Boczny trok do ciężkiego spiningu

/ 4 odpowiedzi
Witam
Chciałbym Was zapytać, czy jest sens i możliwość zastosowania bocznego troka do dość ciężkiego spinningu. Ponieważ w chwili obecnej mieszkam w Norwegii i od niedawna zaczołem tutaj łowić. Do tej pory łowiłem z brzegu w Fjordzie, głębokość dochodzi tu przy brzegu do około 20 metrów. Dotychczas, używałem dużych blach wahadłowych takich po 20 gr. Chciałbym sie Was poradzić czy jest sens uwiązać taki zestaw na bocznego troka, a mianowicie na jednym z końców założyć ciężarek około 50 gr, natomiast do troka taką większą wahadłowe lub sporego woblera. Zależy mi na tym, żeby ten zestw szybko schodził do dna, oraz żeby przy tym dnie był prowadzony, oraz aby dalej tym rzucić bo samą blachą to trochę licho to idzie:) Czy ma sens coś takiego, czy nie będzie mi się żyłka od ciężarka plątała z blachą? Z Góry dzięki za info:)
irex

Witam.Taki zestaw w połączeniu z blachą raczej będzie się plątał bo blaszka ma kotwicę ,która może zaczepiać się o żyłkę.Zamiast blachy proponowałbym dużą gumę na lekkiej główce i ciężarek na troku o odpowiednio dużej gramaturze. (2012/05/26 09:55)

89krzysztof

Do troka używaj gumek, nie blachy ani woblera, bo jednak te przynęty lepiej prowadzić klasycznie. A jeśli masz twardy kij to brania będą ciężko wyczuwalne.  (2012/05/26 10:18)

radek170793

A ja sobie tak na boku dodam, że przy tak dużym ciężarku na troku, podczas zarzucania wobler mógłby zostać uszkodzony :)) (2012/05/26 12:21)

kasztelan15

podobno w norwegii to biorą na wszystko, (2012/05/27 11:28)