Błystka obrotowa hand-made

/ 5 odpowiedzi
szperając dzisiaj po rożnych filmikach natrafiłem na odcinek programu no właśnie zapomniałem jakiego no ten co leci na trwam w którym pewien pan składał sobie błystkę zajmowało mu to od 3 - 10 minut wiec pomyślałem sobie że też spróbuje :)))  przeszukując allegro natrafilem na sprzedawce ----> http://allegro.pl/listing/user.php/run?p=1&us_id=25255066 który handluje korpusami skrzydełkami drucikami i strzemiączkami do blaszek i innych przynęt po podliczeniu wyszło mi ze za około 20 zł mam 10 obrotowek rozmiar 1 (takich najczęściej używam ) bez koralików i kotwic jak myślicie będzie mi się to opłacało a może kupowaliście coś u tego pan i wiecie jak wyglądają wyroby które sprzedaje
einstein25

Na początku chciałbym cię uprzedzić że zrobienie dobrej obrotówki nie jest prostą sprawą.A składanie ich samemu ma według mnie sens tylko wtedy gdy chcesz dopasować błystkę do łowiska w którym łowisz,np lekki korpus i duża paletka przy połowie szczupaków w zarośniętych zbiornikach lub mniejsza paletka i cięższy korpusik przy połowie ryb w rzecznych rynnach.Poza tym dochodzi praca jaką chcesz uzyskać która zależy od kształtu wielkości i grubości blaszki z jakiej zrobiony jest listek.A co do oferty z allegro to do zrobienia obrotówki to brakuje u tego pana stożków i dobrze wypolerowanych kulek w różnych rozmiarach.Nie chcę cię zniechęcać do konstruowania  własnych przynęt bo nic nie zastąpi satysfakcji z ryby złowionej na własnoręcznie wykonaną przynętę,wręcz przeciwnie.Chcę  tylko żebyś nie zniechęcił się z powodu niepowodzenia związanego z nieprzemyślaną decyzją.
                                                               Życzę sukcesów. (2012/06/23 16:25)

michal-koscik

W pełni popieram wszelkie zamiary tworzenia własnych przynęt i innych, niezbędnych wędkowaniu akcesoriów. To cenne, że wielu kolegów traktuje nasze hobby wielopłaszczyznowo, z tworzeniem własnych projektów wiąże się przecież postęp i innowacyjność. Dzisiaj, czerpiąc z dobrodziejstwa internetu, start w rękodzielnictwie jest znacznie ułatwiony. Wypada tylko życzyć koledze ciekawych i skutecznych w praktyce obrotówek. Mam nadzieję, że podzielisz się z nami efektami swojej pracy. Dodam jeszcze, że druty, korpusy, chwościki możesz wytwarzać we własnym zakresie, w zasadzie z gotowych wyrobów na początek będziesz potrzebował jedynie paletek i drobnicy w postaci koralików czy stożków. Po pewnym czasie zapewne zaczniesz wytwarzać własne, czego Ci życzę. Pozdrawiam. (2012/06/23 17:13)

JOPEK1971

W pełni popieram wszelkie zamiary tworzenia własnych przynęt i innych, niezbędnych wędkowaniu akcesoriów. To cenne, że wielu kolegów traktuje nasze hobby wielopłaszczyznowo, z tworzeniem własnych projektów wiąże się przecież postęp i innowacyjność. Dzisiaj, czerpiąc z dobrodziejstwa internetu, start w rękodzielnictwie jest znacznie ułatwiony. Wypada tylko życzyć koledze ciekawych i skutecznych w praktyce obrotówek. Mam nadzieję, że podzielisz się z nami efektami swojej pracy. Dodam jeszcze, że druty, korpusy, chwościki możesz wytwarzać we własnym zakresie, w zasadzie z gotowych wyrobów na początek będziesz potrzebował jedynie paletek i drobnicy w postaci koralików czy stożków. Po pewnym czasie zapewne zaczniesz wytwarzać własne, czego Ci życzę. Pozdrawiam.
Ja też tego tobie życzę.Pozdrawiam.
(2012/06/23 17:22)

jakubnob

dzięki dzięki
a i wiem czego jeszcze brakuje pan z trwam wszystko ładnie wytłumaczy ze potrzebne są baryłki rożnej wielkości które muszą ciasno wchodzić na drut oraz storzki który bardzo mocno wpływają na praca

i każdą cześć warto przeszlifować bardzo drobnym pilniczkiem przy otworach bo podczas produkcji na tych częściach powstają grudki

ludzie mówią ze ten film to amatorszczyzna nic nie wnosi a porady są beznadziejne lecz mi bardzo pomógł TRWAM rządzi

z zakupem się wstrzymam lato przeżyje na sklepowych przynętach ale jesienią produkcja ruszy na pewno się pochwale

okonie strzęście się nadchodzę xDDD (2012/06/23 17:59)

jakubnob

strzeżcie się* oj ten wędkujący słownik mnie nie rozumie xDDD sry... za dwa posty (2012/06/23 18:02)