Zaloguj się do konta

Błystka - błystka czyszczenie błystek

utworzono: 2009/12/09 19:19
krisskowron

Witam! Mam pytanie do Kolegów - czym w warunkach domowych skutecznie można oczyścić błystki z rdzy, która wdaje się gdzieniegdzie w blachę wahadłówek, jakie wyciągnąłem z piwnicy? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
[2009-12-09 19:19]

Norbert Stolarczyk

Ja moczę w środkach do higieny łazienek np "kamień i rdza" a konkretnie baterii wodnych następnie płucze w bieżącej wodzie dokładnie suszę i mam zamiar zakonserwować wazeliną techniczną w płynie
[2009-12-09 19:22]

marekrav

Witam
    Czytałem w jednym z ostatnich numerów jakiejś gazety wędkarskie (WP albo WW, nie pamietam) że problem ten można załatwić wrzucając blache do szklanki z alkazecerem (tą cudowną tabletką na kaca) !!! Osobiście tego nie sprawdzałem (to znaczy czyszczenia błystek) Ale warto sprubować Jak boisz się że może stać sie coś złego, wyprubuj na mniej atrakcyjnej blaszce!
Pozdrawiam! [2009-12-09 19:28]

loli_83

Ja sprawdzałem i niestety nie pomogło... :)
[2009-12-09 19:29]

krisskowron

Dzięki Wam Panowie za szybką odp. W międzyczasie wyczytałem na jakimś forum archeologów-amatorów, że można metalowe przedmioty oczyścić z rdzy maczając je w occie. Spróbuję. Z tymi tabletkami na kaca spróbuję też ale później bo na razie nie mam (tabletek, kaca zresztą też:)), zobaczymy jeszcze ze środkami z łazienki, o ile żona mnie nie pogoni. raz jeszcze dzięki  i pozdr.
[2009-12-09 19:35]

marekrav

To znaczy na kaca czy na rdze?! ;) ha ha ha

[2009-12-09 19:43]

loli_83

HE HE... Na kaca pomaga ale na rdze nie za bardzo... ;) Wypróbuję sposób kol. norbiko1. Pozdrawiam
[2009-12-09 19:56]

Norbert Stolarczyk

Działa panowie, działa :)
[2009-12-09 19:59]

Osobiście używam na zardzewiałe błystki wełny metalowej (do kupienia w sklepach z różnym żelastwem). Na błystki zaśniedziałe używam pasty polerskiej do polerowania ręcznego (do kupienia w marketach budowlanych, czasem u jubilera). Jak błystka zardzewieje, szczególnie po moczeniu w wodzie morskiej to już będzie rdzewieć, nawet pod niklem. Metalowa wełna przywraca ją do blasku w minutę.
[2009-12-09 20:15]

marski

Pasta do zębów ,szczoteczka ,a jak nie daje rady to pasta tempo do usuwania rys z lakieru samochodu .
[2009-12-09 20:21]

Waldi Fish

Z octem to byłbym ostrożny jako, że jest to roztwór kwasu octowego, który też lubi reagować z metalami, Jeżeli warstwa ochronna jest naruszona i pojawia się rdza, to ocet może reagować z metalem. Można zastosować odrdzewiacz, potem wyczyścić, a następnie zabezpieczyć wazeliną techniczną. Zjawisko korozji może się pojawić, jeśli po łowieniu nie damy wyschnąć naszym blachom i zamkniemy je gdzieś, gdzie nie ma przewiewu.  Dobrze jest najpierw opłukać je w czystej wodzie i pozwolić wyschnąć, wtedy niebezpieczeństwo korozji jest minimalne.
[2009-12-12 02:05]

tomiczek22

Moje wahadłówki czyszczę środkiem do mycia łazienek a następnie poleruje środkiem WD-40.I blaszki wyglądają jak nowe.
[2009-12-12 10:17]