Zaloguj się do konta

Boczny trok czy agrafka wpływa negatywnie na brani

utworzono: 2011/01/16 11:06
markus76

witam.
czy zamontowanie małej agrafki w celu szybkiej zmiany kolorów paprochów nie wpłynie ujemnie na brania okonia?
[2011-01-16 11:06]

szuler666

nie ma potrzeby dodawac dodatkowego elementu do zestawu tak samo szybko zmienisz gumke na haczyku [2011-01-16 11:17]

markus76

nie ma potrzeby dodawac dodatkowego elementu do zestawu tak samo szybko zmienisz gumke na haczyku

w sumie tak też można ale po kilkakrotnym zdejmowaniu i zakładaniu tej samej gumki chyba będzie ona do niczego
[2011-01-16 11:25]

toms72

Kolego pewnie nastawiasz się na okonie. Ja zmieniam zawsze gumki koszt w sumie niewielki wiadomo w końcu "materiał się zmęczy". Z agrafką nie kombinowałem ale wiadomo im więcej kombinacji tym mniej korzystnie.
[2011-01-16 11:39]

szuler666

w sumie tak też można ale po kilkakrotnym zdejmowaniu i zakładaniu tej samej gumki chyba będzie ona do niczego

okoniom to nie przeszkadza a koszt zuzycia jest minimalny wiecej trace gumek na zaczepach niz przez ich zdejmowanie

[2011-01-16 11:46]

W moim przypadku agrafki ogromnie wpływają na brania. Nie mówię o bocznym troku ponieważ ta metoda nie należy do moich ulubionych. Sądzę ze w tej metodzie moje prawo sprawdzi się tak samo. Przynęty na boczny trok są raczej z założenia małe a agrafka całkowicie niszczy estetykę przynęty, co dostrzegają ryby, zwłaszcza okonie.
[2011-01-16 11:48]

pstrag222

kiedyś stosowałem pętle rozcinając ja tworzył mi się zestaw do tej metody. teraz stosuje mikro agrafkę z krętlikiem. i nie widzę różnicy w braniach a do tego mogę stosować przypony rożnej średnicy i długości wymusiły na mnie to inni zawodnicy startujący na zawodach po prostu łowili więcej ryb. stosując przypony najczęściej 0.10. a zestaw torby zwiększył sie tylko o drabinke z przyponami.
[2011-01-16 14:23]

1z2z3z4

kolego jak Ci szkoda kasy - to kup na allegro zestaw gumek - ja tak zrobiłem jesienią i za zestaw bardzo fajnych zapłaciłem około 30 groszy za sztukę. A wiązanie stalówek agrafek i innych udziwnień do troka jak dal mnie mija się z celem. Stosując delikatny zestaw tj. kija do 10 g doczepianie jakiś udziwnień psuje finezję tej metody...
[2011-01-16 18:44]

pstrag222

kolego jak Ci szkoda kasy - to kup na allegro zestaw gumek - ja tak zrobiłem jesienią i za zestaw bardzo fajnych zapłaciłem około 30 groszy za sztukę. A wiązanie stalówek agrafek i innych udziwnień do troka jak dal mnie mija się z celem. Stosując delikatny zestaw tj. kija do 10 g doczepianie jakiś udziwnień psuje finezję tej metody...

każdy ma swoje sposoby. które innym wydaja sie dziwne a w gruncie rzeczy w cale nic nie psuja. wręcz przeciwnie pomagają. mikro agrafka jest na prawdę przydatna

[2011-01-16 19:24]

fkuzi555

moglbys pokazac rysunek albo foto Twojego zestawu? zaciekawilo mnie to z mikroagrafka, bo tez lowie na troka z petli rozcinanej... chodzi mi glownie o to, jak i gdzie mocujesz ta agrafke. [2011-01-16 19:34]

pstrag222

moglbys pokazac rysunek albo foto Twojego zestawu? zaciekawilo mnie to z mikroagrafka, bo tez lowie na troka z petli rozcinanej... chodzi mi glownie o to, jak i gdzie mocujesz ta agrafke.

moge ci pokazac zdjecia ale nie dzisiaj bo mam problem ze zdjeciami wyskakuje mi za dozy rozmiar zdjec
[2011-01-16 19:43]