Boczny trok przywieszka ?

/ 5 odpowiedzi
Witam . Chciałbym się spytać jakiej wielkości haczyki , jakiej wielkości gumy i najbardziej łowne łowne kolory na boczny trok na okonia . I jeszcze przywieszka jest zrobiona w proporcjach 2.1 dla ciężarka czy jak wy to robicie ? Proszę o porady . I jak dobrać ciężar pałeczki do głębokości .
82marco


Cześć. Więc ja robię tak:

Haczyk dobieram do wielkości gumy, od nr 6 do 10. Stosuje głównie haczyki typowo "węgorzowe" te z dłuższym trzonkiem i oczywiście koloru czarnego. 

Sprawdzone kolory gum na moich łowiskach to głównie czerwony, biały i zielony wszystkie z brokatem, ale spróbuj też z małym pływającym woblerkiem.

Trok wiąże na zwykłej pętli bez potrójnego krętlika, obcinam w ją w 3/4 długości i krótszy koniec jest dla ciężarka, dłuższy na przynętę.

Obciążenie na jeziorze 1-1,5g na 1m głębokości, nad rzeką 2-3g na 1m głębokości w zależności od uciągu wody. 

Pozdrawiam

(2011/09/28 14:58)

Groszek97


Dziękuje za informacje , ale ja myślalem ze krótszy koniec jest dla przynęty , ponieważ pałeczka ma isć po dnie , a przynęta nad dnem i nie zbierać żadnych glonów . Nad glonami ładniej by się prezentowała . O co chodzi ? (2011/09/28 20:49)

82marco


Łowiłem tez i tak jak ty piszesz , ale głównie w rzekach i bez efektów. Ja zostałem nauczony łowic na bocznego z dłuższym końcem dla przynety, ale w wędkarstwie trzeba kombinować :)) popróbuj z dłuższym końcem i krótszym. (2011/09/28 21:12)

mariusz23


Witam . Chciałbym się spytać jakiej wielkości haczyki , jakiej wielkości gumy i najbardziej łowne łowne kolory na boczny trok na okonia . I jeszcze przywieszka jest zrobiona w proporcjach 2.1 dla ciężarka czy jak wy to robicie ? Proszę o porady . I jak dobrać ciężar pałeczki do głębokości .

Siemanko^^

Obciążenie możesz dawać cięższe, nawet na płytszą wodę i masz możliwość posłać gumeczke na bardzo daleko a rybką to nie przeżkadza. Nigdy nie przyjmowałem reguły, że na 1m wody to tam jeden g czy jakoś tak. Większe obciążenie dodatkowo bardziej muska dno i prowokuje większe sztuki. W rzece używam obciążenie nie do głębokości a do uciągu wody ponieważ gdy obławiam w szybkim nurcie to zakładam nawet 12 g wtedy trzyma się dna. Na rzekę lepiej robić trok z gumą krótszy. Prowadzisz zestaw pod prąd i celowo trzymać w nurcie. (2011/09/29 11:21)

82marco


Obciążenie możesz dawać cięższe, nawet na płytszą wodę i masz możliwość posłać gumeczke na bardzo daleko a rybką to nie przeżkadza. Nigdy nie przyjmowałem reguły, że na 1m wody to tam jeden g czy jakoś tak. Większe obciążenie dodatkowo bardziej muska dno i prowokuje większe sztuki. W rzece używam obciążenie nie do głębokości a do uciągu wody ponieważ gdy obławiam w szybkim nurcie to zakładam nawet 12 g wtedy trzyma się dna. Na rzekę lepiej robić trok z gumą krótszy. Prowadzisz zestaw pod prąd i celowo trzymać w nurcie.

Ja się trzymam tej reguły, sam nie wiem nawet dlaczego :) chyba gdzieś to przeczytałem w jakiejś książce i jak na razie u mnie się sprawdza. Z cięższymi ciężarkami nie mam nawet możliwości spróbować, mój kij do bocznego by nie wytrzymał :P.

Też z ciekawością poczytam jak inni koledzy łowią z trokiem, ponieważ w tej metodzie jestem praktycznie samoukiem i każda wiedza się przyda.

(2011/09/29 15:06)