Bielizna termoaktywna-propozycje i opinie

/ 54 odpowiedzi
lusiana

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej mieć zestawy bielizny specjalnie na lato i specjalnie na zime, najlepiej po dwa- wtedy jest to najbardziej komfortowe wyjście.

zgadzam sie, sam dążyłem do tego żeby taki zestaw skompletować, przy dłuższych obozach, biwakach, nawet 2 kompelty mogą być mało, zależy w jakiej systematyce potrzebujesz, ale rozroznienie odziezy wzgledem pory roku to podstawa 

skompletować a co tu jest do szukania - spodnie, koszulka i tyle? (2013/07/16 21:40)

u?ytkownik145121

Najważniejsze jest to do jakich temperatur się przymierza - i na podst. tego dopasowuje się bielizne - ja mam taką 1-warstwy / polskiej firmy / i w razie większych mrozów nakładam polar , i na to kurtke goretexową . Warto kupowac własnie teraz - jesienią ceny tych rzeczy znacznie wzrastają (2013/07/16 21:49)

tomek00

mnie jest znany podzial na 3 rodzajeaktywna - na lato, w koszulkach mozna chodzic normalnie jako wierzchnia odzieztermoaktywna - na sredni sezon i na zime, w nich tez wyskoczysz jak w koszulce, ale przy minus 15 bedzie Ci zimno, dlatego dokladasz wierzchnia odziez

podział na 3 ale tu są przedstawione 2 tak czy owak rozumiem wiem że nie ośmieszę się jak wylecę z samej takiej koszulce

podzial jest na 3 tylko mi sie nie chcialo rozpisywac, bo bielizne ciepla, termoaktywna dzieli sie na tą na sezon przerjsciowy i zasadniczy sezon zimowyplus b.aktywna na lato i masz 3 rodzaje (2013/07/17 01:40)

tomek00

mnie jest znany podzial na 3 rodzajeaktywna - na lato, w koszulkach mozna chodzic normalnie jako wierzchnia odzieztermoaktywna - na sredni sezon i na zime, w nich tez wyskoczysz jak w koszulce, ale przy minus 15 bedzie Ci zimno, dlatego dokladasz wierzchnia odziez

podział na 3 ale tu są przedstawione 2 tak czy owak rozumiem wiem że nie ośmieszę się jak wylecę z samej takiej koszulce

podzial jest na 3 tylko mi sie nie chcialo rozpisywac, bo bielizne ciepla, termoaktywna dzieli sie na tą na sezon przerjsciowy i zasadniczy sezon zimowyplus b.aktywna na lato i masz 3 rodzaje (2013/07/17 01:42)

tomek00

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej mieć zestawy bielizny specjalnie na lato i specjalnie na zime, najlepiej po dwa- wtedy jest to najbardziej komfortowe wyjście.

zgadzam sie, sam dążyłem do tego żeby taki zestaw skompletować, przy dłuższych obozach, biwakach, nawet 2 kompelty mogą być mało, zależy w jakiej systematyce potrzebujesz, ale rozroznienie odziezy wzgledem pory roku to podstawa 

skompletować a co tu jest do szukania - spodnie, koszulka i tyle?

a widzisz jednak niekomplet to od odziezy zewnetrzenej, wiatro i wode szczelnej, np gore-texprzez srednia wartwe czyli najlepiej jakis polarek, kwestia jeszcze jego gruboscii bielizna, oddychajaca, szybkoschnąca, utrzymujaca komfort cieplnyspodnie to kwestia preferencji, czy wiatroszczelne, czy szybkoschnace ectdobre skarpetycaly komplet to nie takie nibynic wielkiego (2013/07/17 01:45)

lusiana

podzial jest na 3 tylko mi sie nie chcialo rozpisywac, bo bielizne ciepla, termoaktywna dzieli sie na tą na sezon przerjsciowy i zasadniczy sezon zimowyplus b.aktywna na lato i masz 3 rodzaje

aaa teraz to ma ręce i nogi nie zrozumiałam :) (2013/07/17 20:37)

lusiana

a widzisz jednak niekomplet to od odziezy zewnetrzenej, wiatro i wode szczelnej, np gore-texprzez srednia wartwe czyli najlepiej jakis polarek, kwestia jeszcze jego gruboscii bielizna, oddychajaca, szybkoschnąca, utrzymujaca komfort cieplnyspodnie to kwestia preferencji, czy wiatroszczelne, czy szybkoschnace ectdobre skarpetycaly komplet to nie takie nibynic wielkiego

gore-tex - z tym spotykam się pierwszy raz a tak z ciekawości ile na to kasy wydałeś?i najważniejsze czy się opłacało  (2013/07/17 20:39)

chocimski

Ja znam podział zależnie od temperatury- na upały, średnią temperature (najlepsza do wysiłku) i niska wraz z mrozem (2013/07/23 02:07)

lusiana

Ja znam podział zależnie od temperatury- na upały, średnią temperature (najlepsza do wysiłku) i niska wraz z mrozem

najlepsza na wysiłek jest do temperatury średniej? a nie na upały ?? (2013/07/23 18:06)

darcio1

Bielizna termoaktywna przydaje się na takie wypady, szczególnie zimą, myślę że nie warto oszczędzać i lepiej zainwestować w coś sprawdzonego, polecam bieliznę firmy Brubeck, w dość przystępnej cenie. (2013/07/24 08:58)

JKarp

Dlatego cały czas polecam GREENE :-)Jest tania, sprawdzona no i rzeczywiście działa.
JK (2013/07/24 09:18)

chocimski

najlepsza na wysiłek jest do temperatury średniej? a nie na upały ??

To jest moja skromna opinia. po prostu te z przeznaczeniem na upał nie sprawdziły mi się np. na siłowni. Ale na ryby przy dzisiejszej pogodzie będzie na pewno idealna
Bielizna termoaktywna przydaje się na takie wypady, szczególnie zimą, myślę że nie warto oszczędzać i lepiej zainwestować w coś sprawdzonego, polecam bieliznę firmy Brubeck, w dość przystępnej cenie.

brubeck, spaio, under armour i może tania quechua. termoaktywna bielizna ma dawać komfort termiczny w każdej temperaturze oczywiście zależnie od właściwości. (2013/07/30 20:17)

Jaro34

Witam,

od kilku dni czytam na wielu forach na temat bielizny termoatywnej i mam niezły mętlik w głowie - na zimę, również jakiś podkoszulek, czapkę  i bluzę ( najlepiej z kapturem ) termoaktywną  na którą będę mógł założyć kurtkę HiMountain z GoreTexu

Moje ciało ma dużą potliwość, przez co często mam grypę lub zapalenie zatok tak jak w tym momencie

0
tomek00

- na zimę, również jakiś podkoszulek, czapkę  i bluzę ( najlepiej z kapturem ) termoaktywną  na którą będę mógł założyć kurtkę HiMountain z GoreTexu

ideą odzieży termoaktywnej jest fakt ze dziala ona kiedy przylega do ciala, musi byc opieta, bo tylko wtedy odprowadza wilgoc, dlatego nie ma bluz termoaktywnych, w twoim wypadku zadanie spelni koszulka z welny merinos oraz dobry polar, na to goretex (2013/10/01 01:18)

lusiana

myślicie że do zimy dojdzie więcej modeli z tej firmy? bo ciuszki nie są  drogie a jak poczytałam opinie i są bardzo dobre.? (2013/10/02 11:04)

chocimski

polecam Tervelhttp://www.militaria.pl/szukaj.xml?search-clause=tervel&x=-429&y=-281&search=ok&_limit=10swietna polska firma, jakością odpowiednia do brubeck czy under armour, ale tansza od brubeck

No godne uwagi, jeszcze gdyby mieli tylko większy wybór bo coś mało tych modeli...
---------------------------
ideą odzieży termoaktywnej jest fakt ze dziala ona kiedy przylega do ciala, musi byc opieta, bo tylko wtedy odprowadza wilgoc, dlatego nie ma bluz termoaktywnych, w twoim wypadku zadanie spelni koszulka z welny merinos oraz dobry polar, na to goretex

ideą odzieży termoaktywnej jest też fakt, że stanowi ona pierwszą warstwę odzieży pod takim polarem i gore-texem ale to raczej gdy jest zimno. Wtedy taki komplet 3 warstwowy zapewnia maksymalne poczucie komfortu. (2013/10/02 13:12)

wojtek75

Cześć.Tu    http://www.graff.cil.pl/index.php?lang=pl  mają fajne rzeczy tylko 'bezcenne'
lub nie umiem cen znależć;)Miałem od nich swetr z polaru inie powiem zdarł sie po 10 latach. (2013/10/02 19:55)

JKarp

Oprócz Wojtka nakręcacie ten temat jak stary zegarek. Za 130 zł mam bieliznę z mikropolaru :-)To tyle w tym temacie.JK (2013/10/02 20:10)

paresens

Witam.Jeśli chodzi o odzież termoaktywną, korzystał ktoś ze sklepu teltrasport.pl?Aktualnie strona jest nieaktywna, widzę, ale przeglądałem ją parę dni temu i mi się przypomniało, by o nią zapytać. Widziałem całkiem dobre ceny, stąd moje pytanie o jakość. Niestety nie mogę wkleić zdjęć ani podać przykładów skoro strona nie działa. Orientuje się ktokolwiek??? (2013/11/18 11:40)

Civac

WItam!
a gdzie kupić tanie buffy? bo te oryginalne zaczynaja sie od 60 zł:) ktoś używa tego specyfiku?:) (2013/11/18 15:29)

chocimski

po prostu znajdź to co chcesz w ofercie innego sklepu (2013/12/03 13:08)

tomek00

>>>>>>>>>myślicie że do zimy dojdzie więcej modeli z tej firmy? bo ciuszki nie są  drogie a jak poczytałam opinie i są bardzo dobre.?

>>>>>>>>
wg mnie oferta tervel jest odpowiednia, i dostosowana na sezon cieply i zimny juz teraz, znajdziesz tam odpowiedni rodzaj bielizny 
--------------------------------------------
>>>>>>>>>Oprócz Wojtka nakręcacie ten temat jak stary zegarek. Za 130 zł mam bieliznę z mikropolaru :-)>>>>>>>>>>>bielizna z mikropolaru a bielizna termoaktywna to dwie niezaleze kwestie, i w zasadzie nie porownywal bym ich ze soba, mikropolar to kwestia podniesionej termiki, gdy aktywnosc organizmu jest niewielka, a musi on zachowac temperature, czyli posiedzenie na ambonie czy dluga noc nad jeziorem
bielizna termoaktywna to odziez dla aktywnego ruchu i odpowdzenia wilgosci - potu
-----------------------------------------------
>>>>WItam!
a gdzie kupić tanie buffy? bo te oryginalne zaczynaja sie od 60 zł:) ktoś używa tego specyfiku?:)
>>>>>buff to genialna rzecz, zarowno ten oginalny - choc drogi, jak i produkty podobne, jeszcz tylko nie mialem okazji testowac, buff zimowego (2013/12/04 23:33)

rafmak

Witam.Jeśli chodzi o odzież termoaktywną, korzystał ktoś ze sklepu teltrasport.pl?Aktualnie strona jest nieaktywna, widzę, ale przeglądałem ją parę dni temu i mi się przypomniało, by o nią zapytać. Widziałem całkiem dobre ceny, stąd moje pytanie o jakość. Niestety nie mogę wkleić zdjęć ani podać przykładów skoro strona nie działa. Orientuje się ktokolwiek???

Stronka już działa możesz sobie przejrzeć na spokojnie co tam jest, a ja kupowałem i mam właśnie bieliznę oraz inne ubrania które tam można znaleźć, ogólnie tam kupuję i jestem bardzo z tego zadowolony, co do bielizny to jest ok (2014/01/02 11:34)