Blue Arc, Zauber czy Zalt Arc ?

/ 19 odpowiedzi

Witam,

jestem na etapie poszukiwania kołowrotka do spinningu (najlepiej coś w rozmiarze 3000 - 4000).

Która Waszym zdaniem propozycja (z niżej podanych) byłaby najbardzej odpowiednia. Dodam, że łowię głównie gumami 3-4 calowymi na główkach do 15 g. Oto moje typy:

1) Ryobi Zauber

2) Spro Blue Arc

3) Spro Zalt Arc

piotrcarp


Zalezy jaki to kijek ale do takiej gramatury najlepiej wielkosc 4000 bo jest wiekszy i bardziej wytrzymaly i tego ZaltArca moge polecic bo kreci plynnie nie ma luzow i co wazne lozysko w rolce nie szumi co w Zauberach jest normalne. BlueArca mialem tylko w rekach ale mial wieksze luzy niz Zalt i dlatego kupilem Zalta:) A tu mozesz zerknac jak wyglada jego srodek http://www.forum.wedkuje.pl/f,konserwacja-kolowrotkow,701377,0.html (2014/01/18 09:51)

u?ytkownik155838


Ja mogę ci opisać w kilku słowach zaubera, dobry kołowrotek za dobre pieniądze, ale ma jedną wadę składana korbka i tam po jakimś czasie powstaje luz. W wersji CF zostało to poprawione.Blue i Zalt dobre kołowrotki. Od Spro polecił bym ci Red Arc na allegro kupisz go za 250 + wysyłka. (2014/01/18 12:23)

kanikadze


Witam. Po pierwsze stwierdzenie że red arc 4000 jest mocniejszy niż 3000 to kompletna bzdura, ponieważ jak w jednym jak i w drugim korpus i mechanizm jest taki sam różni się tylko wielkością szpuli i rotora, mam obydwie wielkości więc mogę sobie porównać, red arc na 4 sztuki i jestem z nich bardzo zadowolony, używam ich wyłącznie do spiningu, (szczupak,sandacz-ciężki opad główka 40 gram +guma 8-12 cm,pstrąg, kleń), co do wielkości kołowrotka to śmiało możesz brać 4000 (2014/01/18 12:49)

grzegorz not


Dzięki za swoje spostrzeżenia.

Co do Zaubera to ma jeszcze jeden minus a mianowicie brak zapasowej szpuli w komplecie. Więc wszystko podąża w kierunku Spro. Brałem jeszcze wcześniej pod uwagę Spro Opera ale mało opinii na jego temat w necie.

Reda nie brałem pod uwagę tylko i wyłącznie z powodu jego koloru...po prostu mi się nie podoba.

(2014/01/18 12:59)

kanikadze


Kolor, kwestia gustu ale się poważnie nad nim zastanów, bo to naprawdę dobry kołowrotek za te pieniądze, nawet przeglądając zdjęcia zwróć uwagę że wielu wędkarzy go używa, znikąd to się samo nie bierze. (2014/01/18 13:15)

bonek18


Ja posiadam blue Arca i red arca. Blue arca dostałem od kumpla. służył mu długo na ciężkim sandaczowym sprzęcie. Ja go dalej używam, ma już lekki szum ale hamulec dalej nie zawodny. Jak na kilkuletni kołowrotek dla mnie super sprawa. Reda używam jakieś 1,5roku i na razie rewelka. Oba kręcioły godne polecenia. (2014/01/18 14:11)

grzegorz not


Ja posiadam blue Arca i red arca. Blue arca dostałem od kumpla. służył mu długo na ciężkim sandaczowym sprzęcie. Ja go dalej używam, ma już lekki szum ale hamulec dalej nie zawodny. Jak na kilkuletni kołowrotek dla mnie super sprawa. Reda używam jakieś 1,5roku i na razie rewelka. Oba kręcioły godne polecenia.

A który model Blue Arca posiadasz? 7... czy 9...?

(2014/01/18 16:19)

grzegorz not


A sądzicie o kręciołku Ryobi Arctica? (2014/01/18 17:53)

bony20


ZAUBER 4000, plecionkę układa wzorowo, odkąd go mam zero splątań (lekki wobler, ciężka guma, rzuty pod wiatr itp). Polecam (2014/01/18 19:37)

bonek18


blue arc tuff body 9300 (2014/01/18 22:36)

szulon1


Mam spro red-arc,opere hypelite i zaubera cf,ze wszystkich smialo moge polecic opere,najbardziej plynna praca 12 lozysk.zas red arc plynny hamulec,zauber cf wydaje dziwne dzwieki jak pada deszcz i zmoknie,ale kreci aksamitnie.zalt-a nie mam ale ma wiele pozytywnych opinii,ma tez ceramiczne lozysko rolki i pozostale lozystka ze stali nierdzewnej co przyda sie w morskich polowach,mam nadzieje ze troszke pomoglem.pozdro i polamania! (2014/01/19 03:01)

grzegorz not


Dzięki wszystkim za odpowiedzi! (2014/01/22 08:31)

grzegorz not


A więc mam już pewne typy do wyboru. Niestety raczej nie będzie możliwości pokręcenia nimi przed zakupem (wysyłka) więc muszę dokonać wyboru.

Kołowrotek SPRO spin BLUE ARC TUFF-BODY W/S 9300
Kołowrotek SPRO spin OPERA W/S 12400
Kołowrotek SPRO spin ZALT ARC XS 7300
KOŁOWROTEK RYOBI ARCTICA 3000FD

 

W Operze ciekawi mnie to, że w zapasie jest grafitowa szpulka...

Dla urozmaicenia dodałem coś ze stajni Ryobi...a mianowicie Arctica...myślicie, że warto zawracać sobie nim głowę?

(2014/01/22 13:09)

aldente


Ryobi Zauber i  Blue Arc sa identyczne w budowie. To ta sama firma.
Kolowrotki Spro Red Arc maja na Zachodzie swietna renome...Sa solidne i wielu wedkarzy daje im pierwszenstwo przed podobnymi wielkoscia porownywalnymi Shimano.
Do wedkowania w wodzie slodkiej polecam Ci albo Red Arc 10300 albo 10400. (10 lozysk i szpula 3 lub 4 tysiace)
Rowniez Blue Arc 9300 jest doskonaly. Sam mam obydwa od 2 lat na srednich spiningach i jestem z nich bardzo zadowolony. Zero jakichkolwiek problemow.
Zarowno Red Arc jak i Blue Arc serii 9000 na przekladnie slimakowa, ktora jest po prostu mocniejsza i lepsza przy nawijaniu zylki lub plecionki. Blue Arc serii 7000 tej przekladni jeszcze nie ma!
Tak samo Zalt Arc 7300  jest doskonaly i nadaje sie oprocz spiningowania w wodzie slodkiej rowniez i na wody slone.
Osobiscie wybralbym RA 10400 na sredni spinning  i BA 9300 na lzejszy spinning.
Pozdrowka:-) (2014/01/22 15:22)

grzegorz not


Ryobi Zauber i  Blue Arc sa identyczne w budowie. To ta sama firma.
Kolowrotki Spro Red Arc maja na Zachodzie swietna renome...Sa solidne i wielu wedkarzy daje im pierwszenstwo przed podobnymi wielkoscia porownywalnymi Shimano.
Do wedkowania w wodzie slodkiej polecam Ci albo Red Arc 10300 albo 10400. (10 lozysk i szpula 3 lub 4 tysiace)
Rowniez Blue Arc 9300 jest doskonaly. Sam mam obydwa od 2 lat na srednich spiningach i jestem z nich bardzo zadowolony. Zero jakichkolwiek problemow.
Zarowno Red Arc jak i Blue Arc serii 9000 na przekladnie slimakowa, ktora jest po prostu mocniejsza i lepsza przy nawijaniu zylki lub plecionki. Blue Arc serii 7000 tej przekladni jeszcze nie ma!
Tak samo Zalt Arc 7300  jest doskonaly i nadaje sie oprocz spiningowania w wodzie slodkiej rowniez i na wody slone.
Osobiscie wybralbym RA 10400 na sredni spinning  i BA 9300 na lzejszy spinning.
Pozdrowka:-)

 

Dzięki bardzo za odpowiedź. Wszystko wskazuje na to, że wybór padnie na Blue Arca 930.

(2014/01/22 15:47)

mario84


każdy z tych młynków to dobra opcja (2014/01/22 18:06)

szulon1


jesli chodzi o opere,jak napisales rozmiar 400 ma inne przelozenie,jest to odpowiednio do rozmiaru 300 wlacznie 5;0;1   i  rozmiar 400 i 500 przelozenie 5;5.1    i musze tu poprawic kolege.slimakowy system posowu szpuli to nie przekladnia slimakowa.red-arc nie ma przekladni slimakowej! prosze nie wprowadzac w blad. (2014/01/23 14:54)

aldente


jesli chodzi o opere,jak napisales rozmiar 400 ma inne przelozenie,jest to odpowiednio do rozmiaru 300 wlacznie 5;0;1   i  rozmiar 400 i 500 przelozenie 5;5.1    i musze tu poprawic kolege.slimakowy system posowu szpuli to nie przekladnia slimakowa.red-arc nie ma przekladni slimakowej! prosze nie wprowadzac w blad.

Kolega ma racje! Mialem na mysli slimakowy system posuwu szpuli, a nie przekladnie slimakowa.
W ten slimak jednak zazebia sie pewna grupa  kolek zebatych, ktore tworza ten system posuwu, a tym samym system przekladni....slimakowej.
(2014/01/24 17:01)

Katmono


Ja bym wziął ryobi zaubera cf . A jak masz mniej kasy to weź ryobi arctica mocny kołowrotek spokojnie pochodzi kilka lat bez komplikacji. (2014/01/25 18:02)


Sklep wedkuje.pl

Ryobi Zauber