Zaloguj się do konta

Bieszczadzki dylemat

utworzono: 2012/08/05 12:51
skowronek112

Mieszkam w Bieszczadach niedaleko Leska ( mam do niego 17km drogi)-w Gminie Baligród. Ze 100-150m mam do rzeki Hoczewki. Na Hoczewce łowię głównie na spinning, i często ludzie dziwią się jak mnie widzą ze spinningiem, ponieważ rzadko kto łowi na tą metodę ( 90% to kłusownicy ze spławikówkami, którzy biją nawet pstrągi na 15cm), a woda w tej rzece jest brudna i śmierdząca, ryba jest mała i niewiele jej. Z tych powodów odechciewa mi się tam łowić. 1 stycznia będe miał 14 lat i z tego powodu będe robił kartę właśnie od 14 lat ( możliwość samodzielnego połowu w dzień). Mam zamiar jeździć na San ( rowerem lub skuterem, najlepiej sam) w okolicach ujścia Hoczewki oraz niedaleko Leska. Chciałbym łowić tam na muchę ale nie wiem czy mi się to opłaca ( od roku łowie pstrągi z powodzeniem na spinning).

Mój sprzęt który dotychczas nabyłem i może się przydać do muchowania to: wodery, sznur muchowy ( tonący), kołowrotek muchowy bez hamulca i blokady, pudełko muchowe, podbierak pstrągowy, polaroidy, troche much kupczych i własnej roboty, narzędzia i materiały do produkcji much.

Jak co to dokupię kołowrotek (do 90zł), sznur (do 100zł), wędzisko 5#/6# AFTM ( do 150zł najlepiej 3, 4-składowe) oraz inne potrzebne rzeczy.

Proszę o pomoc! [2012-08-05 12:51]

pawelz

Jesli chcesz lowic na muche, to niestety wodery nie bardzo pomoga. Co prawda San nie jest gleboki, ale jednak przy tej metodzie czasami trzeba wejsc dalej do wody.
Kolowrotek ktory masz wywal.
Linka tonaca (w ktorej klasie toniecia ?) moze sie przydac do streamera, ale i tak podstawowa linka bedzie plywajaca. Wez DT a do 100 zl to kup AirFlo a nie zadnego Robinsona czy inny badziew.
Okuma (kolowrotek) jest niezly, ale potrzbowal bedziesz drugiej szpuli.
Kupuj kija w klasie #4/5. Glowna ryba Sanu w Twojej okolicy na muche bedzie lipien. A jest to bardzo specyficzne lowisko, gdzie czasami trzeba zejsc z haczykiem do rozmiarow #20-#22, co ciagnie za soba cienki przypon. Mocnym kijem bedziesz rwal muchy.

[2012-08-06 15:18]

skowronek112

a móbłby być jakiś bardziej dostępny sznur? Bo u mnie w pobliskich sklepach wędkarskich ciężko jest dostać jakiś lepszy sprzęt
[2012-08-09 14:51]

skowronek112

choć w pobliskim sklepie top fly jest tam duży wybór tych linek

[2012-08-09 14:57]

pawelz

Jesli juz koniecznie chcesz tanio, to ja osobiscie doradzalbym Ci Cortlanda FairPlay, Moze inni maja inne niz ja doswiadczenia, ale ja mialem ta linke z 6-7 lat i pewnie dalej bym nia lowil gdybym nie sprzedal calego zestawu. Oczywiscie zima stawala sie nieco sztywna, no ale za ta cene, wg mnie byla niezla. Teraz kupuje raczej drozsze linki (zwlaszcza do suchara), ale z tego co wiem AirFlo ma w ofercie jakies tanie linki. Lowie na te drozsze tej firmy i wszystko jest jak najbardziej OK.
W sklepach stacjonarnych ciezko kupic cos dobrego.
Poszukaj jeszcze tu:
http://flyfishing.home.pl/komis/index.php
Ludzie czesto sprzedaja naprawde niezle linki w dobrych cenach ( i nie tylko linek).
Ja jak cos chce kupic, najpierw przegladam oferty w komisie.
Ostatnio kupilem kija za 600 zl (nowy, z folia na rekojesci i czysta gwarancja) ktory w sklepie kosztowal 1100 zl. Po prostu gosciowi nie podszedl.
[2012-08-09 15:12]