Zaloguj się do konta

Boczny trok-Wasze doświadczenia.

utworzono: 2011/06/15 22:24
bartbmp

Witam. Znalazłem taki oto filmik na youtubie

https://www.youtube.com/watch?v=8erzFd4CyJM

Teraz pytanie, jako że kolega stosuje troszkę mniej klasyczny zestaw na trok. Czy też tak wędkujcie? W jakich warunkach bardziej sprawdza wam się dłuższy odcinek przy ciężarku? Sam jeszcze nie próbowałm, ale sprawdzę :)

No i ogólnie zachęcam do wymiany doświadczeń związnych z trokiem.

Pozdrawiam

[2011-06-15 22:24]

kadim

Przeraża mnie sposób w jaki ten gość z tego filmu traktuje garbuski (rzucając je do wody), w 8-mej minucie złowiony okoń pewnie po godzinie wypłynął do góry brzuchem. Ja stosuję na Narwi dłuższy trok, oliwka 15 gramowa trok około 30 do 45 cm i haczyk na żyłce od 40 do 55 cm ale to moja metoda jak na tą chwilę skuteczna bo garbuski łapią się spore. Twisterek ciemnozielony z brokatem. Pzd.
[2011-06-15 22:52]

darecki969

Witam,ja stosuje i jest dobrą metodą czy to na stojącą czy bieżącą wodę.Robię pętle pół metrową. Odmierzam pół pętli na pół i tą połówkę na poł.I do krótszego kawałka ciężarek a do dłuższego haczyk.A na niego twister,ripper itp.Mam nadzieje że nie jest zbytnio trudne?Połamania napisz jak wyniki.P.s.  I nie zwijaj cały czas żyłki czy plecionki,tylko patrząc się na szczytówkę podciągasz wedkę do góry czy do brzegu nie skręcając żyłki!Nawijasz wtedy gdy wracasz wedką do kierunku wody,bez luzu na żyłce kontrolując lekko napiętą szczytówkę.Szurasz po dnie,czasami szarpnij do góry.pozdrawiam,Darecki. [2011-06-15 23:10]

zorro

kadim... myśle że tylko w tym roku wypuścilem wiecej okoni, niżeli Ty przez cale życie... mogę oczywiscie sie mylić, jednak że ja mam tego dowody, w postaci filmow i zdjec... Czekam na Twoje:) 

Moje doswiadczenie wędkarskie, fotograficzne, jak i stylistyczne, pozwoliło mi wytawiać zdjęcia oraz artykuły z najlepszymi w polsce. <skromny> ;p i nikt jeszcze nie powiedział ze źle obchodze sie z rybami (gdyż wszystkie wypuszczam). Zapodaj jakims filmem, zdjeciem, bądz co kolwiek, z dziedziny C&R - wtedy dalej pokonwersujemy:)

Pozdrawiam

[2011-06-15 23:55]