Biłe robaki przygotowanie

/ 16 odpowiedzi
Często podczas wypraw wędkarskich spotykam różnych wędkarzy widzę jak niektórzy z owych spotkanych panów używają białych robaków prosto z pudełka zakupionego w sklepie wędkarskim. Uważam że białe robaki jak i pinki należy do celów wędkarskich odpowiednio przygotować ,chcąc pomóc młodszym stażem kolegą po kiju podam sposób jak ja przygotowuję robaki do wędkowania. A mianowicie po zakupie białych robaków lub pinki w sklepie wędkarskim podaje je następującej obróbce w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu , po pierwsze przesiewam całą zawartość opakowania przez odpowiednie sita w celu pozbycia się trocin i wszelkich zanieczyszczeń, następnie zawartość oczyszczonych robaków wsypuję do skarpetki takiej damskiej kupionej w kiosku i myję robaki w letniej wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń, następnie pod bieżącą wodą przepłukuje i osuszam używając suszarki do włosów ustawiając  urządzenie oczywiście na zimny nawiew następnie przesypuję do pojemnika i zasypuję mąką kukurydzianą pozostawiając je na godzinkę następnie przesiewam kolejny raz i wsypuję do pojemnika w którym przechowuję robaki można je wtedy zasypać różnego rodzaju atraktorami w celu nadania im odpowiedniego zapachu. Przepraszam wszystkich kolegów za małe moje zdolności literackie ale moim nadrzędnym celem była pomoc młodszym wędkarzom oraz wkład jaki pragnę włożyć w nasz portal
u?ytkownik29974


Witam

Jeszcze takiego czegoś nie prubowałem w tym tygodniu szykuje mi się większy wyjazd to zprubuje zobaczymy jakie będą tego efekty ...

(2010/07/30 01:12)

u?ytkownik29974


Jakie urzywasz np. atraktory ? A może być melisa w płynie ? (2010/07/30 01:15)

pisaq


Chyba melasa... Krystian, to nie ten temat. O atraktorach, dodatkach zanętowych napisano już setki tematów, przeszukaj zasoby forum.

Osobiście wolę przesypać robaki z pudełka do misy na dworze, podczas wiatru. Ewentualnie czynność powtórzyć kilka razy.
Wiatr zabiera trociny, robaki wpadają do miski. Później płukanie i suszenie - podobnie jak przedstawił Nanus.
Mączka kukurydziana jest chyba najlepszą zasypką do robaków, ale - przynajmniej u mnie - ciężko ją dostać, a jak już to najczęściej firmy "Kupiec", której nie polecam. Robaczki zasypane mączką są jakby rozproszone, pachnące i opanierowane ;)
Zamiast mączki kukurydzianej można zastosować... cokolwiek.
Stosowałem już gotową mieszankę zanętową, atraktory sypkie, konopie, epiceine itp ale mączka kukurydziana jest chyba najlepsza, gdyż charakteryzuje się wybitnie małą granulacją (jak to mączka...).
Fajnie Nanus, że zapodałeś taką poradę, wielu wędkarzy bagatelizuje tą sprawę, a czasami można się mile zaskoczyć.
Fakt, jak ktoś przyszedł pomoczyć kija a nie łowić ryby albo wybitnie nie ma czasu (z rana pakuje sprzęt, z pracy prosto do wędkarskiego po robaki i biegiem nad wodę) to wiadomo, że nie będzie kombinował ;) (2010/07/30 01:36)

nanus


Do kolegi krystian96 napisałem wcześniej że do robaków nie używa sie żadnych atraktorów w płynie dla mnie to nie miało by sensu atraktoty w płynie używa się do namaczania zanęty a nie do robaków, pozdrowienia i połamania kija. (2010/07/30 05:43)

nanus


Do kolegi pisag jeżeli u ciebie ciężko kupić mąkę kukurydzianą to spróbuj z mlekiem w proszku , ja próbowałem jak nie miałem mąki i to też dobry sposób. (2010/07/30 05:48)

zabol69


nanus masz racje. Tez stosuje maczke kukurydziana i naprawde daje to efekty zwlaszcza jak to sie zrobi duzo wczesniej pozdrawiam (2010/07/30 06:13)

rusikus


podobno najszybszym i najprostszym sposobem pozbawienia brzydkiego zapachu bialych jest oddzielenie od trocin i od zaru do maki kukurydzianej
ja sie przyznam ze stosowalem robaki bez pozbawiania zapachu ale dzis w Jeklerku :P kupilem make kuku i next time wyprobuje :)

co do odzielania bialych od trocin to przeczytalem w WW fajny sposob
potrzebna jest deseczka z brzegami (takie jakby korytko) oraz puste pudelko
deseczke wstawiamy do bialych i laczymy z z 2 pustym pudelkiem ustawionym nieco wyzej
po jakims czasie biale (zywe) robaczki same powedruja do pustego pudelka - a my w tym czasie wypijemy se kilka piwek ;) (2010/07/31 21:06)

lawa82


Ja do białych wkrajam ząbek czosnku, bez wcześniejszego mycia i oddzielania od trocin.

(2010/08/03 19:33)

Artus


Ja zakładam prosto z pudełka ale są już w mączce kukurydzianej (2010/08/04 12:26)

u?ytkownik38976


Kaszka kukurydziana również jest dobra do tego jeśli nie mamy mączki. (2010/08/04 13:26)

olgi14olgi


Nigdy przenigdy się nie spotkałem z kimś żeby przygotowywał specjalnie robaki,sam zakładam prosto z pudełka na haczyk. (2010/08/05 08:46)

780528


Odsiewam trociny tak jak wielu postępuje, a na około kilkanaście lub kilka godzin przed wyjazdem na ryby do robaków i pinki dosypuję atraktor własnej kompozycji. Robaki oraz pinka nabierają zapachu i gotowe. (2010/08/05 09:27)

spoko15


Ja nie mam takiego problemu poniewaz u mnie w wedkarskim sa przygotowane juz do łowienia w zasypce zanętowej albo w innych zapachach  (2010/08/05 10:11)

DelTor0


Często podczas wypraw wędkarskich spotykam różnych wędkarzy widzę jak niektórzy z owych spotkanych panów używają białych robaków prosto z pudełka zakupionego w sklepie wędkarskim. Uważam że białe robaki jak i pinki należy do celów wędkarskich odpowiednio przygotować ,chcąc pomóc młodszym stażem kolegą po kiju podam sposób jak ja przygotowuję robaki do wędkowania. A mianowicie po zakupie białych robaków lub pinki w sklepie wędkarskim podaje je następującej obróbce w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu , po pierwsze przesiewam całą zawartość opakowania przez odpowiednie sita w celu pozbycia się trocin i wszelkich zanieczyszczeń, następnie zawartość oczyszczonych robaków wsypuję do skarpetki takiej damskiej kupionej w kiosku i myję robaki w letniej wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń, następnie pod bieżącą wodą przepłukuje i osuszam używając suszarki do włosów ustawiając  urządzenie oczywiście na zimny nawiew następnie przesypuję do pojemnika i zasypuję mąką kukurydzianą pozostawiając je na godzinkę następnie przesiewam kolejny raz i wsypuję do pojemnika w którym przechowuję robaki można je wtedy zasypać różnego rodzaju atraktorami w celu nadania im odpowiedniego zapachu. Przepraszam wszystkich kolegów za małe moje zdolności literackie ale moim nadrzędnym celem była pomoc młodszym wędkarzom oraz wkład jaki pragnę włożyć w nasz portal



Trzeba bedzie wyprobowac :)

(2012/01/23 16:36)

Romuald55


W oryginalnych pudełkach robaki są przesiąknięte amoniakiem,który odstrasza ryby dlatego trzeba je pozbawić tego balastu przesiewając i dodając zanętę suchą czy inne sypkie dodatki.Pinki przed zawodami uklejowymi dobrze jest po oczyszczeniu jak podali koledzy wcześniej,przetrzymać w temperaturze ok1st.przez kilka dni.Zrobią się twardsze i można złowić kilka czy czasem kilkanaście uklei nie zmieniając robaka.Do zanęty leszczowej lepiej dodać robaki uśmiercone gdyż nie chowają się w osadzie dennym i łatwiej utrzymać stado w łowisku.Żywe robaki umieszcza się na sitku i przelewa wrzącą wodą.Najlepiej z termosu przed wsypaniem do zanęty.żeby nie przetrzymywać martwych przez dwie tury zawodów. (2012/01/23 17:03)

skalpel


Atraktory w płynie także melasa są dobre do mrożenia białych, po umyciu i wysuszeniu robaczki do woreczka strunowego i zalewamy rozrobionym z wodą atraktorem lub tak jak ja melasą. do zamrażarki (uwaga musi być ponad -13 stopni bo ożyją potem!!)  (2014/04/17 09:51)