Błędy które mogą popełniać początkujący wędkarze

/ 2 odpowiedzi
Witam, myślę że wiele początkujących wędkarzy lub tych zapisanych świeżo do koła ( Starsi wędkarze już o tym wiedzą więc o nich nie będę pisał.) Bierze udział w zawodach ( ten poradnik dotyczy spławikowych). No ale czasem pech się nam trafi i trafimy na słabe miejsce, lub mamy zły sprzęt. Na to pierwsze nic nie poradzimy ale ja mogę pokazać typowe błędy naszego złego sprzętu. 1. Zaciemniajmy zanętę w aktualnej wiosennej porze to jest ważne. 2. Jeśli łowimy w stawach, jeziorach zalewach to używajmy haczyków prostych a nie zagiętych ( ja łowiłem na zakrzywiony ale już się poprawiłem.) 3. To zanęty wsypujmy pinkę (dla osób nic o tym nie wiedzących ta wiedza się przyda). 4. Ryby lubią na haczyku pinkę biało-czerwoną. 5.Urozmaicona przynęta czyli nie tylko białe robaki. Całą tą wiedzę mam od starych wędkarzy i sędziów na zawodach. Pozdrawiam i połamania kija życzę.
patryk-kociemba


witaj,wielki plus za to, że chcesz się podzielić swoją wiedzą z innym, ale twoje wskazówki muszą być poparte twierdzeniem dlaczego tak należy robić i kiedy ponieważ aktualnie nachodzi mnie więcej pytań jak odpowiedzi, otóż:ad1 : dlaczego przyciemniamy zanętę i czy wszystkie ?;ad2: haczyki to rzecz gustu i co znaczy haczyk prosty;ad3: po co do zanęty dodawać pinkę(tylko pinkę??) i w jakim stanie ??;ad4: pinki są różnego typu i czy zawsze muszą być biało czerwone ??;ad5: czy łowimy tylko na pinki oraz białe robaki??Jeżeli tą wiedzę nabyłeś od sędziów to nie wiele się postarali w tych tłumaczeniach.Nie chcę być katem nad tobą, chciałbym tylko byś zobaczył i uzupełnił swoją poradę i będzie super poradnik początkującego zawodnika.pozdrawiamP. (2015/04/27 21:25)

matpol7


Sory. tylko to nie moi sędziowie mi to tak powiedzieli ale ja to źle napisałem troche. (2015/04/28 16:50)