Blank do budowy specyficznej "okoniówki".

/ 22 odpowiedzi
Witam. :) Poszukuję blanku do budowy wymarzonego wędziska, kijek ma służyć do połowu okoni z brzegu(dość sporych) w trudnych warunkach. Będą to żwirownie częściowo zarośnięte wodorostami, rybę trzeba niekiedy wyrywać z roślin, hol siłowy jest konieczny. Przynętami będą głównie małe woblery w przedziale 5-7 cm i wagowo ok 4-8 g. Oprócz tego zestaw w stylu drop shot z ciężarkami o podobnej gramaturze. Długość wędziska najlepiej w przedziale 180-200 cm, akcja możliwie najbardziej zbliżona do x-fast z czułą szczytówką, konieczną do obserwacji brań przy ds, kwotowo max do 1000 zł, ale nie pogardzę fajnym produktem za 2 stówy. Fajnie by było, żebym mógł zobaczyć zdjęcia z ugięciem konkretnych blanków. Na chwilę obecną jednym z faworytów jest Matagi TR60CSN, ale nie mogę znaleźć zdjęć z ugięciem tego blanku. Za pomoc i ewentualne sugestie z góry dziękuję.
u?ytkownik32263


Irku sądzę że pod Twoje potrzeby, duże pasiaki i ostry hol, świetnym wyborem był by Vegter Boron 10lb, jeden kawałek, długość dowolna 6', 6'3" czy 6'6". W sumie to jedyny znany mi blank obskakujący równie skutecznie i woby i gumy. Poza tym niesamowicie czuły, bardzo szybki. Co do gięcia, zdjęcia powinienem Ci znaleźć albo podeślę link:-) (2015/02/14 22:27)

u?ytkownik32263


Doszukałem się:-)

http://jerkbait.pl/topic/7251-projekty-koguta/page-9


Też niezbyt sugeruj się iż ten z fot dłuższy 7' bo Vegtery wszystkie praktycznie identycznie się gną. Zajebiste konstrukcje:-))) (2015/02/14 22:39)

Iras1975


Dzięki, ale tam już nie zaglądam. ;) 
Znalazłem taką stronkę: http://www.fishingart.eu/20-Vegter-Boron.htm 
Kilka pierwszych pozycji tych 2-6 lb może by pasowało, ale nie opisują akcji(albo nie widzę), nie ma też podanej ceny. Martwi mnie też ta gwiazdka* która dotyczy jakichś skrzywień części szczytowej.. dziwne. (2015/02/15 10:29)

j-23


http://www.fishingart.eu//pliki/Cennik-blankow-PLN_07_2014.pdfakcja jest opisana w nagłówku serii  (2015/02/15 15:44)

j-23


Hers -xxfastBoron - xfast  
powinno ci to przypasować przypasować ;))) no 1 skład tak jak lubisz . (2015/02/15 15:50)

u?ytkownik32263


No niestety ale boronki lubią być lekko pokrzywione. Miałem kilka w ręku, prywatnie też jednego posiadam i żaden nie był idealnie prosty. Choć przyznam że chyba nie widziałem w życiu takiego blanku. Mi to w każdym razie nie przeszkadza a kije na nich wychodzą super. Nie dość że czucie fenomenalne to jeszcze to gięcie. Ech bajka:-) Też fajne że Vegtery nie gubią ryb.

6lb to na moje ciut mało na Twoje ryby i styl holu, przynajmniej ten który znam z YT;-) Chyba że wersja nano, która jest mocniejsza, mimo że lżejsza, i ma ugięcie przesunięte w kierunku topu w porównaniu do zwykłych Vegterów. Też jest sztywniejsza, wyraźnie. (2015/02/15 16:16)

Iras1975


Ogólnie mam problem, bo takie kupowanie bez możliwości pomacania, to trochę branie kota w worku i z zasady jestem przeciwnikiem takich zakupów, ale w tej chwili innej opcji raczej nie mam. Te 2-6 lb tak strzeliłem, nie mam kompletnie pojęcia jak to się ma do rzeczywistości, generalnie muszę pogodzić obsługiwanie przynęt w podanej wyżej gramaturze, czułość przydatną przy ds i moc potrzebną do wyholowania ryb w niezbyt kofortowych warunkach. Taki np Batson SB 780 ma 4-8 lb i daje radę każdemu garbowi bez wyjątku, ale na zwirowniach muszę stosować lżejsze przynęty te 8 g to i tak przesada, częściej będzie wisiało 4-5 g, a na to jest już zbyt kołkowaty i mało fajnie się nim łowi. 
Mocno krzywe są te blanki? Jakieś S czy tylko w jedną stronę są ugięte? 

Cennik znalazłem - dzięki. Raczej skupię się na tych pozycjach, chociaż tu już niewiele trzeba by dołożyć do pręta Matagi, a pełnego mogę już sobie po swojemu szlifować na x-fast. ;) Ciężki orzech.. 
SS606-1N 6'0” 2-6lb 1-10g 1,3 8,7 715,00 SS636-1N 6'3” 2-6lb 1-10g 1,3 8,8 725,00 SS666-1N 6'6” 2-6lb 1-10g 1,3 8,9 735,00 (2015/02/15 16:49)

u?ytkownik32263


Wiesz co Irku, mój zbroiłem po najprostszej linii i leci w dół oraz lekko na lewo. Więc we wszystkie kierunki:-/ A chodzi o to że te niteczki boru ułożone po całości blanku niezbyt chcą się dobrze wypiekać z wysokomodułowymi matami węglowymi przez co powstają krzywizny. Tyle co gdzieś tam zdążyłem się dowiedzieć. Ale jak pisałem wyżej, mi to w niczym nie przeszkadza. Natomiast pomacać będzie bardzo ciężko. Producent, Krzysztof, wypieka blanki na konkretne zamówienie a że są to drogie konstrukcje, mało kto ma te blanki do pokazania, pomacania. Trzeba zaryzykować, ja raz tak zrobiłem i jestem na tyle zadowolony że nie jest to mój ostatni Vegter. Bo szykuję się na następnego:-) Tylko jeszcze nie wiem czy od razu 15lb czy pierw właśnie 10lb. Tylko że ja wolę wersje nano.

Wracając do tej 6lb, faktycznie lepiej będzie obsługiwać te 4-6g wobki niż 10lb ale hol będzie spokojniejszy. Co nie znaczy że wolniejszy bo te blanki wręcz zabijają ryby, takie jest ich parowanie odjazdów. Wiec jeśli już 6lb to mocniejsza nano. Przynajmniej ja bym szedł w tym kierunku przy "szóstce". Pogadaj też z Pawłem @DelToro choć on też ma mocniejsze Vegtery 15 nano i 20lb zwykłą. Lub bezpośrednio z Krzysztofem Zielińskim. (2015/02/15 17:10)

Iras1975


No mnie akurat takie skrzywienia w róże strony rażą, pół biedy w jednym kierunku, wtedy odwracam i montuję przelotki z drugiej strony i kij jest prosty jak igła. Lekkie wypaczenie w jedną stronę mogę przyjąć. Pogrzebię jeszcze w necie i może znajdę coś w podobnych parametrach. (2015/02/15 17:35)

Iras1975


Kolega Paweł przesłał mi fotki, dla mnie za mało pracują na początku.. szkoda, że nie ma fotek ugięcia tego do 6 lb. Swoją drogą, to dziwi mnie, że ludzie sprzedający blanki nie mają takich zdjęć na stronach, przecież to zwykłe kupowanie kota w worku, tylko jałowe parametry i często mijające się z rzeczywistością. Coraz bardziej skłaniam się do tego pręta Matagi, ale i tutaj jest ryzyko, że to nie będzie to. Tyle niby tego na rynku, a pod moją rękę mało co robią. ;) (2015/02/17 19:10)

u?ytkownik32263


Irek boś Ty specyficzny Łowca:-) Nie mylić z tym łofcom na "L"  hehehe

A ten Matagi gnie się fajnie i to bardzo. Też widziałem fotki. W każdym razie co byś nie wybrał, życzę żeby idealnie Ci leżało. (2015/02/17 20:01)

Iras1975


Dzięki. :) Postaram się zrobić tak, żeby było dobrze. ;)) Będzie miała u mnie ciężki żywot ta dzida, wycisnę z niej ostatnie soki.. zobaczymy, co to jest warte. :) (2015/02/17 22:11)

u?ytkownik32263


To niech chociaż tradycji stanie się zadość, podpisz ją: "Dzida na okonie II...i chuj :-) " hehehe
(2015/02/17 23:02)

Iras1975


Teraz będzie "dzida władcy" ;) garaż władcy już jest na nią przygotowany. :))
Szukam jeszcze jakiejś tabelki z wymiarami przelotek PB Minima, chodzi mi głównie o to, jak daleko odstają od blanku poszczególne rozmiary. Chciałbym porównać zwykłe z matchowymi.
Ma ktoś linka? (2015/02/21 12:35)

u?ytkownik32263


Już się robi Irku;-) Matchówki:

https://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Przelotki-Minima-MATCH-Titanium%2C-TM3XG-Tytanowa-ramka/524

A tu jeszcze "Lki"

https://www.sklep.brc.com.pl/pl/p/Przelotki-Minima-L-Titanium%2C-TFX3XG%2C-Tytanowa-ramka/525 (2015/02/21 17:12)

Iras1975


Ok, wielkie dzięki. :) Nie widziałem tego wcześniej. Głównie wymiary matchowych mi pomogły.. knuję sobie zrobić coś w tym stylu, ale z minim. W pierwszą wlutuje się mniejsze oczko i dalej jakoś dobiorę poszczególne przelotki. Może przekombinuję, ale chcę spróbować.Podobno coś takiego zwiększa odległość rzutów.  (2015/02/21 18:57)

u?ytkownik32263


Spoko:-)

Szczerze te mikrowave jakoś do mnie nie przemawia. Owszem gaszenie linki jest fenomenalne ale czy nie za ostro, już na pierwszej przelotce? Bo potem linka idzie już prosto. A może jestem przyzwyczajony że stożek musi sie składać z co najmniej 3 przelotek? Choć moją teorię potwierdza to że ten system nie zrobił furory na świecie. Ba nawet w Stanach wędki jak były uzbrajane tradycyjnie ew w KRy, tak są dalej. Ale jak chcesz to kombinuj:-) (2015/02/21 20:44)

Iras1975


To mnie trochę wyleczyłeś z tego pomysłu, wykombinuję coś z matchowych, jedną zwykłą V i kilka L. Bez żadnego pajacowania z jakimiś dziwnymi patentami.
Prawie łyknąłem ten kit jak młody pelikan. ;)) (2015/02/23 10:44)

j-23


Blanki Matagi już dotarły  do Brc ;) (2015/03/13 16:56)

u?ytkownik32263


Blanki Matagi już dotarły  do Brc ;)

Czyli z Irkiem będziecie niedługo składać te Matagi TR60CSN ;-) Więc fotki chcę w rodbuildingu, żądam hehehe

P:-) (2015/03/13 21:11)

Iras1975


Blanki Matagi już dotarły  do Brc ;)

Czyli z Irkiem będziecie niedługo składać te Matagi TR60CSN ;-) Więc fotki chcę w rodbuildingu, żądam hehehe

P:-)

Rozczaruję, ale u mnie nie będzie Matagi. Są ważniejsze sprawy i nie mogę przeginać w pewnych kwestiach. Będzie za to pełny pręt węglowy krajowej produkcji, ale mojego szlifowania. Za jakiś czas postaram się napisać więcej i zdradzić o co chodzi. ;) (2015/03/13 21:53)

j-23


Blanki Matagi już dotarły  do Brc ;)

Czyli z Irkiem będziecie niedługo składać te Matagi TR60CSN ;-) Więc fotki chcę w rodbuildingu, żądam hehehe

P:-)

Rozczaruję, ale u mnie nie będzie Matagi. Są ważniejsze sprawy i nie mogę przeginać w pewnych kwestiach. Będzie za to pełny pręt węglowy krajowej produkcji, ale mojego szlifowania. Za jakiś czas postaram się napisać więcej i zdradzić o co chodzi. ;)

Ja to mogę sobie długopisy składać w akordzie chałupniczym ;)Jeżeli już to zlecę to pracowni , no i tak jak wspomniał Irek pojawiły się i u mnie inne priorytety .Póki co mam na łowić ;)  (2015/03/14 07:22)