Zaloguj się do konta

Boczny trok - jaka guma

utworzono: 2010/05/26 19:08
stasiu311997

Tyle się naczytałem na temat bocznego troku i nic.



Na boczny trok łowie łącznie ok 70 godz nad wodą i złapałem 1 okonia

Proszę o poradę jaka gumka  lub wirówka.

Pozdrawiam.
[2010-05-26 19:08]

kaugustyn13

Witam. ja na boczny trok stosuje twisterki rozmiar 4 kolor od granatu przez braz az do czarnego to na czysta wode. jesli chodzi o troche metniejsze jeziora to tylko kolor perla a w czasie deszczu seledynki. pozdrawiam.
[2010-05-26 19:41]

stasiu311997

a czy można założyć Kopyto lub Predatora na troka
[2010-05-26 19:43]

na bocznego troka mozesz zalozyc wszystko kopyt twistery blaszki nawet woblery tylko musza byc plywajace [2010-05-26 20:24]

Mosiadz23

na początek proponuję ci twistery są o wiele skuteczniejsze na okonie i pałeczkę lub oliwkę cięższą lepiej czujesz dno skręcaj wolno i do tego ruszaj kijem podrywaj delikatnie czasem stawaj

jeśli chodzi o gumy to z 2 ogonkami są dobre z jednym też

kolor : czerwony , biały , u mnie jest pewniakiem taki przezroczysty z brokatem w środku jak jest w wodzie i mamy słońce świeci na niebiesko (polecam)

jeśli w danym miejscu nie masz brania na jedna gumę zmieniaj na inna okoń jest wybredny , to jak nic nie daje zmieniaj stanowisko .

wypatruj drobnicę okonie zawsze siedzą nie daleko drobnicy ale również przy trzcinach czy jakiś zaczepów na dnie kije krzaki wodorosty .

ważna uwaga żyłka do połowu okoni żyłka 0.18 to maksymalna przynęta pracuje naturalnie

pozdrawiam i dużo cierpliwości życzę to klucz do sukcesu
[2010-05-26 20:32]

moim zdanie na  troka najlepiej sie sprawdza 3cm twister (fiolet z brokatem) i  ciezarek 8g.  ale i wszelkiego motor oil z  pieprzem (czrny brokat). dlugosc zylki do ciezarka to jakies 25cm a twistera 50cm ja tak lowie i efektysa calkiem zadowalajace:) zaplaem kilkaszczupakaow na takizestaw co prawda nie mialy wymiary ale duzo im nie brakowalo, oczywiscie wszystkie ladowaly do wody.  [2010-05-27 11:56]

z ty trokiem to mozna sie bawic w rozne długosci
[2010-05-27 11:57]

Mosiadz23

z ty trokiem to mozna sie bawic w rozne długosci

 
Długość sam sobie stosujesz  nawet do 50 cm pozdrawiam
[2010-05-27 12:57]

z ty trokiem to mozna sie bawic w rozne długosci

 
Długość sam sobie stosujesz  nawet do 50 cm pozdrawiam
 ja stosuje nawet do metra. a trok z ciezarkiem zazwyczaj 25 lub 50 cm

[2010-05-27 13:00]

Fish-Killer

Witam na troczek łowie już dość długo i mam kilka swoich nawyków ale może i tobie się one sprawdzą .
Co do doługośći to przeważnie robie tak skladam  żyłkę w dwa łapie za jedne koniec a drugi przykładam do ramienia w miejscu barku (to jest długość  żyłki z kturej zrobisz pętle do troka)
wiążę ja i przecinam tak aby trok do cieżarka był krutszy o jakieś 15cm.
Jesli brania są bardzo słabe to robie dłuższy trok do gumy.

Jesli chodzi o przynety nie stosuje gum większych niż nr2 na okonia to najlepsze rozmiary ważne żeby mialy dużo brokatu w sobie bo gdy zostawisz zestaw do opadu się świetnie się blyszczą i to jest bardzo ważne. Na takie małe gumy trafia się też dość dużo szczupaków co nie powinno cie zaskoczyć ;)

Ciężarki i żyłke dobieram do kija na który łowie ale nie daje żyłki grubszej jak 0,16 i cieńszej jak 0,14 bo gdy się trafi cos większego to było by ciężko. Ciężarki dobieram do CW kija mam akurat SENSEI ultrafast spin 260 CW ma do 12g wiec ciężarki stosuje w granicach 1/2CW jeśli mocno wieje daje 8g ale to wystarczy nawet na duże wiatry stosuje tylko oliwki bo w pałeczki jest czasem więcej pobić niż w gume.

Miłego Łowienia                                


[2010-05-29 05:46]

 ja robilem to tak
 -dlugosc troka uzalezniam od intensywnosci bran (nie skubia to dlugi trok nawet 1 metr i jak biora to krutki)
-haczyk jaki wiaze to haczyk z oczkiem
-ciezar paleczki badz oliwki do 15gram
-nie stosuje kretlikow bo sie bardziej placze - lepiej z zylki zawiazac
-na haczyk najpierw zakladam bialy maly koralik (ma on przez srodek otwor bo kiedys sluzyl jako ozdoba szyji mojej drugiej polowy)
-koralik dobieram tak zeby sie dalo zalozyc na haczyk ale zeby sie zatrzymal na oczku haczyka
-koralik powoduje to ze przyneta na troku opada jeszcze wolniej - albo wogole
-pozniej zakladam paproszka - kolor uzalezniony od przezroczystosci wody - przejrzysta woda to paproch przezroczysty z brokatem (koniecznie) ciemna woda na odwrot
-kolej na rzut - opad i sie zaczyna
-podciagniecie okolo metra przerwa i tak dalej

zdarza sie ze sa takie brania ze szczytowka sie lekko ugina - zacinamy i nic - i tak co chwile -
sposob jest taki ze trzeba odczekac chwile bo wtedy okon zasysa nasza prznete a my mu ja wyrywamy

zlowilem w ten sposob naprawde duzo okoni -a bywaly i takie ponad 30cm i 2 sztuki 40cm szczupak tez sie zdarza ale to zalezy od lowiska - trzeba miec odpowiedni kij do tej metody bo brania bywaja naprawde delikatne - widzialem niektorych wedkarzy jak rzucali zestaw do wody i zwijali jak klasyczny spinning - ale moim zdaniem w tej metodzie chodzi wlasnie o opad -dlatego nie obciaza sie samej przynety -  wtedy jest najwiecej bran - pozdr
[2010-05-29 16:35]

celkowski

Zgodze sie z przedmowca,ale jedna rzecz moge Ci doradzic,zamiast koralikow nabij przez oczko haczka kuleczke steropianu,w ten sposob nigdy nie opadnie ci przyneta,yawsze bedzie nieco nad dnem.

Co do techniki prowdzenia na boczny trok stosuje dwie sprawdzone techniki :

1 - Polega na przeciaganiu wedk,szczytowkii i wlapywaniu luzu na zylce.
W ten sposob ciezarek caly czas rysuje po dnie.Do tej techniki najleprza jest wedka wklejanka do 10gr wzrzutu

2 - Polega na technice z podbicia.Poszarpujemy szczytowka i delikatnie zwijamy luz zylki.
Do tej techniki polecam wedke z akcja paraboliczna  do 10gr wzrzutu.

Co do samych ciezarkow,sa dwa typy :

1 - paleczka, dobra na muliste dno

2 - oliwka,dobra na twarde,kamieniste dno,gdzie rowniez jest duzo zaczepow
[2010-05-29 19:19]