Boczny trok w wodzie stojącej?

/ 5 odpowiedzi
LapiePlocie


Witam chciałbym się dowiedzieć jak łapać metodą bocznego troku w wodzie stojącej czyli na stawie, pozdrawiam LapiePlocie (2009/12/11 06:08)

tajnos


Polecam Ci artykuł w ostatnim numerze "Wędkarstwo moje hobby " jest tam  doskonały opis tej metody (2009/12/17 20:51)

u?ytkownik22572


Dużo zależy od tego jakie ryby masz w tym stawie, jaka jest przejrzystość wody, czy są zaczepy, jaka pora roku itd Jak podasz te dane, wtedy koledzy na forum chętnie i co najważniejsze trafnie podpowiedzą jak łowić tą metodą. Chociaż mimo wszystko uważam że najłatwiej, jak ktoś Ci pokaże w realu jak łowić tą metodą. (2009/12/18 00:17)

LapiePlocie


Ok. to podaje
Przejrzystość : stosunkowo duża
Ryby : Dożo ale mnie interesuje szczupak, sandacz i okoń.
Głębokość : 0,5-2,5m
Stan Techniczny : jest stosunkowo ciężki choćby ze względu na dużą ilość trzcin i w okresie letnim moczarki i lilii wodnej, ale ja mam zamiar spróbować na wiosnę kiedy nie ma tego całego badylstwa więc...
Zaczepy : Brak (2009/12/18 06:26)

u?ytkownik22572


Jak chcesz próbować wiosną gdy nie ma zielska, to szczupak do końca kwietna a sandacz do końca maja mają okres ochronny. Zostaje Ci okoń, dość chimeryczny wiosną, bo też po tarle ok. kwietnia. Woda jeszcze zimna, więc lepiej będzie reagował na przynęty prowadzone wolno, z długim opadem lub wleczone po dnie. W związku z tym, boczny trok powinien być długi, by twister wolno opadał. Przynęty na okonia raczej z najmniejszych bo brania będą delikatne i niemrawe. Kolory: zazwyczaj zaczynam wiosną od perły, pleksi z brokatem, później motor oil z brokatem, czerwony z brokatem, seledyn z brokatem. (2009/12/18 11:04)