Zaloguj się do konta

Bieżący wpis w rejestrze połowu ryb - małe pytanie

utworzono: 2011/04/14 16:36
Mianko

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum wędkarskiego, mam pewne pytanko, ale najpierw napisze o co mi chodzi.W rejestrze amatorskiego połowu ryb wędkarz ma obowiązek wpisać każdą rybę którą zamierza zatrzymać, i tu mi się nasuwa pytanie, czy ten wpis dotyczy rzeczywiście każdej ryby, czy tylko ryb limitowanych sztukami lub wagowo? osobiście nie widzi mi się wpisywania co 2-3 min każdej płoci (które są limitowane wagowo do 5kg) złowionej bata, czy na nielimitowanych łowiska każdego leszcza co 5-10min.
Przyznam że nie orientowałem się w tym najnowszym regulaminie, ale podejrzewam że nie ma o tym żadnego konkretnego wpisu. [2011-04-14 16:36]

JaroDaw

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum wędkarskiego, mam pewne pytanko, ale najpierw napisze o co mi chodzi.W rejestrze amatorskiego połowu ryb wędkarz ma obowiązek wpisać każdą rybę którą zamierza zatrzymać, i tu mi się nasuwa pytanie, czy ten wpis dotyczy rzeczywiście każdej ryby, czy tylko ryb limitowanych sztukami lub wagowo? osobiście nie widzi mi się wpisywania co 2-3 min każdej płoci (które są limitowane wagowo do 5kg) złowionej bata, czy na nielimitowanych łowiska każdego leszcza co 5-10min.
Przyznam że nie orientowałem się w tym najnowszym regulaminie, ale podejrzewam że nie ma o tym żadnego konkretnego wpisu.

W rejestrze masz instrukcje, w różnych okręgach jest różnie, ale w większości wpisujesz tylko gatunek ryby objętej limitem wagowym po złowieniu pierwszej, a po zakończeniu łowienia wpisujesz resztę, czyli waga i ilość oraz miara najmniejszej i największej z tego gatunku. [2011-04-14 16:43]

pstrag222

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum wędkarskiego, mam pewne pytanko, ale najpierw napisze o co mi chodzi.W rejestrze amatorskiego połowu ryb wędkarz ma obowiązek wpisać każdą rybę którą zamierza zatrzymać, i tu mi się nasuwa pytanie, czy ten wpis dotyczy rzeczywiście każdej ryby, czy tylko ryb limitowanych sztukami lub wagowo? osobiście nie widzi mi się wpisywania co 2-3 min każdej płoci (które są limitowane wagowo do 5kg) złowionej bata, czy na nielimitowanych łowiska każdego leszcza co 5-10min.
Przyznam że nie orientowałem się w tym najnowszym regulaminie, ale podejrzewam że nie ma o tym żadnego konkretnego wpisu.

W rejestrze masz instrukcje, w różnych okręgach jest różnie, ale w większości wpisujesz tylko gatunek ryby objętej limitem wagowym po złowieniu pierwszej, a po zakończeniu łowienia wpisujesz resztę, czyli waga i ilość oraz miara najmniejszej i największej z tego gatunku.




ooo z ty mierzeniem najmniejszej sztuki pierwsze słysze [2011-04-14 17:03]

Mianko

U mnie jest napisane (okręg wałbrzyski) tak" "Po złowieniu i zabraniu ryby, wędkarz ma obowiązek wpisać rybę do rejestru wg poniższego wzoru, zgodnie z przedstawionym wykazem numerycznym gatunków ryb" [tu jest tabela z numerkiem gatunku ryby] Liczbę złowionych ryb oznaczamy pionową kreską. Rubrykę "długość" ryby w cm wypełniamy tylko dla następujących gatunków ryb: (tu wymieniają ryby objęte wymiarem ochronnym). Rubrykę "waga" (łączna waga dla danego gatunku z dokładnością do 0.1kg), możemy uzupełnić po zważeniu w domu"

Więc nic nie pisze o tym, a wpisywanie każdej sztuki takich ryb nie objętych jakimś  ważniejszym limitem łowionych co kilka min na bata do rejestru będzie uciążliwe, zwłaszcza że ja lubie w ciepłe lekko deszczowe pogody łowić bez parasola,  gdzie taki rejestr by mi szybko zamókł, bo trzymał bym go na wierzchu by szybko go uzupełniać.


[2011-04-14 17:10]

U mnie jest napisane (okręg wałbrzyski) tak" "Po złowieniu i zabraniu ryby, wędkarz ma obowiązek wpisać rybę do rejestru wg poniższego wzoru, zgodnie z przedstawionym wykazem numerycznym gatunków ryb" [tu jest tabela z numerkiem gatunku ryby]
Wynika z tego że po złowieniu , należy rybę przeznaczoną do zabrania wpisać w rejestr.i włożyć do siatki .  Żadna prędkość łowienia , nie upoważnia do olania rejestru .A pamiętać należy o limicie dobowym.


Rubrykę "waga" (łączna waga dla danego gatunku z dokładnością do 0.1kg), możemy uzupełnić po zważeniu w domu"
A z tego wynika że można dokonać wpisu w domu po zakończeniu łowienia i olać punkt powyższy . Bo obydwa na wzajem sobie przeczą. . Oczywiście mam na myśli wpis o złowionych rybach , a nie wpis z momentu rozpoczęcia wędkowania . Który to wpis powinien zawierać symbol łowiska oraz datę połowu.   
Ale jaja..







[2011-04-14 20:43]

ReBeXeR

Oj kolego poszukaj o tym bo było to wałkowane setki razy i w każdym zezwoleniu jest inaczej idź zapytaj gościa z PZW
[2011-04-14 21:22]

JaroDaw

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum wędkarskiego, mam pewne pytanko, ale najpierw napisze o co mi chodzi.W rejestrze amatorskiego połowu ryb wędkarz ma obowiązek wpisać każdą rybę którą zamierza zatrzymać, i tu mi się nasuwa pytanie, czy ten wpis dotyczy rzeczywiście każdej ryby, czy tylko ryb limitowanych sztukami lub wagowo? osobiście nie widzi mi się wpisywania co 2-3 min każdej płoci (które są limitowane wagowo do 5kg) złowionej bata, czy na nielimitowanych łowiska każdego leszcza co 5-10min.
Przyznam że nie orientowałem się w tym najnowszym regulaminie, ale podejrzewam że nie ma o tym żadnego konkretnego wpisu.

W rejestrze masz instrukcje, w różnych okręgach jest różnie, ale w większości wpisujesz tylko gatunek ryby objętej limitem wagowym po złowieniu pierwszej, a po zakończeniu łowienia wpisujesz resztę, czyli waga i ilość oraz miara najmniejszej i największej z tego gatunku.




ooo z ty mierzeniem najmniejszej sztuki pierwsze słysze


to jest wzór okręg Częstochowa
http://www.pzw.org.pl/1228/wiadomosci/27454/67/przepisy_obowiazujace_w_okregu_czestochowskim_pzw [2011-04-15 10:15]

pstrag222

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum wędkarskiego, mam pewne pytanko, ale najpierw napisze o co mi chodzi.W rejestrze amatorskiego połowu ryb wędkarz ma obowiązek wpisać każdą rybę którą zamierza zatrzymać, i tu mi się nasuwa pytanie, czy ten wpis dotyczy rzeczywiście każdej ryby, czy tylko ryb limitowanych sztukami lub wagowo? osobiście nie widzi mi się wpisywania co 2-3 min każdej płoci (które są limitowane wagowo do 5kg) złowionej bata, czy na nielimitowanych łowiska każdego leszcza co 5-10min.
Przyznam że nie orientowałem się w tym najnowszym regulaminie, ale podejrzewam że nie ma o tym żadnego konkretnego wpisu.

W rejestrze masz instrukcje, w różnych okręgach jest różnie, ale w większości wpisujesz tylko gatunek ryby objętej limitem wagowym po złowieniu pierwszej, a po zakończeniu łowienia wpisujesz resztę, czyli waga i ilość oraz miara najmniejszej i największej z tego gatunku.




ooo z ty mierzeniem najmniejszej sztuki pierwsze słysze


to jest wzór okręg Częstochowa







ale to chyba nie wkazdym okregu tak jest
http://www.pzw.org.pl/1228/wiadomosci/27454/67/przepisy_obowiazujace_w_okregu_czestochowskim_pzw


[2011-04-15 12:47]

Oj kolego poszukaj o tym bo było to wałkowane setki razy i w każdym zezwoleniu jest inaczej idź zapytaj gościa z PZW

Ja jestem w tym temacie bardzo dobrze zorientowany Kolego. Jak zauważyłeś może na samym dole jest króciutki dopisek ....ale jaja.Zamieściłem tylko luźną interpretację - na temat i nic więcej . Robię sobie jaja....Tak dla jaj. I wyobraź to sobie -- chodzę z kurami .Ale jaja.Pozdro.Ps.A tak mimo chodem to o jakiego gościa z P.Z.W. Ci chodzi. Jak mnie uświadomisz ---To go poszukam i napoeeeeeewno go znajdę. [2011-04-15 13:33]

JaroDaw

.........

ale to chyba nie wkazdym okregu tak jest
http://www.pzw.org.pl/1228/wiadomosci/27454/67/przepisy_obowiazujace_w_okregu_czestochowskim_pzw



nie w każdym, w niektórych wcale nie ma rejestrów, w innych można pisać wszystko w domu, a jeszcze w innych w jednej ręce spinning lub bat, a w drugiej długopis.  [2011-04-15 13:35]

A tak dla ciekawości ....W niektórych okręgach obowiązują rejestry Połowu  ...a my w Łodzi mamy z nimi podpisane porozumienie !!!!!!! I NAS REJESTR NIE OBOWIĄZUJE....!!!!!!!!!I co na to odpowiecie? ... To jest dopiero paranoja.....  Więc na pożegnanie doradzę wam jedno . Jakie by nie były warunki w wypełnianiu rejestrów... ..Lepiej to zróbcie  --- No chyba że macie luźną forsę na mandaty.Pozdro. [2011-04-15 13:49]

ReBeXeR

Oj kolego poszukaj o tym bo było to wałkowane setki razy i w każdym zezwoleniu jest inaczej idź zapytaj gościa z PZW

Ja jestem w tym temacie bardzo dobrze zorientowany Kolego. Jak zauważyłeś może na samym dole jest króciutki dopisek ....ale jaja.Zamieściłem tylko luźną interpretację - na temat i nic więcej . Robię sobie jaja....Tak dla jaj. I wyobraź to sobie -- chodzę z kurami .Ale jaja.Pozdro.Ps.A tak mimo chodem to o jakiego gościa z P.Z.W. Ci chodzi. Jak mnie uświadomisz ---To go poszukam i napoeeeeeewno go znajdę.

Idź np. tak gdzie wydawał ci zezwolenie i legitymacje członkowską on ci bez problemu powie co i jak pozdrawiam
[2011-04-15 19:55]

Mianko

Dzięki wielkie za udział w temacie, dowiedziałem się że ponoć nielimitowanych ryb nie musimy na bieżąco zapisywać, wystarczy tylko pierwszą rybę (gatunek) zapisać, a reszte danych pod koniec łowienia wpisać. [2011-04-17 14:14]

Serafin

W Okręgu Wałbrzyskim to paranoja akurat dzisiaj  miałem kontrole i grożono mi mandatem 200 bo nie wpisałem ryb które miałem w siatce , zaznaczam że były to płoteczki i leszczyki łowione na bata akurat dobrze brały to żeby wpisywać te kreski śmieszne to ten popier.... rejestr do kolana bym musiał chyba sobie przykleić nie mówiąc o tym że prawdopodobnie krateczkę bym całą zamalował oczywiście rybki miały po łowieniu i zważeniu wrócić do wody ale do gościa to nie docierało :/ żenada, karta coraz droższa to jeszcze na kombinują z rejestrami
[2011-04-22 11:45]

Olek

A co jak w siatce będę miał 10 płotek które zakładam na zestaw żywcowy ?? Co mam mieć dwie siatki - jedna z napisem "ryby" - druga z napisem "żywieć" ?? - to wszystko jest poronione !!! [2011-04-22 14:33]

Serafin

nie wiem jak jest z żywcem przywiezionym przez siebie w sumie po tych zmianach to chyba nikt nic nie wie przewiduje że co inny sprawdzający kartę będzie miał swoją teorie ,coś mi gościu wspomniał że będą pisać że to jest niejasny przepis ale jak będzie to zobaczymy , po świętah jade do koła pogadać w tej sprawie to skrobnę co się dowiedziałem a na razie życzę unikania mandatów za bzdury hehe
Dirtyloud: Needle [2011-04-22 21:37]

nie wiem jak jest z żywcem przywiezionym przez siebie w sumie po tych zmianach to chyba nikt nic nie wie przewiduje że co inny sprawdzający kartę będzie miał swoją teorie ,coś mi gościu wspomniał że będą pisać że to jest niejasny przepis ale jak będzie to zobaczymy , po świętah jade do koła pogadać w tej sprawie to skrobnę co się dowiedziałem a na razie życzę unikania mandatów za bzdury hehe
Dirtyloud: Needle

Jak to jak jest? Nie wolno przywozić ze sobą obcych żywców na łowisko. Żywca można używać tylko pozyskanego np. podrywką z akwenu/łowiska w którym się na niego wędkuje.

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z
których zostały pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby
przeznaczone na przynętę, w stanie Ŝywym moŜna przechowywać w specjalnym
sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5
 



[2011-04-22 22:00]

krzychu64

A co jak w siatce będę miał 10 płotek które zakładam na zestaw żywcowy ?? Co mam mieć dwie siatki - jedna z napisem "ryby" - druga z napisem "żywieć" ?? - to wszystko jest poronione !!!


Z tego co pamiętam do przechowywania żywca używało się tzw. sadzyka.
Rybki w siatce a w sadzyku żywiec ( moze być w puszcze, butelce - byle chłodny) ;p
[2011-04-22 22:05]

dvddvdkamil

Jeśli chodzi o okręg PZW Wrocław , to jasno jest napisane ,że do rejestru należy wpisywać  od razu po włożeniu do siatki lub zabiciu tylko te gatunki co mają wyznaczony limit ILOŚCIOWY a nie wagowy.Więc u nas gatunków takich jak leszcz, płoć , wzdręga , okoń itp wpisywanie od razu w trakcie łowienia nie dotyczy.
[2011-04-22 22:36]