Biotop polskich jezior w akwarium

/ 33 odpowiedzi / 2 zdjęć
posiadam 40 litrowa pusta banke wiec po przeczytaniu pewnego forum zachaciałem miec taki baniak jednak posiadam tylko 40 litrow:(
co mi zaproponujecie do niego
Tomasz90


posiadam 40 litrowa pusta banke wiec po przeczytaniu pewnego forum zachaciałem miec taki baniak jednak posiadam tylko 40 litrow:(
co mi zaproponujecie do niego



gupik, mieczyk,molinezja ,welon.jest dużo rybek które nie potrzebują dużo przestrzeni lecz 40 l to mało trochę (2011/10/01 10:26)

Olek


posiadam 40 litrowa pusta banke wiec po przeczytaniu pewnego forum zachaciałem miec taki baniak jednak posiadam tylko 40 litrow:(
co mi zaproponujecie do niego




Witam

Ja to bym proponował koledze wpakować tam z 10 do 15 kg pocietych jabłek (bo teraz jest na nie sezon), zasypać to wszystko 5 kg cukru, zalać do 3/4 objętości wodą, dodać troche drozdży, poczekać z miesiąc i przedestylować. Powinno być z tego około 5 litrów :)

 

Co do rybek to gupiki, mieczyki, platki i molly - dużo nie wymagają

Pozdrawiam

(2011/10/01 11:28)

pstrag222


A czy te ryby są z polskiego biotopu? Welon potrzebuje dużej przestrzeni i wydajnego filtra przez toksyny które wydała. (2011/10/01 12:09)

Olek


moim skromnym zdaniem baniaczek 40l to za mało na ryby z polskiego biotopu chyba że byś w nim trzymał cierniki albo słonecznice no bo reszta według mnie jest za duża. Miałem kiedyś lina jak byłem młody i rósł w zastraszającym tempie tak że szybko go wypuściłem spowrotem, pozatym nasze ryby zmasakrują ci dno i rośliny (2011/10/01 12:43)

pstrag222


Właśnie cierniki były w moich rozmysleniach. A czy zmasakruja dno.? Niby czym? Rośliny to pewnie moczarka rogatek. Plus strzałką. Może tatarak. Jakąś blotniarka. 40 to mój pusty baniak. Jaki mam. Reszta jest zajętą. (2011/10/01 13:04)

Olek


nie mówiłem że cierniki zmasakrują dno i roślinność, na myśli miałem karasia, płoć, wzdręgę itp.

może faktycznie akwa z ciernikami to fajna alternatywa dla skalarów itp. ogrzewanie odpada, rośliny w kazdym jeziorze są dostępne, troche żwiru, jakiś korzeń i po sprawie

a swoją drogą to ciekawe czy ktos posiada taki baniak ? może by sie podzielił fotkami ?

(2011/10/01 13:36)

pstrag222


Nie ma co fotografować. Bo bańka jest pusta:) tak myślę dopiero o tym. (2011/10/01 20:06)

kaziks403


Witam.Pozwalam sobie zabrać głos w tej dyskusji jako akwarysta z 40-to letnim  doświadczeni em.
Rodzimy biotop, jest bardzo trudny do utrzymania w akwarium. Nie jesteśmy w stanie (w warunkach domowych)zapewnić odpowiednio niskiej temperatury wody, która to decyduje o możliwości nasycenia wody tlenem. Nasze ryby rodzime, a zwłaszcza drapieżniki,potrzebują wody nasyconej bardzo dużą ilością tlenu. Jeżeli zapewnisz ciernikowi poniżej 20 stopni wody, będziesz ją intensywnie napowietrzał,do tego rogatek i wywłócznik to może 1 parka Ci się uchowa.
 Mam tylko pytanie - PO CO ?
Pozdrawiam i polecam  neonki. (2011/10/01 21:03)

pstrag222


Jak to po co ? Jako akwarysta powinieneś to widzieć. Dla stworzenia. Czegoś nowego ciekawego. Wielu ludziom się już to udało. A ciernik nie jest taki trudny w hodowli. Neonki fajne rybki ale już trochę przejedzone (2011/10/01 21:55)

Olek


Witam. Pozwalam sobie zabrać głos w tej dyskusji jako akwarysta z 40-to letnim  doświadczeni em.
Rodzimy biotop, jest bardzo trudny do utrzymania w akwarium. Nie jesteśmy w stanie (w warunkach domowych)zapewnić odpowiednio niskiej temperatury wody, która to decyduje o możliwości nasycenia wody tlenem. Nasze ryby rodzime, a zwłaszcza drapieżniki,potrzebują wody nasyconej bardzo dużą ilością tlenu. Jeżeli zapewnisz ciernikowi poniżej 20 stopni wody, będziesz ją intensywnie napowietrzał,do tego rogatek i wywłócznik to może 1 parka Ci się uchowa.
 Mam tylko pytanie - PO CO ?
Pozdrawiam i polecam  neonki.

A my tylko tak sobie gdybamy, ja mam platki w akwarium i mi wystarczy. Kolega zagadnął to grzecznie skrobnąłem pare słów

dobranoc



 

(2011/10/01 21:59)

kaziks403


Pstrąg, oczywiście że wiem i jestem za tym, abyś dla stworzenia takie warunki stworzył - akwarium 200l, wywłócznik, rogatek, chłodziarka do akwarium i do tego jeden samiec ciernika i parę samic. To będą warunki dla stworzenia.
Jak chcesz ryby atrakcyjne i nie oklepane, w takim malutkim akwa da się hodować małe muszlowce z Jeziora Tanganika np. meleagris; ornatipinnis czy brevis. Ciekawie i na pewno szybko nie wyzdychają.  Powodzenia (2011/10/01 22:11)

pstrag222


wiem ze 40 litrow to maly zbiornik, tak samo jak moja 112 z bojownikiem ale nie mam nic innego,
kurcze a moze taki holender z naszymi roslinami fajnie by sie prezentował (2011/10/02 11:06)

kaziks403


Takie akwa pięknie możesz urządzić w stylu japońskim - mchy, niskie roślinki, małe rybki i krewetki. (2011/10/02 17:46)

pstrag222


nie podobaja mi sie takie landryny z czyste i nie nasladujace wcale natury (2011/10/02 19:00)

u?ytkownik47420


Takie akwa pięknie możesz urządzić w stylu japońskim - mchy, niskie roślinki, małe rybki i krewetki.


no i to jest chyba jedyne zastosowanie dla baniaka 40 l  no chyba że kotnik dla dużego zbiornika ewentualnie szpital

(2011/10/05 21:50)

pokemon0225


wpuść gupika, neona , może danio . poszukaj na  forach akwariowych ryb dobrych dla tego litrażu . ja mam baniak 70 l.przerybiony trochę i nie takie ryby jak do tego litrażu ,ale mi się podoba :) mówcie co chcecie :D (2011/10/07 19:52)

pstrag222


pisalem ze takie ryby mnie nie interesują (2011/10/07 20:55)

u?ytkownik47420


pielęgniczka motylowa-Ramireza  to jest dla Ciebie rozwiązanie tak małego akwa

1samiec+3 samiczki drobny żwirek dużo zielska i kilka kamiennych kryjówek

rybka naprawde nie wymagająca zbyt wiele a bardzo interesująca

(2011/10/08 07:10)

u?ytkownik47420


pielęgniczka motylowa-Ramireza  to jest dla Ciebie rozwiązanie tak małego akwa

1samiec+3 samiczki drobny żwirek dużo zielska i kilka kamiennych kryjówek

rybka naprawde nie wymagająca zbyt wiele a bardzo interesująca

(2011/10/08 07:10)

pstrag222


mam juz pewna wizje baniaka i teraz ceka mnie gromadzenie wnetrza napisze nie długo co i jak (2011/10/08 12:51)

Artur z Ketrzyna


wiem ze 40 litrow to maly zbiornik, tak samo jak moja 112 z bojownikiem ale nie mam nic innego,
kurcze a moze taki holender z naszymi roslinami fajnie by sie prezentował

Do tego cierniki, różanki, nawet mały miętusem, może stynkę. Poprostu rybki z małych cieków wodnych.
 Kiedyś w takim pojemniku trzymałem nawet traszki i się rozmnożyły. A te wodne w wodzie naprawdę fajnie wyglądają jak jakieś smoki. Oj dumny wtedy byłem z takiego akwarium.

Dziś mam 330l., a ponieważ z braku miejsca w domu trafiło na nie ogrzewane poddasze to trzymam w nim płotki, okonie i raczka, miałem tez szczupaczki (z takie 7 cm do jesieni urosły na ponad 15 cm i wróciły na wolność). (2011/12/20 10:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adrionn911


Mi się wydaje że jazgarz byłby fajny do takiego akwarium (2012/02/17 13:12)

piotr0077


http://img836.imageshack.us/img836/9224/zbiorowe.jpg (2012/02/19 20:23)