Boczny trok a kopytko.

/ 5 odpowiedzi
Witam wszystkich, jestem świeży w temacie łowienia na boczny trok, więc proszę o delikatne słowa krytyki jakby co :)

A więc mój problem polega na tym, że zakładając kopytko na boczny trok przynęta nie pracuje jak powinna (obraca się wokół własnej osi).

Moje pytanie jest takie: czy łowienie na boczny trok jest możliwe z zastosowaniem kopytka?

Jeżeli chodzi o paprochy to pracują dobrze i jakieś tam wyniki na nich mam. Ale co z kopytkiem?
Szczypek95


ja tez zaczynam ale spróbuj moze inaczej uzbroić twoje kopytko :D  (2011/06/06 16:52)

pawel1121


Osobiście nie polecam Ci aby łowić na trok boczny z kopytkiem. Też próbowałem ale tak jak właśnie napisałeś kopytko nie chodziło tak jak chodzi na główce. Ja jak łowie na trok boczny to tylko na twisterki (paproszki)... Wg mnie najlepiej sprawdzają się 2 kolory. Jasnozielony z brokatem i jasnoczerwony również z brokatem.  (2011/06/07 00:31)

kch65


Można spróbować uzbroić kopytko przy troku w choćby najlżejszą główkę, to powinno ustabilizować je w czasie ściągania. Problemem mogą być częściej występujące zaczepy przy wolnym ciągnięciu przynęty. (2011/06/07 08:16)

WojtekG


Dzięki za podpowiedzi.

kch65 z tą główką też myślałem ale jakoś się nie zdecydowałem. Wypróbuje być może w weekend lub w tygodniu (jak znajdę czas)

pawel1121 co do Twoich kolorów to ewentualnie ten jasnozielony spisuje się na moim łowisku ale dodam że musiałby mieć podwójny ogonek i w odcieniu czerwieni i jeszcze bez brokatu. Jasnoczerwonych twisterków z brokatem rybki u mnie nie ruszają.

Co łowisko to inne potrzeby :D (2011/06/07 09:36)

pawel1121


Ja akurat łowie na odrze w portach np. w ścinawie to mi się spisują te kolory. Na inne kolory nie łowie bo się do tego przyzwyczaiłem ;). No i często się te krótkie szczupaczki czepiają... także na 1 wyjazd na spining biorę zawsze po 5 twisterków bo szczupaczki lubią obcinać ;) (2011/06/09 23:47)