Boczny trok przynęty

/ 9 odpowiedzi
Posiadam wędkę medium light spinn Mikado cw,7-21g. Jakiej gramatury główki mogę do niej stosować?? Czy jest ona dobra do łowienia na boczny trok, czy lepsza będzie delikatniejsza wędka??
89krzysztof

Ja bym dawał główki takie max do 12gram albo i lżejsze. Jak wiadomo guma też waży, a lepiej nie narażać wędki na jakieś przeciążenia.
Na bocznym troku za bardzo się nie znam, ale wydaje mi się, że lepsza byłaby delikatniejsza wędka. (2011/10/29 15:16)

FLO92

do bocznego troka przydala by sie wklejanka ta wedka jest bardzo dobra do normalnego spiningu z lekkimi glowkami czy woblerami (2011/10/29 15:31)

Qoorchuck

Czyli typowo jaziowo-kleniowa? (2011/10/29 16:09)

u?ytkownik102837

Ja na troka mam wędkę 7-14g łowie nią na kanale żerańskim a nieraz na Zegrzu z brzegu, na łódkę mam 7-18g, mam jeszcze  kij od 14-21g używam ją na Zegrzu na sandacze a nieraz na szczupaki. Używam oliwek od 5 do 18 gram. Zależy  to od nurtu i aktywności ryb. (2012/02/12 17:05)

mszpetman

Ja do bocznego troka używam wklejanki Dragon Millenium X- Fine cw. 2-12. Ciężarki to zazwyczaj pałeczki od 6 do 10 g. Jako przynęty to zazwyczaj paproszki w kolorach czerwono- krwistym, motor oil, żółte i zielone, zależy od dnia i od pogdy. (2012/02/20 21:25)

marekzalewski

Witam, właśnie zamówiłem Mikado Lexus Sapphire 260 cw 13 gr. Kijek okoniowy. Sprzedawca, a zarazem mój kumpel łowiąc na tę wędkę na Wiśle zakładał do testów i z potrzeby ciężarki do 30 gram i nic się z wędziskiem nie stało. Wiadomo praca wędki jest inna, ale doświadczenie pozwala niekiedy użyć czegoś cięższego i nadal umieć czytać brania. Ja zamierzam łowić nad Zegrzem i nad Kanałem max 10 gr ciężarkami. Myślę, że spokojnie możesz używać czegoś w granicach 15 - 18 gr plus przynęta. Pozdrawiam (2012/02/22 21:22)

siurdix

Witam,

Podobnie jak kolega marekzalewski jestem w posiadaniu kija Mikado Lexus Sapphire tylko ze mam wersje 240 cw 10 gr. Wędzisko jest rewelacyjne - bardzo delikatne i kapitalnie prowadzi się na nim okonie. Do tego bardzo dobrze leży w ręku. Dla mnie jednak jest to trochę przykrótki kij - kupiłem Daiwe Megaforce Jigger 2,6 cw 3-18 i ta długość mi bardziej odpowiada, ale jest ciut cięższy.
Pozdr, WM (2012/02/22 22:40)

kiwaczek1122

Witam .Ja też łowiłem delikatnymi wklejankami takimi do 15 gr i nic niby się nie działo gdy zakładałem ciężarki ok 25 do 30 gr . Penego razu gdy wyjiłem kij z pokrowca okazało się że kij się przekręcił o parę stopni w prawą stronę . Oczywiście oddałem kij do naprawy gwarancyjnej i tej naprawy mi odmówiono .Fachowcy od razu mi odpowiedzieli jaka była tego przyczyna i się nie mylili . Więc nie polecam przeciązanie kija bo albo pęknie albo z przeciążenia się wykręci . (2012/05/05 21:14)

Dlugi77

Dziś będąc nad jeziorem pierwszy raz użyłem bocznego troka. Łowiłem kijem Shimano Catana BX 240 ML  cw5-20. Założyłem oliwkę około 8 gramową i kij zachowywał się bardzo fajnie. Cały czas obserwując szczytówkę widać było jak obciążenie szoruje po dnie. Każde branie dało się odczuć na wędce. Używałem malutkich twisterków (4cm)w kolorze motoroil, pedalsko różowych (o dziwo łownych :) ), żółtych i na każdego wyciągałem okonki. Ponieważ łowiłem tak pierwszy raz frajda była niesamowita !!!. W samochodzie zostawiłem jeszcze wędkę Mikado Lexus Sapphire Spin i żałowałem, że jej nie wziąłem bo łowienie byłoby pewnie jeszcze przyjemniejsze (2012/05/05 22:03)