Zaloguj się do konta

Boczny trok, a skręcanie się żyłki...

utworzono: 2011/06/08 01:36
WojtekG

Witam ponownie na forum z kolejnym zapytaniem jak i problemem :/

Podczas wędkowania na boczny trok skręca mi się żyłka (linka na której jest obciążenie z linką na której jest przynęta) czy to normalne w tej metodzie? Dodam, że łowię na jeziorze zaporowym i rzece z niezbyt dużym uciągiem.

Czytając forum zauważyłem, że jest możliwość łowienia na "boczniaka" z zastosowaniem potrójnego krętlika lecz większość wypowiedzi jest za tym, że zestaw się plącze.

Wpadłem na pomysł aby zastosować zwykły a nie potrójny krętlik. Żyłkę główną i żyłkę z obciążeniem połączyć na jednym oczku krętlika, natomiast przynętę na drugim oczku krętlika.

Czy ktoś z Was próbował takie rozwiązanie? Jak myślicie sprawdzi się, czy tylko moja wyobraźnia mnie poniosła? ;) Czekam na wasze opinie, podpowiedzi i ewentualne słowa krytyki których pewnie nie braknie (takie myśli mnie naszły podczas pisania tego posta).

Tak więc czekam na wypowiedzi...
[2011-06-08 01:36]

ZanderHunter

Witaj kolego mogę Ci podpowiedzieć żebyś spróbował łowic w ten sposób że jeżeli stosujesz plecionkę jako główną linkę zastosuj przypon z żyłki o długości w granicach 50cm i połącz go z plecionką krętlikiem a haczyk z oczkiem przywiąż w połowie długości bezpośrednio do żyłki (ważne! żeby stał prostopadle tak jak do metody drop shot) będziesz miał rozwiązany problem z skręcającą się żyłką a brania będziesz odczuwał jeszcze lepiej niż z bocznym trokiem.

Pozdrawiam.
[2011-06-10 18:11]

Irlandia Wedkarstwo

Miałem ten sam problem i zamiast plecionki odchodzącej od potrójnego krętlika, przywiązałem fluorokarbon, który jest znacznie sztywniejszy i dzięki temu zdecydowanie mniej się plącze, nie wpłynęło to w żaden sposób na liczbę brań. Przywiązałem go zarówno do obciążenia jak i do przynęty,  naprawdę pomogło.
[2011-06-13 01:23]

kch65

Potwierdzam że metoda kolegi Edi 1011 jest najlepsza (trok zawiązany na żyłce i cała konstrukcja troka dowiązana za pomocą krętlika do plecionki). Sam ją stosuję łowiąc na plecionkę. Jeżeli żyłkę zawiązać do trójnika to problemem będzie plątanie się jej z plecionką
[2011-06-13 07:32]

Elwuo

Wiam. Bawicie sie w jakies plecionki krentliki.. poco? masz zyłkę na boczny trok 0.16 robisz pętelkę jak bys chciał wiązać przypon ( ta pentelka ma miec około 70cm) potem przecinasz ją nie na środku tylko w 1/3 ten pentelki.. tak zeby po przecieciu jedna strona miała 1m dlugosci druga 40 potem do tej 1m za pomocą kretlika pojedyńczego dowiązujesz plecionke 0.12 potem wiązesz do krotszego konca ciezarek a do dluzszego haczyk i paprocha i cieszysz sie łowieniem ta metoda jest sprawdzona nie plącze sie..

Pozdrawiam

[2011-06-13 09:23]