawdzoną za 7zł.Kupowałem lepsze ale i tak przy tej metodzie i cieniutkiej żyłce długo ona nie wytrzyma.Teraz myślę że lepiej kilka razy na sezon wymienić na nową niż ładować kasę w drogie żyłki.


Dlaczego ? /chodzi o pogrubiony fragment/ (2015/01/22 17:02)

u?ytkownik102837


Proponuje żyłke grubości 0,14 no może 0,16 jak spodziewasz się czegoś większego. Co do samej żyłki to robinson power pro. Naprawdę fajna żyłka ale niestety ciemna chociaż mi to nie przeszkadza. Najważniejsze jest to że się nie plącze oraz nie skręca. (2015/01/22 20:10)

marciniwona


Jeżeli masz sporo zaczepów proponuje żyłkę 20 Jaxon satori na spinng ! (2015/01/22 21:51)

Aspius5


Witam.Ja polecam żyłkę Dragon Millenium "Okoń". Używam 0,16, właśnie do BT i jestem zadowolony. Łowię zwykle w zarośniętych zbiornikach, więc często szarpię się z roślinnością i czasem muszę postawić na hol siłowy, a żyłka znosi to bardzo dobrze i daje radę. Jeszcze mnie nigdy nie zawiodła. Jest ona sprzedawana w opakowaniu próżniowym, co zabezpiecza ją przed starzeniem się. (2015/01/22 22:07)

mikolaj37


Dlatego że przy grubościach 0,14 każda żyłka się będzie przecierać i skręcać.Po każdym wędkowaniu trzeba jej trochę wyrzucić.Ja osobiście nie widzę różnicy w lepszej żyłce.Tzn. żeby nie wyszło że tańsza żyłka jest lepsza bo nie jest ,uważam tylko że nie warto przepłacać.Ja osobiście robię tak że kupuje bardzo dobrej przyponówki 0.10 lub 0.12 i dowiązuje przypon.Robię to w ten sposób że przykładam cieńszą żyłkę do grubszej i zawiązuje podwójny supeł.Po zawiązaniu mam krótki i grubszy kawałek do dowiązania ciężarka i długi z lepszej żyłki przypon.Żyłka do troka jak powiedział ktoś wcześniej lepiej jak jest sztywna a sztywne żyłki są mocniejsze więc spokojnie na 0.14 można wyholować małego rekina.Pozdrawiam. (2015/01/23 08:48)

mis2900


W ubiegłym sezonie łowiłem na BT tanimi żyłeczkami - na wioskę Mikado Sensei Perch  - 8 zł , a na jesien Dragon xt69 spinning - 7 zł. Obie bardzo dobre do troczka. Zawiodłem się na Dragon HM80 i Robinson Primera ( obie około 20zł ) - mimo że obie mają dobre opinie , w moim przypadku miały fatalną wytrzymałość na węzle  - każdy zaczep i po zestawie , były też peknięcia przy wyrzucie... (2015/01/23 13:37)

PanciOxD


Do Hm 80 lepiej robić dłuższe węzły :)

Też tak miałem :/rozwiazaniem było inne wiązanie :)  (2015/01/23 22:21)

mis2900


Tzn jakie ? Akurat przy BT zawsze używam węzła Palomar. (2015/01/23 23:57)

PanciOxD


Ten :) do tej pory mnie nie zawiódł :)
Albo po prostu węzeł bez węzła :) to już gwarancja praktycznie :) (2015/01/24 21:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mis2900


Została mi jeszcze ta HM80 z przeznaczeniem na podkłady. Z ciekawości sprawdziłem i jest tak jak mówisz. Na tym węzle co pokazałeś oraz węzle bez węzła żyłka w porządku.
Rwie się na palomarze i zwykłej pętelce.

Natomiast te wyżej o których napisałem , Sensei Perch i dragon xt69 są dobre na wszystkich węzłach.

Więc podsumowywując , jak ktoś zaczyna przygodę z BT lub niechce zbyt wiele wydawać na żyłki polecam obie w/w. (2015/01/25 00:48)

PanciOxD


No widzisz :)

Metoda prób i błędów. Rzeka nie wybacza tak jak jezioro . Węzły po prostu muszą być solidne :) i czasem warto poświęcić 2 sekundy więcej i jednak wyciągnąć rybkę :) (2015/01/25 21:30)